Rüyalarını Kontrol Etmene Yardımcı Olacak 3 Teknik

Woman flying

Bu yazıda rüyalarını kontrol etmeyi öğrenmene yardımcı olacak teknikleri bulacaksın. Bununla birlikte, hemen sonuç bekleme, çünkü sıkı çalışsan bile (haftada birkaç kez), büyük olasılıkla, birkaç hafta hatta aylar sonra lucid rüyalarda bir miktar başarı göreceksin. Sonuçta, en deneyimliler bile (rüyalarını kontrol edebilenler) nadiren bir ayda 15’ten fazla lucid rüyaya sahiptir.

Rüyalarını ayrıntılı olarak hatırlayabilen birkaç şanslı kişiden biriysen, lucid rüya görmenin ilk adımının yapıldığını düşün. Ama rüyalarınla ilgili neredeyse hiç anın yoksa ne yapmalı? Lucid rüyayı öğrenmeye başlamadan önce biraz hazırlık yapman gerekecek.

Uyandıktan sonra her seferinde, rüyada gördüklerini özel bir deftere yaz. Başlangıçta, rastgele anlar ve nesneler olacak, ancak en küçük detaylar bile önemlidir. Zamanla, tüm bölümleri ve sonra tüm rüyalarını hatırlayacaksın.

Rüyalarını üç teknikle nasıl kontrol edebilirsin

1.Uyuduğunun Farkında Olmayı Öğren

Etrafında olan her şeyin bir rüya olduğunu anlayamıyorsan, rüyalarını değiştirmeyi ve kontrol etmeyi öğrenemezsin. Bunu neredeyse ‘etkin olmayan’ bilinçle yapmanın kolay olmadığı ortaya çıkıyor.

Defterin düzinelerce rüyanın açıklamalarıyla dolduğunda, bunları ayrı bir sayfada analiz et ve rüya göstergelerinin bir listesini yap – diğerlerinden daha sık tekrarlanan nesneler, eylemler ve durumlar. Bu listeye yeni şeyler eklemen ve düzenli olarak tekrar okuman gerekir.

Bu rüya görme belirtileri, eğer onları iyi hatırlarsan, tetikleyicilerin rolünü oynayacak, şu anda kendi bilinçaltının kurgusal dünyasındasın. Dahası, bir kişinin tamamen farklı rüyaları genellikle aynı şekilde başlar. Bu tetikleyicileri rüyanda karşılaşırken, zaten uyuduğunu çok hızlı bir şekilde anlayabilirsin.

2.Eleştirel Düşünmeyi Geliştir

Bu, rüya dünyasında olduğunu fark etmene yardımcı olacaktır. Uyanıkken bile dünyanın eleştirel algısını uygulamak gerekir.

Örneğin, rüyanda gazetede yazılanları okumayı görüyorsan, arkanı dön ve tekrar metne geri dön. Uyku sırasındaki hafızamız ‘kısıtlı’ bir modda çalıştığından, onları görünümünden çıkardığın anda harfler ve sayılar hemen hemen her zaman değişir. Aksi takdirde, ne kadar uğraşırsan uğraş gazeteyi hiç okuyamayabilirsin. Sayılar, harfler ve bu tür detaylar genellikle rüyalarda çok belirsizdir.

3.Kendi Kendine Öneriyi Dene

Gün boyunca ve en önemlisi uyumadan önce, kendine bu gece lucid bir rüya göreceğini ve rüya halinde olduğunun farkında olacağını söyle. Ve rüya günlüğünden birkaç tetikleyici kullanarak zaten uyuduğunu hayal et. Bu gece, rüyanda belirli bir eylemi gerçekleştirmek istediğine karar ver. Kafanda net ve canlı bir görüntüye sahip olmaya çalışarak bir rüyada ne görmek istediğini görselleştir.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Rüyalarını nasıl kontrol edeceğini öğrenmek istiyorsan, biraz sabır ve azim göstermeye hazır ol. Sonuçları anında gelmeyecek, ama daha pratik ve daha kolay olacak.