Dikkat Etmen Gereken 3 Manevi Rüya Sembolü

Genellikle özel bir amacı olan rüyalar görürüz. Hayatımızda görkemli bir güç olarak hizmet ederken, günlük rutinimizle ilişkili diğer rüyalar olağandır.

Rüya yorumu uzmanları, tüm rüyaların anlamlı olduğunu ve yakından ilgilenirsek insan olarak büyümemize yardımcı olduğunu belirtmişlerdir. Öte yandan, bazı rüyalar, hayatımızda daha güçlü hale gelen manevi temalara sahiptir.

Neden bazı rüyalar ruhen daha alakalı?

Tüm rüyalar çok kişisel ve benzersizdir. Rüyalar yoluyla alınan mesajların çoğuyla ilişki kurabiliriz.

Bununla birlikte, bazı rüyaların sonsuz bilgeliğe öncülük ediyor gibi görünen özel bir manevi sembolizmi olduğunu da anlaman gerekir.

Ruhumuzun evine giden portalı ancak rüyalarımızın verdiği manevi mesajları başarılı bir şekilde işleyebilir ve kucaklayabilirsek açabileceğiz. Bu aynı zamanda doğuştan gelen ruh rüyamızın başlangıcı olarak da işlev görür.

Bu genellikle hayatımızın amacı olarak görülür ve ilahi bedenimiz, zihnimiz ve ruhumuzla mükemmel uyum sağlayan yolu gösterir.

Manevi Rüyalar Ve Sembolleri

Ruh bağlantısını kurmak için genellikle rüyalarımızda görünen gök sembollerini tanımlamak için 3 örnek vardır. Bunlara ruhun 3 sembolü denir:

1. Renkler Ve Gökkuşakları

Çocukluğumuzdan beri hayallerimizin gökkuşağının diğer tarafında gerçekleştiğine inanırız. Sonuç olarak, gökyüzünde bir gökkuşağı görebildiğimiz zamanımızın tadını çıkarmaya çalışmalıyız. Bu nadir anlar ilahi bir lütuf görevi görür ve bilinçli kararlar verirken bize gereken doğru rehberliği sağlar.

Gökkuşağının en özel yanı, 7 rengin mükemmel şekilde hizalanmış ve dengeli olmasıdır. Benzer şekilde yoga geleneklerinde de vücudumuzda bulunan enerji merkezleri olarak bilinen 7 ana çakra vardır. Ruhumuzun rüyasında görülen her rengin manevi bir sembolü vardır:

1.- Kırmızı kök çakradır: Güvende ve korunduğumuz anlamına gelir.

2.- Turuncu sakral çakradır: yaratıcı ilhamımızı temsil eder.

3.- Sarı, solar pleksus çakrasıdır: güç ve güven demektir.

4.- Yeşil kalp çakrasıdır: Sevildiğimiz ve koşulsuz sevgi verebildiğimiz anlamına gelir.

5.- Gök mavisi boğaz çakrasıdır: gerçeği temsil eder.

6.- Indigo üçüncü göz çakrasıdır: bize evrensel bilgeliği gösterir.

7.- Beyaz / Menekşe Taç Çakradır: Kozmik kaynakla bağlantımızı temsil eder.

2.Hayvanlar

Rüyada görülen hayvanlar genellikle manevi koruyucularımızı sembolize eder. Antik çağlardan beri, çeşitli hayvanlar aşağıdaki gibi sembolik anlamlarla ilişkilendirilmiştir:

Yılan: Yılanların çift anlamı vardır. Her şeyden önce, kötü ve zehirli yönleri sembolize edebilirler. İkincisi, dönüşüm ve bilgelik olarak yorumlanabilir. Rüyada yılan görmek, normalde sarılması, iyileştirilmesi ve kabul edilmesi gereken bir yılanın bazı özelliklerine sahip olabileceğimiz anlamına gelir. Aynı zamanda içinden geçmekte olduğumuz ruhsal dönüşüm sürecini de gösterebilir.

Fil: Filler, büyük kalpleri ve muazzam güçleri olan şefkatli hayvanlardır. Esas olarak hayatımızdaki bolluk ve zenginlik ile ilgilidir.

Kuş: Şahinler ve kartallar, çeşitli Kızılderili kültürlerinde çok manevi hayvanlar olarak kabul edilir ve diğerlerinin çoğu, kuşları manevi haberciler olarak görür. Kuşlar ayrıca daha yüksek bakış açılarını, zor durumların üzerinden uçma ve özgürlük duygularını dizginleme yeteneğini sembolize eder.

3.Sayılar

Sayı kalıpları veya belirli sayılar, manevi anlamlar ve duygularımızla ilişkilidir. Sayısal enerjiyi sık sık şu şekilde kullanabiliriz:

1.- İç gücüne odaklan.

2.- Olumlu düşüncelere odaklan.

3.- Büyük hayaller kur ve daha yüksek hedefler belirle.

Rüyaların seninle sembolik bir dille iletişim kurduğu için oldukça kafa karıştırıcı olabilir.

Tüm rüyaların çok boyutlu olduğunu ve tek bir rüyada birden fazla mesaj keşfedebileceğini hatırlamak önemlidir. Uyanır uyanmaz rüyalarını yazmak, nüanslarını daha iyi hatırlamana yardımcı olacaktır. Oradan, rüyandaki manevi sembollerin uyanık yaşamınla nasıl ilişkili olabileceğine dair günlük tutabilir veya meditasyon yapabilirsin.

Rüyalarını hatırlama niyetini belirlemek, rüyayı hatırlamayı teşvik etmede çok güçlüdür. Yatağa gittiğimiz enerjiyi rüyalarımıza getiriyoruz, bu nedenle sakin ve rahatlamış bir şekilde uyumak, aynı zamanda ruh rehberliği ve dönüşen ruhun sembolleriyle dolu daha fazla rüya görmene yardımcı olacaktır.

Your Page Title

Rüyalarımıza dikkat etmeye başladığımızda ve onları doğru şekilde yorumladığımızda, ruhumuzun gerçek arzularını anlayabiliriz. Bu manevi semboller kesinlikle bize rehberlik edecektir.