Sağlık Ve Finansal İstikrar Kazanmak İçin İlk Çakranın Kilidini Açın

Bir kişi ilk çakranın kilidini açtığında hayatında harika şeyler olabilir. Hatta birdenbire dinginliği algılayabilir, kendini daha çok zenginleştirebilir ve bütün ile bağı yeniden keşfedebilir.

KÖK ÇAKRA’NIN ÖNEMİ

Ailevi sorunlar, güvensizlik kompleksleri ve istikrarsızlık durumları vücudumuzdaki yedi enerji merkezinden ilki olan birinci çakranın kapanmasından kaynaklanan sorunlardır. Omurganın tabanında bulunur ve hayatta kalma içgüdümüzle bağlantılıdır. Kök çakra zayıfladığında veya bloke olduğunda, söz konusu öznenin ekonomik sorunlarla boğuşması sonucu ortaya çıkar. Ancak karşılaşabileceğiniz tek sorun bu değil. Aslında ciddi bir durum daha var: Vücudunuzun sağlığını etkileyebilecek hastalıklara yakalanma olasılığının artması.

“İLKSEL MEDİTASYON” İLE BİRİNCİ ÇAKRAYI AÇIN

Yukarıda bahsedilen ekonomik/sağlıklı nitelikteki sorunların giderek daha soyut ve seyrek bir hal alması için önleyici hareket etmek ve etkili olduğu kadar basit uygulamalarla da kendini kurtarmak gerekmektedir.

Bu bağlamda, aşağıda size yardımcı olacak rehberli bir meditasyon bulacaksınız:

– Doğa ile ilişkiyi yeniden keşfetmek için;

– para ile ilişkinizi geliştirmek ve eksikliklerden kaçınmak için;

– bedeninizle, zihninizle ve ruhunuzla olan ilişkiyi pekiştirmek için.

BİRİNCİ ÇAKRAYI AÇAN MEDİTASYON

 • Saç derinizi, alnınızı, gözlerinizi, elmacık kemiklerini, ağzınızı, dilinizi ve boğazınızı gevşetin.
 • Omuzlarınızı ve sırt kaslarınızı bırakın, bir an için sırtınızda taşıdığınız yüklerden vazgeçin, sonra kollarınızı ve parmaklarınızı uzatın.
 • Kalçanızı, baldırlarınızı ve ayaklarınızı gevşetin.
 • İçinizden akan enerjiyi hissedin: bu sizin yaşam enerjinizdir.
 • Ardından göğüs kafenizi gevşetin. Nefesinize odaklanın. Zor duygulardan geçmişten gelen hoş olmayan anılara kadar artık size hizmet etmeyen her şeyi atın ve etrafınızdaki temiz havayı içinize çekin. Bilinçli ve mantıklı nefes alma, iç dünyanızı birikmiş atıklardan arındırmanızı sağlar.

Şimdi bilinçli diyalog zamanı. Kendinizle, çevrenizle ve genel olarak evrenle konuşun. Şu kelimeleri tekrar edin:

 • “Vücuduma saygı duyuyorum. Sağlıklı yiyecekler yiyerek onu şımartıyorum. Su benim en sevdiğim içecektir ve onu bolca içerim.
 • Vücuduma sevgi dolu bir özen gösterirsem, kesinlikle iyi bir yaşlılığın tadını çıkaracağım. Ona gösterdiğim ilgiyi takdir ediyorum.
 • Aklıma da saygı duyuyorum.
 • Minnettarlıkla onu kucaklıyorum: Bu sabah uyandığım ve bugün bu saf yaşam anlarını yeniden yaşama fırsatı bulduğum için minnettarım.
 • Zihnimi, onu saran korkulardan kurtararak ve tüm şüphelerinden arınarak koruyorum. Böylece hayat benim için kolaylaşacak. Ama ruhuma da saygım var. Ona yalnız olmadığını ve bir koruyucu meleğin onu yukarıdan koruduğunu hatırlatarak ona sarıldım.
 • Zamanımın bir kısmını başkalarına yardım etmeye adayarak geliştiriyorum: Bu erdemli eylemlerimin sadece dış dünya için değil, kişisel iç dünyam için de iyi olacağını biliyorum.
 • İnsanlara almak istediğim her şeyi veririm. Bu sevgi akışı bana geri dönecek ve varlığımın her hücresini ısıtacak.

Bu dünyaya tam anlamıyla yaşamak, mutluluk ve huzur içinde müreffeh olmak için geldiniz. İş yerinde, molada iş arkadaşlarınızla olumlu sözler paylaşın ve onların sözlerini anlayışla dinleyin.

Your Page Title

 • Rahat ve işbirliğine dayalı bir atmosfer yaratın.
 • Başkalarıyla rahat hissedin. Sorun yaşadığınızda yardım istemekten çekinmeyin. Onlardan saygı kazanın ve karşılığında onlara saygı gösterin.

İster ekonomik ister aşk olsun, herhangi bir krizle başa çıkmak için tüm yeteneklerinizi kullanabileceğinizi unutmayın. En karmaşık durumlarla bile başa çıkabilen entegre bir kişisiniz. Hayatınızın filminin yönetmeni, senaristi ve aynı zamanda yıldızısınız. Sınırsız potansiyele sahipsiniz. Artık bildiğinize göre, derin nefes alın ve sizi çevreleyen gerçekliğe geri dönün. Birinci çakranın blokesini en iyi şekilde kaldırmak için, bu rehberli meditasyonu açık havada, doğayla çevrili izole bir yerde uygulayın. Kendinizi bitkin, mutsuz ve endişeli hissettiğinizde uygulayın.