Ruhsal Gücünüzü Artırmanın ve Potansiyelinizi Tam Olarak Ortaya Çıkarmanın 10 Yolu

Ruhsal güç, gevşeme ile güçlü bir şekilde bağlantılıdır, çünkü sadece gevşediğimiz zaman gerçekte olduğumuz kişi olabiliriz. Tam bir rahatlama sağlamak için kendimizle ve duygularımızla barış içinde hissetmemiz çok önemlidir.

Rahatlamanın psikolojik yönü, bedenlerimizi gerilimden kurtarmak kadar önemlidir. Geliştirilen kişisel kimlik duygusu, dengeli bir yaşam perspektifine, canlı ve sağlıklı bir inanca sahip olmamıza yardımcı olur.

Kendimize inanırsak, her türlü zorlukla yüzleşebiliriz, hatta stresli durumları büyüme fırsatı olarak görerek faydalanabiliriz. Manevi güç, bir olmaktan daha fazlasıdır. Ruhsal güç sağlığınız ve hayatınızla ilgilidir.

Burada sayacaklarımdan bazılarını, hayatınızda düzenli olarak uygularsanız, özgüveninizi artıracak, amacınızı bulacak, sizi ilerlemekten alıkoyan geçmişten kopacaksınız ve en iyi olduğunuz yerde parlak bir gelecek vizyonu yaratacaksınız.

Ruhsal güçlerinizi arttırmak hakkında bilmeniz gereken ilk şey, ruhsal güç dediğimizde onun ne anlama geldiğini bilmektir. Ruhsal güç, gerçek benliğinizin tüm potansiyelini ortaya çıkarmak ve otantik olarak yaşamak anlamına gelir.

Ruhsal Gücünüzü Artırmanın 10 Yolu:

1. Kendinizi Takdir Edin.

Kendinize inanmazsanız ve kişisel niteliklerinizin hiçbir değeri olmadığını düşünürseniz, gevşemeniz gittikçe zorlaşacaktır. Bağlılığınız ve sorumluluğunuz, bunların üstesinden gelme yeteneğinizin sınırlarını aştığında stres ortaya çıkar. Kendinize güveniniz ve yetenekleriniz hakkında güçlü bir farkındalığınız varsa, bu sınır genişleyecektir. O zaman baskıyı olumlu, deneyiminizi ve kapasitenizi genişletme fırsatı olarak görebilirsiniz.

2. Perspektifi Geri Yükleme

Aynı sorun tekrarlanırsa ve bununla başa çıkmanın başka yollarını düşünemezseniz, yeni bir perspektiften görmek için bu görselleştirme alıştırmasını deneyin ve olmasına izin verin. Rahatça oturun, birkaç kez derin nefes alın ve gözlerinizi kapatın. Uçuşun üstesinden gelen bir kuş olduğunuzu hayal edin. Uzaya doğru ilerliyorsunuz, insan benliğinizden daha yükseğe ve uzağa uçuyorsunuz. Gördüklerinize, evlere, binalara ve havadan yürüyüşlere bakın. İnsanlar, bir yerden diğerine hızla hareket eden küçük noktalar olarak görünür. Daha da yükseğe uçun. Görünüşe göre binalar ve ağaçlar yok olmaya başlıyor. Son olarak, görebildiğiniz tek şey dünya, uzayda yüzen küçük bir dönen küre. Oradan, sorununuzu sanki Dünya’nın hemen altında bir toz zerresi gibi görselleştirmeye çalışın. Rüzgarın onu nasıl alıp götüreceğini düşünün. Egzersizi bitirdiğinizde yavaşça nefes verin ve gözlerinizi açın.

3. Korkunun Üstesinden Gelmek

Bazı insanlar için korkunun üstesinden gelmek, daha rahat bir yaşam sürmek için çok önemlidir. Korku, özünde, tehlike algılarına yanıt olarak zihnimizde ürettiğimiz duygular olan içsel bir boyuttur. Bazen tehlike gerçektir, ancak bazen sadece hayallerden ibarettir. Mantıksız korkuları kontrol etmenin etkili bir yöntemi, hassasiyeti yavaş bir süreçle azaltmaktır. Korku toleransınızı yavaş yavaş artırın.

4. Negatif İç Diyaloğu Tersine Çevirin

İç diyalog kendi kendinize konuşmaktır. Bunlar kendimizle konuşurken, duygusal durumumuzu yansıtırken kullandığımız kelimelerdir. Olumsuz iç diyalog genellikle gerçeğin yarısı ile mantıksız düşüncenin bir karışımıdır. Sonuç, karamsarlık, suçluluk, korku ve endişe gibi olumsuz duyguların sınırlandırılmasıdır.

5. Şimdiki Anı Yaşayın

Meşhur bir söz var. Bir kapı kapandığında diğeri açılır. Ancak birçok insan, gözlerinin önünde yeni fırsatların açıldığını görmeden kapalı kapılar ardında hareketsiz kalır. Her şeyi tekrar tekrar çevirmek “eğer bunu ya da başka bir şey yaparsam…” zihninizi geçmişte sabitlemeye hizmet eder. Aynı şekilde, gelecek hakkında hayal kurmak, sizi gelecekte yaşamaya zorlayarak, “… olursa ne olur” diye düşündürür. Çoğu zaman, şimdiki zamana olan ilgimizi yitiririz ve bundan tam anlamıyla zevk alırız. Enerjinizi şimdi yaşamaya yönlendirmek için bugün başlayın. Birkaç gün içinde, doğal olarak hareket ederseniz, geleceğinizin gerçek deneyimle şekillendiğini göreceksiniz.

6. Değişikliği Kabul Edin

Değişim hayatımızın kaçınılmaz bir parçasıdır. Bazılarımız için hayal kırıklığı ve stresle eş anlamlıdır, çünkü bunun kontrol duygumuzu çaldığını düşünüyoruz. Değişimin strese neden olmasını önlemenin tek yolu, onunla mücadele etme arzusundan vazgeçmektir. Bunu yeni deneyimlerden zevk almak, yeni beceriler ve nitelikler geliştirmek için bir fırsat olarak düşünmektir. İnsanların dünyadaki en uyumlu yaşam biçimlerinden biri olduğunu unutmayın. Yaşamın dikte ettiği değişikliklere uyum sağlamak, kabul etme tutumunu sürdürmeden başarabileceğiniz bir şeydir.

7. Çakralarınızın Akışını Temizleyin

Çakra, manevi dünyada yabancı bir şey değildir. Bu, vücudunuzdaki, tümü psikolojik bilgi sağlayan enerji noktalarına atıfta bulunan bir terimdir. Enerji puanlarınızı iyi durumda tutmak, fiziksel organlarınızı sağlıklı tutmakla aynı şeydir. Her iki taraf da eşit derecede önemlidir.

8. Daha Sağlıklı Yiyecekler Yiyin

Hissettiğiniz enerji, yediğiniz yiyeceklerle bağlantılıdır. Organizmanızın sindirmesi ve işlemesi için zorlanmadan temiz ve kaliteli enerji veren besinleri tükettiğinizde tüm varlığınız daha fazla enerji kazanır. Bu yüzden daha doğal yiyecekler, sebzeler, meyveler, organik ve yerel beslenin. Bu tavsiyeler, sizi genel enerjinize katkıda bulunan yiyecekleri tüketmeye yönlendirmek için yeterlidir.

9. Hayalinizdeki Durumu Yaratın

Neden kendi rüya halinizi yaratmıyorsunuz? Sadece rüya haliyle bilinçaltınıza girebilirsiniz. Ruhsal güç arayışınızda rüya hali çok önemlidir. Çünkü sadece rüya halinde tamamen rahatlayabilir, böylece zihninizdeki tüm hikayeleri ve etkileşimleri gerçek zamanlı olarak yansıtabilirsiniz. Psişik güçlerinizi desteklemek için bilinçaltında gezinebilirsiniz.

Your Page Title (#satışortaklığı)

10. Gücünüzü Açığa Çıkarmanıza Yardımcı Olacak Dersleri Uygulayın

Ne yaptıklarını bilen birçok enerji uygulayıcısı var. Enerjik bedenimizin nasıl çalıştığını ve enerji akışınızdaki blokları nasıl bulacaklarını tam olarak bilirler. Engeller varsa tam potansiyelinizi ortaya çıkarmak zordur. Öyleyse enerji derslerine gidin ve farklı teknikler uygulayın. Size en uygun olanları bulun ve hemen uygulamaya başlayın.