Hayatını Olumlu Yönde Değiştirecek 7 Alışkanlık

Kalıcı ve istikrarlı bir iç barış inşa etmek için düşüncelerini ve duygularını sakinleştirmelisin.

İç barış, uygun şekilde hareket etmek ve esenliğin tadını çıkarmak için gerekli bir koşuldur. Bu alışkanlıklarla aranılan, o iç denge noktasının oluşması için gerekli koşulların oluşturulmasıdır.

Düşünceler ve duygular sakin tutulursa, hareket etmek için daha fazla netlik olur ve güç yoğunlaşır. Enerjimizi boş yere boşa harcamayız ve her şeyde daha iyi sonuçlar alırız. Hayatını olumlu yönde değiştirmek için bu alışkanlıklardan bazıları şunlardır.

1.Nefes Al

Her gün ve özellikle zor zamanlarda sadece bir dakika nefes alırsan, hayatının ne kadar değişebileceğine şaşıracaksın. Nefes almak, vücudumuzun ve zihnimizin çalışma biçimidir.

Bu nedenle olumlu yönde değişmesi gereken alışkanlıklardan biri de nefes almaktır. Her gün ve her heyecanlandığında nefes al.

2.Düşünceni Değiştir

Çoğu zaman farkına bile varmadan kendimize zarar vermek için bir tür senaryo oluştururuz. Bunlar, bize yapamayacağımızı, işlerin ters gideceğini veya korkmamız gerektiğini söylemek için ortaya çıkan düşüncelerdir.

Olumlu değişim alışkanlıklarından biri de bu tekrarlayan olumsuz düşüncelerin farkına varmak ve onları değiştirmektir. Bizi küçük düşüren, suçlayan veya ihlal eden tüm fikirleri bir kenara bırakalım.

3.Gülümse

Bazen küçük bir test yapmak iyi bir fikirdir. Birini ciddi bir yüzle selamlamak ve bir gün sonra gülümsemekten ibarettir. Her iki durumda da, bunu kendinde ve diğerinde ne ürettiğini ayrıntılı olarak gözlemle. Kesinlikle büyük bir fark göreceksin.

Gülümsemenin, ruh halimizi olumlu yönde etkileyen bir dizi nöropeptidi serbest bırakan bir eylem olduğu kanıtlanmıştır. Bu nedenle gülümsemeyi dene ve özellikle zor anlarda aynaya bak.

4. Ağrı Algısını Yeniden Programla

İyi bir hayatın acının olmadığı bir hayat olduğunu uzun yıllardır elbette düşünüyoruz. Bu yanlış olduğu kadar gerçekçi de değildir. Hayattaki tüm büyük olaylar, doğumdan başlayarak bir dereceye kadar acı içerir.

Ağrı kaçınılması gereken bir şey değil, doğal olarak kabul edilmesi gereken bir deneyimdir. Ama sadece bu değil, aynı zamanda bir öğreti olarak yorumlayabildiğimiz sürece bizi gelişmeye yönlendiren faktörlerden biridir.

5.Doğa İle İlgilen

Rutinden ayrılmak için sınıra gelene kadar bekleme. Olumlu bir şekilde değişmenin alışkanlıklarından biri de doğa ile temasa geçmek ve bizi huzuruyla doldurmasına izin vermektir.

Bu alışılmadık bir aktivite olmamalı, ancak ideal olarak onu hayatına sokmalı ve düzenli olarak gerçekleştirmelisin. Doğayla iç içe olmak, çalışmak, taahhütleri yerine getirmek vb. kadar değerlidir. Etkisi harika ve uzun ömürlüdür.

6.Şimdiki Zamanda Yaşa

Geçmişe veya geleceğe odaklanmak fırtınalı bir egzersizdir. Bunlar, kafamızda çevirmekten başka hiçbir işe yaramayan bir zamanlardır. Bunu düşünmek çoğu zaman nostaljiyi veya kaygıyı beslemenin bir yoludur.

Tarihimizi bilmemiz çok önemli. Nereye gitmek istediğimiz konusunda net olmamız da önemlidir. Ancak önemli olan, olumsuz ve kârsız ruh hallerine düşmemek için şimdiki ana daha fazla öncelik vermektir.

7.Meditasyon Yap

Meditasyon temelde kendinle temasa geçmektir. Kalbinin atış şekline, vücuduna giren ve çıkan havanın ritmine dikkat et. Aklına gelen düşüncelerin ve doğan duyguların farkına var.

Your Page Title

Olumlu yönde değişmeye yönelik tüm bu alışkanlıklar basittir ve herhangi bir kişinin yaşamına uygulanabilir. Gerekli olan tek şey, onları hayata dahil etme arzusu ve alışkanlık haline getirecek disiplindir.