Bu 5 Tür İnsana Asla Güvenmeyin

Güven cam gibidir. Bir kez kırıldığında parçaları yeniden birleştirmeye ne kadar uğraşırsanız uğraşın, çatlaklar her zaman hatanızı hatırlatmak için orada olacaktır. Aynı şey güven için de geçerlidir, onu kırmak bir saniye sürer ve tekrar geri kazanmak bir ömür gerektirir.

İnsanlar değiştiği için sizi kimin her zaman destekleyeceğini söylemek zor. Güvenilmez insanlarla uğraşırken çok dikkatli olmalısınız çünkü gerçek niyetlerini saklamakta iyidirler. Neyse ki, birinin güveninize layık olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacak işaretler var. İşte her zaman güvenmemeniz gereken kişilerden bazıları.

1.Tehlikeli Derecede Çekici Olan İnsanlar

Bazı insanlar cazibelerini başkalarını mağdur etmek için kullanır. Size tatlı görünüyorlar ve hatta sizi birçok hediye veya tatlı sözle yıkıyorlar. Gerçek çekici insanlar kendileri ve hatta bulundukları yer hakkında size açılırken, sahte olanlar kendileri hakkında biraz açılmadan gerçek olamayacak kadar iyi bir çekicilik gösterirler.

2.Empati Göstermeyenler

Güveninizi kırma ihtimali olan insanlar empatiden yoksundur. Çünkü kendilerini başkalarının yerinde görmek istemiyorlar. Eğer yaparlarsa, ihanete uğramanın nasıl bir his olduğunu bilirler.

Ancak, mümkün olduğunca bu senaryodan kaçacaklar ve dikkatlerini diğer insanları nasıl mağdur edebileceklerine odaklayacaklar. Bu tür bir insanla tanıştığınızda, kendinize bir göz atın. Sıradaki kurban siz olabilirsiniz.

3.Sır Saklayamayan Kişiler

Birisi veya hatta arkadaşınız size başkalarının sırlarını anlatmaya devam ettiğinde bu, sizede aynı şeyi yapacaklarına dair açık bir ipucudur.

Bu, onlara sırlarınızı ve kendinizle ilgili ilginç şeyleri paylaştığınızda tüm dünyanın bileceği anlamına gelir. Bir şeyi başkalarına ifşa ederek elde edebildikleri sürece sırların önemini görmezler.

4.Narsist Olanlar

Narsistik özelliklere sahip insanlar kendilerini Evrenin merkezi olarak görürler. Sizi çok önemli olduklarına inandıracaklar, onlara açılmanız ve iç çevrelerinin bir parçası olmanız için size ilham verecekler.

Ancak işler zorlaştığında hatalarını fark etmezler. Sizi suçlamak için hikayeler uyduracaklar ve onlara nasıl belirli bir şekilde davranmalarını sağladığınızı açıklayacaklar. Hatta kurbanı bile oynayacaklar. Bu insanlara dikkat edin çünkü onlar için kendi egosu dışında hiçbir şey önemli değil.

5.Hiçbir Konuda Karar Veremeyen Kişiler

Kararsız insanlara güvenemezsiniz çünkü fikrinizi gerçekten destekleyip desteklemeyeceklerini bilmiyorsunuz. Öte yandan, kararsız insanların imhası istikrarsızdır.

Your Page Title

İleri geri sallanabilen bir sarkaç gibidirler. Bugün size evet diyecekler ama ertesi gün fikirlerini değiştirecekler ve hayır diyecekler. Onlardan hiçbir şey bekleyemezsiniz, çünkü size söz vermiş olsalar bile ortadan kaybolabilirler.