Bu Kelimelere Dikkat !!! Zengin ve Mutlu Olmanızı Engelleyen 6 Kelime

Düşüncelerimizin hayatımızı belirlediği ve etrafımızdaki olayları şekillendirdiği bilinmektedir. Kullandığımız kelimelerinde özel bir gücü vardır. Finansal şansı kaçıran kelimelere dikkat etmeye çalışın.

Pek çok tehlikeli kelime var ama bu elbette sürekli sessiz kalmanız gerektiği anlamına gelmiyor. Sadece söylenecek bir şey yoksa, özellikle negatif yüklü kelimeler ve ifadelerle boş yere konuşmamak daha iyi demektir. Başarılarınızdan yabancılara bahsetmemek, planlarınızı olabildiğince az paylaşmak da çok önemlidir. Mutluluk sessizliği sever. Bunu asla unutmayın.

‘Borçlu’

İnsanlar borç alma veya birinden bir iyilik isteme eğilimindedir. Günlük yaşamda ‘borçluyum’ kelimesinden kurtulmak çok önemlidir: ‘Sana hiçbir şey borçlu değilim’, ‘bana belge göndermeliler’. bunların yerine, diğer eşanlamlıları arayın. Örneğin: ‘Size ödünç aldığım tüm parayı iade ettim’, ‘Belgeler her an gönderilecektir.’ Finansal akışları engelleyerek mutluluk ve parayı kaçırdığı için “borçlu” kelimesinden kaçının.

‘Değil’

‘Değil’ parçacığı nötr olmaya yakındır, ancak kendisi ile ilgili olarak başarılı ve zengin olmak isteyen birine sıklıkla söylenemez: Yapamam, baş edemem, yeteneğim yok. Bu tür sözler şansı ve mutluluğu korkutur. Günlük yaşamda ‘hayır’ dan tamamen kurtulmak son derece zordur, ancak kendiniz hakkında aşağılayıcı sözler söylemeyi bırakmak oldukça olasıdır.

‘İmkansız’

Bu dünyada her şey mümkündür, bu yüzden ‘imkansız’ kelimesini söylememeye çalışın. Örneğin, ‘bu projenin uygulanması imkansız’ yerine ‘şu anda görevi tamamlamak için yeterli kaynağa sahip değiliz’ denilebilir. ‘İmkansız’ dediğimizde, çevremizdeki alanı kaplayan evrenin yaratıcı enerjisinin bir kısmını bloke etmiş oluyoruz.

‘Yoksulluk’

Daha az ‘fakir’, ‘yoksulluk’ demeye çalışın. Bu her durum için geçerlidir. Bu kelimeden her zaman ve her yerde kaçınılmalıdır. Eşanlamlı kelimelerle değiştirmek veya günlük yaşamdan tamamen çıkarmak daha iyidir. Evet, bu kelime için bir çözüm bulamayacağınız durumlar vardır, ancak özellikle işyerinde veya evde telaffuz etmemek için herhangi bir fırsat aramak daha iyidir.

‘Talihsizlik’

Bu kelime aynı zamanda başarılı bir şekilde başka bir kelime ile değiştirilebilir, ancak anlamı aynıdır. Örneğin, arabanız bozulursa, ‘Talihsizim’ demenize gerek yoktur. “Planlarım değişti”, “başka işlerim var” demek daha doğru olur. Sık sık ‘mutsuzluk’ diyen insanlar başlarına dert ve sorun getirir.

‘Şansız’

Şansı ve parayı korkutan ve kendiniz hakkında söyleseniz bile çok olumsuz bir kelime. Bunu kendinize söylerseniz, başarınızı bile alabilir. Bu kelime kesinlikle günlük hayattan yüzde yüz çıkarılabilir. Paranızın sizden gitmemesini istiyorsanız, ‘başarısızlık’, ‘bela’ da dememelisiniz.

Your Page Title

Doğru düşünce ve kelimelerle nakit akışınızı artırmaya çalışın. Sık sık ‘zenginlik’, ‘başarı’, ‘fırsatlar’ ve ‘yapabilirim’ kelimelerini kullanın.