Eğer İçsel Gelişimin Bu 3 Aşamasından Geçiyorsanız, Aşırı Bilgeliğe Yaklaşıyorsunuz Demektir.

İç büyüme, her bireyin gelişmesine ve olgunluğa erişmesine izin veren şeydir. Bu yola çıkmadan insanın kendini gerçekten tanıması da mümkün değil aslında.

Kişinin kendini keşfetmesi son derece önemlidir ve bu nedenle onu varoluşumuzun birincil amacı olarak tanımlayabiliriz. İç huzur, zihnimizi içsel doğamızla tanıştırmaktan ve tanımaktan gelen bir duygudur.

Tüm Budist bilgeler bu aşamadan geçtiler ve bugüne kadar az önce söylenenlerin somut kanıtlarını temsil ettiler. Aydınlanmaları, çeşitli ahlaki yasalara uymaktan geldi.

Bugün size 3 tanesini, büyük olasılıkla en önemlilerini sunuyoruz.

Lütfen onları dikkatlice okuyun ve asla unutmamaya çalışın, çünkü böyle yaparak içsel büyümenizi harekete geçirmek için güçlü bir araca sahip olacaksınız.

ÇEŞMELER SUYU DOLDURUR, SİLAH USTALARI DARTLARI BÜKER, MARANGOZLAR AHŞABI BÜKER VE BİLGELER KENDİLERİNİ BÜKER

Bilge insanlar doğuştan aydınlanmazlar. Uzun bir içsel yolculukla, kendi dertlerinden arınmayı amaçlayan derin bir iç gözlemle karşılaştılar.

Ancak bu yolun sonunda bitiş çizgisine ulaştılar, yani doğalarını evcilleştirmeyi ve düşüncelerini kontrol etmeyi başardılar. Ruhlarıyla diyalog kurdular ve her türlü zehirli ve kendine zarar veren duyguyu dışarıda bırakarak bir barış anlaşması yapmayı başardılar.

ELİNİZDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPMAK, BAŞKALARININ BİLMEDİĞİ HATALARINIZI BİLE ANLAMAYA ÇALIŞMAK ZİHNİNİZİ GÜNLÜK OLARAK ARAŞTIRMAK ANLAMINA GELİR. BUNU GERÇEKTEN YAPABİLİYORSANIZ, O ZAMAN EVET… ELİNİZDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPIYORSUNUZ

Hatalardan ders çıkarmak için öncelikle kendinizi sorgulayacak alçakgönüllülüğe sahip olmalısınız. Bilge insanlar, herhangi bir uygunsuz tepkiyi ve sözü henüz tomurcuklanmadan düzeltmek için vicdanlarını her gün inceleme sabrına ve isteğine sahiptir.

Kendinizle diyalog sadece önemli değil, aynı zamanda farkındalığın gelişmesi için kesinlikle gereklidir.

KONUŞMADAN ÖNCE, SÖYLEDİKLERİNİZİN GERÇEĞE UYGUN OLUP OLMADIĞINI KENDİNİZE SORUN. KENDİNİZE BİRİSİNE ACI VERİP VERMEYECEĞİNİZİ, FAYDALI OLUP OLMAYACAĞINIZI VE SON OLARAK BU SÖZLERİ SÖYLEMENİN SESSİZLİĞİNİZİ BOZMAYA DEĞİP DEĞMEYECEĞİNİ SORUN

Bilge insanlar son derece sakin ve dengeli bireyler olarak görünürler. Soğukkanlılıkları, durumları analiz etme yeteneklerinden gelir. Aşırı zihin kontrolüne sahiptirler ve bu yeteneği sözlerinin kapsamını analiz etmek için kullanırlar.

Asla yersiz değiller çünkü ağızlarından çıkan her kelime dikkatli bir muhakemenin sonucudur. Sözcüklerin yanlış kullanıldıklarında çok ciddi, hatta kalıcı hasarlara yol açabileceğini bilirler ve bu nedenle bunları kullanırken çok dikkatli davranırlar.

Your Page Title

Mutluluğun boyun eğmeyi değil, kabullenmeyi amaçlayan bir yol olduğunu unutmayın. Zihninizi ve kalbinizi açın ve içsel büyüme sürecini neşeyle kucaklayın.