Siyah Akik Taşının Sihirli Özellikleri

Akik Taşının Genel Özellikleri

En ilginç ve büyülü özelliklere sahip olan taş siyah akiktir. Eski zamanlardan beri, insanlar taşların çeşitli özelliklerine ilgi duyuyorlardı. Bu taş eşsiz bir çekiciliğe sahip ve siyah akiklerin büyülü özellikleri eski Mısırlılar tarafından da biliniyordu.

Aslında, bu taşın birkaç renk çeşidi vardır. Ancak, siyah akik kuyumcular arasında büyük beğeni topladı ve takdir edildi. Ünlü ustalar tarafından yapılan bilezikler, boncuklar, kolyeler ve yüzükler tüm dünyadaki moda koleksiyonlarında değerli yerlere sahiptir.

Antik çağlarda, siyah akik sadece mücevher değil, aynı zamanda ev eşyaları üretimi için mükemmel bir malzeme olarak hizmet etti.

Akik Taşının Tıbbi Özellikleri

Uzun bir süre boyunca, akik uzun ömürlü ve iyi bir sağlık sembolü olarak kabul edilir. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve insanın sinir sisteminin çalışması üzerinde yararlı bir etkiye sahiptir. Bu taşın sahibi asla uykusuzluk çekmez

Uzun süreli öksürük veya diş ağrısından kurtulmak için akik boncuk takmalısınız. Gut ve krampları önlemek için akik bileklik takabilirsiniz. Litoterapi alanındaki uzmanlara göre, akiklerin iyileştirici özellikleri tamamen rengine bağlıdır.

Mavi – tiroid hastalığı için kullanılır.

Sarı – karaciğer ve boğazdaki sorunların üstesinden gelmeye yardımcı olur.

Kırmızı – kişiyi kalp rahatsızlığından ve hormonal rahatsızlıklardan kurtarır. Bunu yapmak için, sol elinizin yüzük parmağına, akik taşlı bir yüzük takmalısınız.

Yeşil – cildin ve saçın genel durumunu iyileştirirken karaciğerde tedavi bir etkiye sahiptir.

Siyah – erkekler üzerinde güçlü bir etkiye sahiptir

Siyah Akiklerin Büyülü Özellikleri

Büyücüler ve ezoteristler arasında, akiklerin büyülü özellikleri geniş bir uygulama alanına sahiptir. Siyah akik, bütün talihsizliklere karşı güçlü bir tılsım olarak kabul edilir. Sahibine güven verir ve duygularını yönetmesine yardımcı olur. Bu taştan bir tılsım edinilmesi, kaderi kökten değiştirmeye yardımcı olacak.

Kötü bir insanla karşılaşırken yumruğunuzda siyah bir akik topu tutmanız gerektiği ve böylece istenmeyen sonuçlardan kendinizi koruyacağınıza dair bir inanış vardır. Akik, sevgi dolu kalpler arasındaki tutkuyu uyandıran, tüm aşıkların bir tılsımdır.

Sahibinin duygusal durumuna bağlı olarak taşın görünümü değişebilir. Mal sahibi olumsuz duygular yaşarsa, taş bulanıklaşır. Sakinlik döneminde ise taş siyah rengini alır.

Bir insan duygusal açıdan çok zayıfsa, o zaman böyle bir taş kullanmamalıdır, çünkü taş kendine güven kazanmasında kişiye yardım etmeyecektir. Eğer bu taşı taşırsanız, sizi sindirmek zor olacaktır, çünkü negatif enerjiyi pozitif enerjiye dönüştürür. Ayrıca, taşınız sizi umursamaz eylemlerden koruyacak, başkalarının gözünde daha esprili ve sosyal görünmenize yardımcı olacaktır.

Hayatınızdaki olumsuz şeylerle sıkça karşılaşırsanız haftada bir kez tılsımınızı temizleyin. Tüm negatif enerjinin tükenmesi için gece boyunca suda bekletin.

Ayrıca Akik taşının sizi yıldırım düşmesine neden olabileceği, fırtınalardan ve depremlerden koruyabileceğine inanılıyor.

Burcunuza Göre Akik Taşı Uyumunuz

Akik taşının Satürn ve Neptün gezegenlerinin himayesinde olduğuna inanılmaktadır. Satürn bir kişiye doğru yolda öğretir, kendisini ve yaşamdaki yolunu bulmasına yardım eder ve Neptün de büyülü yetenekler verir ve bilinçaltına giden yolu açar. Bu taşı giyen herhangi bir burç temsilcisi, bu gezegenler açısından kendileri üzerindeki etkisini hisseder. Hepsinden önemlisi, Yengeç, Boğa ve İkizlere uyar.

Koçun bu taşı kullanması tavsiye edilmez, inatçılığını artırabilir ve saldırganlık seviyesini yükseltir.

Boğa bu taşı kullanırsa karanlık güçlerden korunma sağlayacak ve servetini artırmaya yardımcı olacaktır.

İkizler ve Aslan daha sakin ve dengeli olmasına yardımcı olacaktır. Akik taşı onlara iyi şanslar getirebilir.

Başak burçlarında kilerin daha konuşkan olmasına yardımcı olacak, ruh eşlerini bulmalarını sağlayacaktır.

Teraziler akik taşını kullanırlarsa bu daha eğitimli olmalarına yardımcı olacak, okulda başarı sağlayacak, zamanı nasıl düzgün şekilde dağıtacağınızı size öğretecektir.

Akreplerin ruh eşlerini bulmalarına ve kişiler arası becerilerini geliştirmelerine yardımcı olacaktır.

Yaylar daha hedefli ve zengin hale gelebilir.

Oğlak burcundakiler Akik kullanmamalıdırlar yoksa daha inatçı ve agresif olabilirler.

Kova daha hedefli ve zengin hale gelebilir.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Balıkların depresyondan ve güvensizlikten kurtulmasına, psişik yeteneklerini güçlendirmelerine yardımcı olacaktır.