Hayatını Yeniden Başlat: Kurtulman Gereken 9 Yıkıcı Zihinsel Engel

Hayatta kendine güvenen ve olumsuzluklardan arınmış insanların baş etmesi daha kolay olan birçok sorun ve sıkıntı vardır. Zihnini sıfırlamak ve mutluluğu kendine çekmek için büyümeyi ve gelişmeyi engelleyen zihinsel engellerden kurtulman önemlidir.

Zihinsel engeller, varlığı zehirleyen, ruh halini, sağlığını ve şansını olumsuz yönde etkileyen düşünce ve duygulardır. Hayatın ve özgürlüğün tatlı tadını tekrar hissetmek için onlardan kurtulman gerekir.

1.Sevgi: Geçici olan hiçbir şey hayatın anlamı haline gelmemelidir. Diğer değerlere bağlı olarak, bir kişi kendini gelişme fırsatından mahrum eder ve ondan çıkamayan kapalı bir çevrede kalır.

2.Öz eleştiri: Tabii ki, kendini eleştirmek faydalıdır, ancak yalnızca hataları ve yanlışları düzeltmeye yardımcı olursa. Eylemlerinin sürekli eleştirisi belirsizliğe yol açar ve daha da büyük başarısızlığın nedeni olur. Böyle bir zihinsel engel, benlik saygısını düşürür ve kişiyi zayıf iradeli yapar.

3.Suçluluk duygusu: Herhangi bir sorun için suçlu hissetmek, gelişimin önündeki bir başka zihinsel engeldir. Sürekli suçluluk duygusu gelişmeye izin vermez ve kişiyi olumsuz düşüncelere rehin bırakır.

4.Kötü alışkanlıklar: Mutlu bir yaşama müdahale eden erteleme, bağımlılıklar ve diğer alışkanlıklar başarının önünde aşılmaz bir engel haline gelir. İrade gücünü geliştirerek ve kendine olan güvenini artırarak onlardan kurtulman gerekir.

5.Zehirli ortam: Başarısızlığın bir başka nedeni de, toksik insanların kullandığı kişisel sınırları belirleyememektir. Kıskanç insanlar, kötü niyetli kişiler ve manipülatörler, mutluluğu elde edebileceğin türden bir sosyal çevre değildir. Kişi bu tür iletişimden derhal serbest bırakılmalıdır.

6.Kısıtlamalar: Böyle bir zihinsel blok, gelecek üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir ve gelişme için bir fırsat sağlamaz. Kendine “yapamam”, “değerli değilim” ve “işe yaramayacak”gibi ifadeler kullanmamalısın.

7.Küskünlük: Hoşnutsuzluk, mutluluğun ve olumlu düşünmenin önüne geçer ve bununla baş edilmesi gerekir. Biriken kızgınlık, bir kişinin enerjisini yok eder ve biyolojik alanını zayıflatır, her türlü sıkıntıya karşı savunmasız hale gelir. Bilinçaltında biriken şikayetler nedeniyle şans atlar ve biyolojik alan tekrar tekrar zayıflar.

8.Övgü aramak: Kendinden şüphe etmek, refah sağlamayacaktır. Seçtiğin işi yaparken çevreden övgü ve onay beklemene gerek yoktur – tüm insanlar yol seçimini anlamayacaktır. Ana şey, bir sonraki başarın için kendini övmek ve işinden tekrar tekrar keyif almaktır.

9.Önyargı: Ellerini bağlayıp iradeni elinden alabilecek başka bir zihinsel engel. Hiçbir şeye dayanmayan önyargılar, söylentiler ve dedikodular nedeniyle, çoğu ‘bataklığa sıkışır’ ve zor bir durumdan çıkış yolu bulamaz. Önyargılardan kurtularak faydalı bağlantılar bulmak ve kapsamlı bir şekilde geliştirmek daha kolay olacaktır.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Zihinsel engeller, doğru kararların alınmasını engeller, gelişmeyi engeller ve başarıya giden yolda engel olur. Kişisel mutluluk anlayışına ters düşen olumsuzluklardan ve dayatılan eylemlerden günlük olarak kurtulmalısın. Bu tür bloklardan kurtularak, sorunlardan ve yeni engellerden ziyade kaderini yönetmek ve hayatına olumlu değişiklikler getirmek daha kolay olacaktır.