Size Karanlık Zamanlarda Hatırlamanız Gereken 3 Önemli Şeyden Bahsetmek İstiyorum

Karanlık zamanlar kara bulutlar gibidir: ruhunuzun güneşini belirli bir süre kaplarlar, sonra kaybolurlar ve ışığa yer açarlar.

1. YÜRÜMEK SADECE YARARLI DEĞİLDİR… ÇOK DAHA FAZLASIDIR

Yürümenin vücuda sayısız faydası olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bununla birlikte, çok az kişinin bildiği şey, bu dinamik eylemin, ruhumuzu bulandıran gölgeli alanlara ışık parlamaları getirmeyi başardığıdır. Statik aslında ıstırap yaratır: insan ne kadar hareketsiz durursa o kadar olumsuz düşünür. Durağanlığı önleyen ve tomurcuktaki halsizliği durduran sürekli harekettir. Bu nedenle, bu rahatsız edici hissi tekrar hissettiğinizde ön kapıyı açın ve yürümeye başlayın.

Yürü, yürü ve biraz daha yürü. Zihninize temiz hava ile tazelenme şansı verin ve vücudunuza buharı atıp endorfin salgılaması için bir şans verin. Yürürken bile düşünmeye devam edeceksiniz, bu doğru, ama rahatsızlık biraz azalacak. Yürürken çevrenizdeki dünyayla bağlantı kurmayı ve çevrenizdeki doğanın seslerini dinlemeyi unutmayın.

Ruhunuzun tekrar ışık yayacağını ve bu müdahaleci rahatsızlıkların sessizce kaybolacağını göreceksiniz.

2. KARANLIK ANLARLA YÜZLEŞMEK ZORUNDA OLDUĞUNUZ ZAMAN SİZİN İÇİN UYGUN HEDEFLER BELİRLEMEYE VE KENDİNİZLE ONLARIN PEŞİNDEN GİTMEYE ÇALIŞIN

Pek çok insan hayatlarının amacını, hayatlarını bir sonraki seviyeye taşıyan ve şevklerini körükleyen tek şey belirleyemez. “Çalışma ve çalışma dışı görevler” sarmalının kurbanı olarak kalırlar, tüm enerjilerini bunun içinde harcarlar ve sonuç olarak tutkularından vazgeçerler. Eğer siz de bu durumdaysanız size tavsiyem, bir parça kağıt ve bir tükenmez kalem alıp, yapmak istediklerinizin bir listesini yapın ve bu kağıdı gözlerinizin kolayca görebileceği bir yere asın. Ardından, her gün zamanınızın yarım saatini bile buna ayırmaya çalışın.

Çizmeyi, yazmayı, müzik aleti çalmayı, fotoğraf çekmeyi ya da başka bir şeyi seviyor olmanız fark etmez, önemli olan yaratıcılığınıza yer vermenizdir. Asla gerçek doğanızı bastırmayın. Kendinizi dinleyin ve ihtiyaçlarınızı tatmin edin, aksi takdirde sıkıntıların ruhunuzun kapısını çalması an meselesi olacaktır.

3. KARANLIK ZAMANLARLA YÜZLEŞMEK ZORUNDA OLDUĞUNUZ ZAMAN, DİĞER GERÇEKLİKLERE DE BAKIN VE ONLARI TAMİR ETMEYE ÇALIŞIN

İlk bakışta çok etkili bir yöntem gibi görünmeyebilir, ancak sizi temin ederim ki, dikkati kendi sorunlarınızdan başkalarının sorunlarına kaydırmak yardımcı olur. Her şeyden önce, zor durumda olan tek kişinin siz olmadığınızı, aksine çok daha kötü durumda olan birçok insan olduğunu anlayacaksınız. O zaman artık yalnız hissetmemeye başlayacaksınız. Dahası, bir başkasının acısını paylaşarak, bilinçsizce aynı anda iki şey yapmış olursunuz: onların yüklerini hafifletmenin yanı sıra, sizinkinden de kurtulmuş olursunuz.

Your Page Title (#satışortaklığı)

En beklenmedik ve olasılık dışı jestlerin başarılması sayesinde kişinin kişiliğini yeniden değerlendirmesinin mümkün hale geldiğini unutmayın. Bu nedenle, genellikle kendinizi hafife alıyorsanız ve imkanlarınıza güvenmiyorsanız, buradan başlayın. En çok ihtiyacı olanlara yardım edin. Beklenmedik bir şekilde durumunuzun daha da iyileşmeye başlayacağını göreceksiniz.