Evren Neden Doğru İnsanları Doğru Zamanda Bize Gönderiyor?

Birine ‘mükemmel’ insan dememiz ne anlama geliyor? Hayatımıza en çok ihtiyaç duyduğumuz anda girmesi açısından ideal. Ve bu neden oluyor? Bu insanlar neden bize gönderildi?

Bu, mükemmel oldukları anlamına mı geliyor? Ya da asla yanlış bir şey yapamayacaklarını mı? Hayır. Bu, bu kişinin o anda bizim için ideal olduğu ve başka bir anda böyle olmayabileceği anlamına gelir. Kişi bizi rahatsız etse bile, değerli dersler almamıza yardımcı oldu.

Karşılaştığınız, ihtiyaç duyduğunuz kişinin her konuda iyi olması hiç de gerekli değildir, çünkü o, zayıflıkları ile sıradan bir kişidir. Hepimiz günahsız değiliz. Ama akıl almaz bir nedenden ötürü, bize bir ders vermek için onunla şu anda tanışmış olmalısınız. Ya da belki ona, onun sizin için olduğundan daha az yararlı olmayacaksınız.

Bu tür insanlar bize büyük şeyler yaptıkları için değil, yaptıkları hayatımızı şekillendirdiği için gereklidir. Tek bir şans karşılaşmasının hayatınızı nasıl değiştirebileceğini hiç merak ettiniz mi?

İşte bu yüzden Evren bize doğru insanları doğru zamanda gönderiyor.

Paha Biçilmez Dersler

Yaşam, süreç içinde yaşam deneyimlerini oluşturan deneme yanılmalardan oluşur. Bazen Evren, bu süreci hızlandırmamıza veya daha anlamlı hale getirmemize yardım edip edemeyeceklerini görmek için insanları yolumuza gönderir. Bir ders öğrenme sürecinde işlerin daha kötüye gidebileceğini, ancak her zaman daha iyi olacağını unutmayın.

Büyüme

Kendi başınıza büyümek, büyümenizin grafiğini çizecek bir karşılaştırma yapamayacağınız için oldukça zor olabilir. Ancak yanınızda doğru zamanda size tavsiyede bulunacak birinin olması, görevi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.

Bir şeyi nerede kaçırdığınızı anlayabilir veya basitçe büyümeniz için bir katalizör görevi görebilir. Yine, olan her şey iyi olmayabilir, ancak hayatınızdan bir şeyler çıkarmanızı sağlar.

Biz Tam Olarak Hak Ettiğimiz Yerdeyiz

Yollarımız evrenin yollarıyla mükemmel bir şekilde örtüşüyorsa, kesinlikle bununla ödüllendirileceğiz. Ve bu ödül, mükemmel zamanda mükemmel insan şeklinde gelir.

Sınırlar

Bazen Evren, sınırları belirlemenin önemini anlayabilmemiz için birini yolumuza gönderdi. Bizi birinden ayırırlar ya da tam tersine, bize kötü bir insan gönderirler, kiminle belirli sonuçlara varacağınızla iletişim kurarlar ve belirli sınırlara ihtiyacınız vardır. Bu tür insanlar veya bu tür davranışlar sizin için kabul edilemez.

Mesele şu ki, herhangi bir yolda buluşan herkes tesadüfi değildir. Kötü flört, insanlar ve toplum hakkındaki algılarımızı şekillendirmemize yardımcı olur. Sadece ihtiyacımız olan sınırları yaratmayı öğreniyoruz. Ne de olsa kendimizi üçüncü taraf olumsuzluklarından korumamıza izin veriyorlar, bu yüzden kötü muamele görmememiz için bir engel koyuyoruz.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Destek

Herhangi bir ahlaki desteğe ihtiyaç duymayan güçlü kişilikler olduğumuzu herkes iddia edemez. Öyle değil. Hepimizin yakınımızda bizi anlayacak ve bizi olduğumuz gibi kabul edecek birine ihtiyacımız var. Zor zamanlarda yardım edecek ve kınamayan birinin olacağını bilmek istiyoruz. Destek hem fiziksel hem de ahlaki olabilir ve istisnasız herkes için gereklidir.