Seni Anında İyi Bir Ruh Haline Getirecek 8 Şey

Hiç kendini kötü hissettiğin ve ardından ruh halini iyileştirmek için neler yapabileceğini gerçekten bilmediğin oldu mu? Hepimiz iyi bir ruh halinde olmayı severiz ama bazen bu konuda ne yapacağımızı gerçekten çözemeyiz.

Bu yazıda seni anında iyi bir ruh haline sokacak 8 şeyin bir listesini bulacaksın.

1.Müzik Dinlemek

Müzik ve beyin sağlığı üzerine yakın zamanda yapılan bir araştırma, müziğin bilişsel ve duygusal esenlik üzerindeki etkisine dair bazı ilginç bulgular bildirdi:

Genel nüfusla karşılaştırıldığında, müzik dinleyicileri daha yüksek zihinsel refah derecelerine ve önemli ölçüde daha düşük kaygı ve depresyon seviyelerine sahipti.

Aktif müzikal katılım, 50 yaşın üzerindeki insanlarda daha yüksek mutluluk seviyeleri ve iyi bilişsel performans ile bağlantılıydı.

Erken müzik deneyimi olmayan ancak şimdi müzikten hoşlanan yetişkinlerin zihinsel sağlık puanları genel nüfusa göre daha yüksektir.

Bu yüzden eski şarkı listene bir göz at, hareketli şarkılarla dans et ve kalbinin sesini dinle. Müziğin seni ayağa kaldırmasına izin ver.

2.Egzersiz, Yoga ve Meditasyon

Egzersiz, kalp atış hızını arttırmanın harika bir yoludur. Aktif kalmak, vücut tarafından üretilen ve kendini iyi hissettiren doğal kimyasallar olan endorfinleri serbest bırakır. Küçük başlamayı ve yavaş yavaş artırmayı unutma.

Yoga ve meditasyon depresyon, anksiyete veya stresten muzdarip olan bir çok hasta için semptomları kontrol etmeye yardımcı olur.

Gerçekten de, yoga üzerine yapılan bilimsel araştırmalar, zihinsel ve fiziksel sağlığın sadece iç içe değil, pratik olarak benzer olduğunu göstermektedir. Yoga uygulamasının genel sağlığı iyileştirmek için nispeten düşük riskli, yüksek verimli bir yaklaşım olduğuna dair kanıtlar artıyor.

3.Ailen Ve Arkadaşlarınla Vakit Geçirmek

Ailen ve arkadaşlarınla vakit geçirmek asla kötü bir fikir değildir. Sosyal bağlantılar insanların mutluluğu ve sağlığı için en önemli faktörlerden biridir. Eski arkadaşlarınla yeniden bağlantı kur, ailenle zaman geçir ve arkadaşlarınla iletişimde kal.

4.Öz Bakım Pratiği Yap

Kişisel bakım, günlük pratik yapmak için önemli bir şeydir. Bu, sağlık boyutların arasında daha iyi bir dengenin yanı sıra genel sağlık ve zindeliğin iyileşmesine neden olacaktır. İster uzun bir cilt bakımı rutini yapıyor ol, ister nemlendirici, manikür veya pedikür yapıyor, koşuya çıkıyor veya uzun bir duş alıyor, günlük tutuyor veya okuyor, yemek yapıyor veya temizlik yapıyor ol. Kendini en gerçek benliğin gibi hissettiren şeyi yap. Kendini şımart, rahatlamak ve kendi işinin tadını çıkarmak için biraz zaman ayırmayı hak ediyorsun. Sonuçta, hayat, el üstünde tutulması ve tadına varılması gereken bir hediyedir.

5.İyi Yemek Ye

İyi bir yemek yemekten daha iyi bir şey yoktur. İyi yemek yemenin rahatlatıcı bir yanı var. Sağlıklı bir vücut, sağlıklı ve mutlu bir zihne sahip olmana yardımcı olacaktır.

6.Bir Film İzle

Tüm sanatlar zihin değiştiren bir maddedir. Küçük bir şekilde dahil olmanı sağlayan herhangi bir şey, olayları görme şeklin değiştirir. Hikaye seninle oturacak veya bir filmde güçlü bir şekilde tasvir edilen duyguları sana hissettirecektir. Bu yüzden kendini iyi hissettiren filmler izle. Biraz patlamış mısır al ve maratonun başlamasına izin ver.

7.Yürüyüşe Çık

Yürüyüş yapmak canlandırıcı olabilir. İstersen bir hedefe doğru yürü, istersen de sadece gevşemek için yürü. Etrafına bak, temiz hava al, müzik veya podcast dinle. Kafanı boşaltmak için yoğun programından biraz zaman ayır. Olumsuz düşünceleri ortadan kaldırmak ve olumlu olanları kucaklamak için bu zamanı kullan.

8.Günlük Tut

Düşüncelerinin her yerde olduğunu hissediyor musun? Hepsinin tek bir yerde olmasını ister misin?

Günlük Tutmayı Dene! Günlük kaydı, karmaşık düşünce ve duyguların işlenmesini sağlayan, olumlu düşünmeyi ve kendi kendine konuşmayı kolaylaştırmaya yardımcı olan bir araçtır. Zihinsel dağınıklığını temizleyerek, zihnini anlamlı şeylere odaklayarak, düşüncelerin ve duyguların hakkında farkındalık yaratarak, kaygı ve depresyon farkındalığını artırabilir.

Your Page Title

Olayları ve duygusal tepkileri takip etmek, duygusal tetikleyicileri tanımana ve onlara hazırlanmanın etkili yollarını öğrenmene olanak tanır. Günlük yazmak olumsuz düşünce ve davranışları belirlememizi sağlarken, aynı zamanda olumlu düşünme fırsatı da sağlar.