Bolluk Zihniyeti Nasıl Yaratılır

Toplumun büyük bir kısmı kıtlık zihniyeti üzerine inşa edilmiş görünüyor. İnsanlara hayatta bir eksiklik olduğunu söyleyen bir zihniyet. Bu fırsatlar çok az ve çok uzak.

Bu elbette toplum için yararlıdır çünkü eğer insanlar bir eksiklik olduğunu hissederse, onlara bir şeyler satın almalarını sağlayabilirsin. Böylece ekonomi ve toplum, insanlarda kıtlık zihniyetini güçlendirerek yaşamaya ve gelişmeye devam edebilir.

Ancak kıtlık zihniyeti birey için oldukça acı verici olabilir ve çok fazla gereksiz korku, endişe ve çaresizlik yaratabilir.

Bolluk zihniyeti ise sana her zaman yeni fırsatların olduğunu söyler. Bu, yalnızca şu anda bu çekimi yaptığını düşünmene neden olan bir kıtlık zihniyetine sahipsen hissedebileceğin baskının çoğunu hafifletir. Ya da sadece tökezlediğin ve işler yolunda gitmediği için kendini tamamen başarısız hissettirir.

Bolluk zihniyeti, hayatı daha uzun vadeli bir perspektiften görmeni sağlar. Ve kendi zihninde çok daha az baskı ve endişe yarattığın için performansını geliştirmene yardımcı olur.

Kıtlık zihniyetin varsa, muhtemelen işleri çok ciddiye alacaksın. Kendi kendine şöyle düşünebilirsin: “Başaramazsam gökyüzü düşecek”. Muhtemelen olmayacak. Ama olacağını sanıyorsun, aşırı gerginleşiyorsun ve mutsuz oluyorsun! Kendi kendini gerçekleştiren bir başarısızlık kehaneti yarattın çünkü, kendi yarattığın olumsuzluk, başarıya giden yoluna engeller koyar.

Eğer bir oyunsa, o zaman topla oynayabilirsin. Bu bir sınavsa, uyuyamamış olabilirsin ve testte kötü performans göstereceksin. Eğer bir randevuysa, her zamanki gibi değil, daha rahat ve kendine güvenen çok muhtaç ve gergin gelebilirsin.

İşte kendi bolluk zihniyetini yaratmak ve güçlendirmek için yararlı bulduğum birkaç ipucu.

1.Eksikliğe Değil, Bolluğa Odaklan

Neye odaklanırsan, kendi dünyanda onu göreceksin. Çevrendeki tüm izlenimleri alamayacağın için, zihnindeki odak sistemin, düşüncelerini odakladığın şeye odaklayacaktır.

Bu, dünyanda şu anda eksik olabileceğin bolluğu görmene izin verecektir. Örneğin paran yoksa, eksikliğine odaklanma. Para kazanmak için dünyadaki olasılıkların bolluğuna odaklan ve düşün.

Zihnini buna odakla, yakında bunu gerçekleştirecek fikirler ve fırsatlar dünyanda “ortaya çıkmaya” başlayacaktır.

2.Takdir Etmek

Sahip olmadığın şeyler hakkında oldukça normal düşünme alışkanlığı edinmenin hızlı bir yolu, sadece takdir etmektir. Yemeğini, hayatını, evini, arkadaşlarını, aileni vb. takdir et.

Bu sadece dakikalar içinde kötü ruh halini daha olumlu hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda kaçırdığın veya unuttuğun olasılıkları fark etmene de yardımcı olur. Ve içinde bolluğa odaklanmayı kolaylaştıran bir titreşim yaratır. Bu yüzden her gün birkaç dakika takdir etmeyi alışkanlık haline getir.

3.Diğer İnsanlardan Bolluk Hissi Al

Örneğin, reklam ve medyadan gelen girdilerden bir kıtlık zihniyeti edindiğin için, zihniyetini değiştirmek için girdini değiştirebilirsin.

Haberleri izlemeyi bırak. Bunun yerine en sevdiğin şovları izle. Ya da sadece TV ve medya tüketimini azalt.

Bu girdiden aldığın kıtlık hissini değiştir. Bunu bol zihniyete sahip insanlarla takılarak yapabilirsin.

Kişisel gelişim materyallerini oku, dinle ve izle. Arkadaşlarının, ailenin ve iş arkadaşlarının bolluğuna ve başarısına olumlu bir tavır takın. Gerçek hayatta, bolluk zihniyetine ve daha az kıtlık zihniyetine sahip insanlarla takıl.

Zihnine ne koyduğun konusunda seçici ol. Kendi bolluk ortamını yarat.

4.Kendine Hatırlat.

Şu anda bir kıtlığın varmış gibi hissettirse bile, hayatında takdir etmen gereken her şeyi kendine hatırlatarak bunu tersine çevirebilirsin.

Ya da bolluğun olduğu önceki zamanları hatırlayabilirsin. Belki sıraya dizilmiş birkaç iş fırsatın olmuştur. Kendine böyle zamanları hatırlat. Benzer durumları bir kez daha yeniden yaratabileceğini anla.

Your Page Title

Son olarak, daha olumlu bir zihniyet benimsemeye çalış. Böyle bir zihniyet olmadan, her zaman olumsuz düşüncelerle boğuşuyorsan, bolluk zihniyeti yaratmak ve inanmak zor olacaktır.