Bir Kişinin Toksik Olduğunu Gösteren 7 Uyarı İşareti

Çevremizde toksik insanlar var. Büyük olasılıkla, bir veya daha fazlasını tanıyorsun. Onlar etraftayken enerjini tüketen insanları düşün.

İlişkinin yürümesi için daha fazla enerji harcadığın için onların yanında kendini yorgun hissedersin.

Bu nedenle, hayatındaki kişileri tanımlamayı öğrenmen çok önemlidir. Böylece zamandan ve enerjiden tasarruf etmene yardımcı olacaktır. Toksik bir kişiyle ilişkini bitirmek, gelecekte senin için daha sağlıklıdır.

İşte hayatındaki birinin zehirli olduğuna dair bazı uyarı işaretleri:

1.Söyleyecek İyi Bir Şeyleri Yok

İyi bir gün geçirdin, belki terfi ettin, bebeğin ilk sözlerini söyledi ya da eğlenceli bir gece geçirdin. İyi şeyler olduğunda, genellikle içgüdüsel olarak onları sevdiklerimizle paylaşma ihtiyacı duyarız. Ancak, bu konuda olumsuz bir şey söyleyeceklerini bildiğin için birine söylemek istemiyorsan, bu onun zehirli olduğunun bir işaretidir. Zehirli insanlar sevincini paylaşmakta zorlanır. Suçlu kesinlikle sen değilsin, onlar.

2.Negatiflik, Çalışma Biçimidir

Zehirli insanlar her durumda her zaman kötüyü ararlar. Her zaman iyi bir şeyin aslında hiç de iyi olmadığına dair birçok nedenleri vardır. Toksik bir insan için bardağın yarısı asla dolu değildir. Bu toksik enerjinin etrafında olmak da seni aşağı çekebilir. Onlar kadar mutsuz olana kadar durmazlar.

3.Kavga Başlatmak İsterler

Herkesin bir kırılma noktası vardır ve hayatındaki toksik kişiye bir şeyler söylemek istemen kolaydır. Ama bilmelisin ki seninle savaşmaya çalışıyorlar. Kendi sınırlarını çiz, kendi savaşlarını seç. Enerjini her zaman birinin zehirliliği için harcamak akıllıca değildir. Unutma, onlarla savaşırsan kazanırlar.

4.Asla Yanılmazlar

Toksik insanlar nadiren davranışlarının sorumluluğunu alırlar. Söylediğin hiçbir şey için özür dilemeyecekler, işbirliği yapmayacaklar veya değiştirmeyecekler. Seni destekleyecek, kötü bir günde daha iyi hissetmene yardımcı olacak veya moralin bozuk olduğunda seni kaldıracak türden insanlar değiller.

5.Seni Perişan Edecekler

Zehirli insanlar başkalarını mutsuz etme gücüne sahiptir. Bir olaydan harika bir şey bekleyebilirsin, ancak seni her zaman olumsuzluklarıyla lekeleyeceklerdir. Senden tüm pozitifliği emecekler.

Toksik bir kişiyle baş etmenin en iyi yolu, onlarla etkileşimlerini sınırlamaktır. Hayatında daha iyi ilişkiler geliştirmek için enerjini korumalısın.

6.Alışkanlıkları Gereği Alaycıdırlar.

Burada biraz alaycılık eğlenceli olabilir. Ancak, çok fazla alaycılık insanların duygularını incitebilir ve onları aşağılayabilir. Bu nedenle, toksik insanların favori silahıdır. Alaycılığın aslında kökleri öfke, güvensizlik ve zayıflıktır.

Zehirli insanlar alaycı bir şekilde iletişim kurmaya o kadar alışmışlardır ki ne kadar zarar verdiklerini göremezler. Çağrıldıklarında, toksik insanlar genellikle daha fazla öfke ile incitici olma suçlamasına yanıt verirler. Aşırı alaycılık, insanlarla iletişim kurmanın asla sağlıklı bir yolu değildir.

7.Başkalarını Eleştirirler

Toksik insanların alışkanlıkla başkalarına tepeden baktığını fark edeceksin. Bu insanlar etrafta yokken sürekli olarak başkaları hakkında kötü konuşan biriyle birlikteysen, muhtemelen aynısını sana yapıyorlardır.

Zehirli insanlar, kendi özgüvenlerini artırmak için başkalarında gördükleri zayıflıkların üzerinde durmayı severler. İnsanları yüzeysel şeyler için sözlü olarak yargılayacaklar veya insanların içindeki iyiliğe nadiren işaret ederek birinin dürüst hatasında ısrar edecekler.

Unutma, onları ne kadar seversen sev, toksik insanlar ancak isterlerse değişebilirler. Sadece nezaket ve destek sunabilirsin.

Genel pozitifliğini artıran alışkanlıklar geliştirmek için sürekli çalışmalısın. Bu şekilde, enerjini tüketen negatif insanlarla çevrili olduğunda, rezervlerinde çok fazla pozitifliğe sahip olacağından onlarla daha iyi başa çıkabileceksin.

Your Page Title

Son olarak, hayatını iyileştirmenin başka bir olumlu yolunu istiyorsan, her gün yeni bir şeyler oku ve öğren.