Planlamadığınız Şeylerin Başınıza Gelenlerin En İyisi Olmasının 9 Nedeni

Hepimiz belirli bir duyguya bağımlıyız. Hepimiz güvenlik ve rahatlık isteriz. Bazı şeyler kontrolümüzde olmadığında dayanamayız.

Ancak kontrolün sizde ne kadar olduğunun bir önemi yok, ne kadar güvenliğe sahip olduğunuzu düşündüğünüz önemli değil, hepsi bir illüzyon. Hayatın bir gizem olması gerekiyor.

Bir şeyleri bilmek, bir şeyleri tahmin etmek, bir şeyleri planlamak, bu kontrol ve güvenlik hissini elde etmek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.

Kontrol edemediğimiz şeyler var, evet, ama her zaman kontrol edebileceğimiz bir şey de var, kendi seçimlerimiz, yanıtlarımız, özgür irademiz.

Bazen işler plana göre gitmez, sizi tuhaf diyarlara götürür, ama belki orada olabileceğini hayal etmediğiniz biriyle karşılaşırsınız.

Planlanmayan Şeylerin En İyi Şey Olmasının 9 Nedeni:

1. En İyi Şeyler, Konfor Bölgenizin Dışındadır

Bir plan yaptığımızda aslında konfor bölgemizin sınırlarını oluşturuyoruz. Bunun olacağını biliyoruz. Bize aşinalık ve güvenlik hissi veriyor. Ancak bu duyu bir yanılsamadır, dünya belirsizdir ve en iyi şeyler bilinmeyenin dışındadır.

2. Ne Olacağı Sizin Sorumluluğunuzda Değildir

Hiç kimse her şeyi kontrol edemez. Dalgalar ve şekilleri sizin sorumluluğunuzda değil. Sorumluluğunuz, olan şeylere nasıl tepki verdiğinizdir. Belirsizlikle yüzleştiğinizde, size gerçek özgürlüğünüzün nasıl karşılık verdiğini öğretecektir.

3. Bazen Gerçekten Neye İhtiyacımız Olduğunu Bilmiyoruz

Bizim için neyin en iyi olduğunu bildiğimizi düşünerek planlar yapıyoruz. Ama hayattan daha akıllı değiliz. Belki de gerçekten ihtiyacınız olan şey beklenmedik bir şeydir. İyileşmek için yalnız kalmanız gerektiğini düşünebilirsiniz, ama belki sizin için o kadar doğru olan biriyle tanışırsınız ki, kalbinizi iyileştirir.

4. Planlarımız O Kadar İyi Değildir

Kendimiz için en iyi planı yapabileceğimizi düşünüyoruz. Ama hayat hakkında çok az şey bildiğimizi dikkate almıyoruz. Değişkenlerin çoğunu bilmiyoruz ve deneyime değil bilgiye dayalı planlama yapıyoruz. Plan yapmaya gelince amatörüz.

5. Planlamada Sihir Yoktur

Plan yapmak, ne yapacağınızdan emin olduğunuz anlamına gelir. Ancak bu kesinlik, hayatın sihrini ortadan kaldırır. Gerçekten hayatta olmak, yaşamın tam anlamıyla gerçekleşmesine izin vermek, tüm olasılıkları kucaklamak demektir. Hayatın sizi şaşırtmasına izin vermek için bilmediğiniz şeyleri size göstermesine izin verin.

6. Bilinmeyende Olduğumuzda Büyürüz

Bir şey planımıza uygun olmadığında veya bir planımız olmadığında kendimizi bilinmeyende buluruz. Orada hiçbir şeyi kontrol etmiyoruz. Ama bizim rahatlık bölgemizin dışında büyüdüğümüz yer, hareketsiz kalan kısımlarımızın kilidini açıyoruz.

7. Algınız Sınırlıdır

Algımızın çok sınırlı olduğunu unutuyoruz. Duyularımız nedeniyle yalnızca küçük bir gerçeklik parçasını algılayabiliriz. Bu parça bile ruhumuz ve duygularımız aracılığıyla süzülür. Belki de planımız o kadar iyi değildir, bilgi ve duygu bakımından sınırlıdır.

8. Her Zaman Daha İyi Bir Plan Vardır

Ne tür bir plan yaparsak yapalım, her zaman daha iyi bir plan vardır çünkü her zaman değişen bir şeyler vardır. Mükemmel bir plan yapmaya çalışmak aptalca bir iştir. En iyi planlar genellikle o anda yapılır.

Your Page Title

9. Hayattaki Gerçek Güzellik Planlanamaz

Size daha büyük bir amacın olduğunu gösteren hayat kadar güzel bir plan yoktur. Bazı şeyler daha karmaşıktır. İşler doğru zamanda ve doğru yerde ortaya çıktığında sanki birisi katıldığınız bir hikaye yazmış gibi hissedersiniz. Bu, herhangi bir plandan daha iyidir.