Bilim İnsanları DMT’nin Sizi Paralel Bir Evrene Bağlayabileceğini İddia Ediyor

DMT, beyninizin içindeki epifiz bezinde doğal olarak üretilen kimyasal bir bileşiktir.

Doğal olarak oluşan bu madde uyku sırasında epifiz bezi tarafından üretilir ve atılır. Yapısal olarak serotonine benzer. Hem hayvanlarda hem de bitkilerde bulunur ve bu dünyadaki canlılarla hemen hemen bağlantılıdır.

Bilim insanları vücuttaki işlevinden hala emin olmadıklarına rağmen, görsel olarak rüya görme yeteneğimizi etkilediğine inanılmaktadır.

DMT Nasıl Çalışır?

DMT, serotonin reseptörlerine, psilosinin yaptığı şekilde benzer bir şekilde bağlanır. Bu, normalde hiçbir serotonin mevcut olmadığı zaman normalde serotonin salınması ile tetiklenecek nöronlara neden olur. Bu, görsel halüsinasyonlara ve gerçeklikten ayrılma duygularına yol açar. Kullanıcılar daha fazla iç gözlem yaparlar, ancak başka bir gerçekliği veya boyutu görmeyi veya “ziyaret etmeyi” ve bundan tamamen kaldırıldığını da rapor ederler.

DMT’nin etkisi altındayken gerçekten başka boyutlara bağlanıyorsak, uykumuzdaki alternatif boyutları ziyaret etmediğimizi kim söyleyebilir? Mutlaka fiziksel olarak değil, bu zihinsel alemlere gideriz ve bunları zihinlerimizle etkileriz.

Şimdi, tüm bunlar, kendisi için asla böyle bir şey yaşamamış bir kişiye çok uzak gelebilir ancak kesinlikle bu alemlere seyahat etmeye karar vermiş insanların kafasında derin bir şeyler oluyor.

Tarihçe ve Keşif

DMT, 1931 yılında ilk kez Kanadalı kimyager Richard Helmuth Fredrick Manske tarafından sentezlendi.

Daha sonra, 1946’da Brezilya’dan gelen mikrobiyolog ve kimyager Oswaldo Gonçalves de Lima, DMT’nin dünyanın her yerinde canlılarda bulunan doğal bir madde olduğunu keşfetti.

O zamandan beri birçok farklı bitki ve hayvanda varlığını kanıtlamak için daha birçok keşif ortaya çıkmıştır.

DMT: Ruh Molekülü

DMT olarak bilinen Rick Strassman’ın Kitap ve Belgeselinde: The Spirit Molecule, DMT’nin yasal bir laboratuar testine izin verdi ve on yıllardır ilk kez DMT’nin etkileri incelendi. Strassman, DMT’deyken diğer maddi alemleri gerçekten ziyaret etme olasılığımızı araştırıyor.

Ayrıca, DMT’nin aslında bilincimizin diğer varoluş düzlemlerine açılan bir kapı olmasına izin verebileceğini öne sürüyor. Laboratuvar ortamında DMT’yi kullanan diğer test denekleri de bunun kendi deneyimlerine dayanarak olabileceğini öne sürdüler.

Her bir kişi DMT’de kendine özgü bir deneyime sahip olsa da, her bir kişinin deneyiminde tekrarlanan birçok benzerlik de vardır.

Her biri şu an içinde olduğumuzdan tamamen farklı bir alemle ve diğer zeki varlıklarla karşılaşıyorlardı.

Bu yerdeyken, denekler ego erimesi, evrenle birlik duygusu, ölüm ve yeniden doğuş gibi yabancı duygular yaşadıklarını bildirmektedir.

DMT, ‘diğer’ kanallara düzenli, tekrarlanan ve güvenilir erişim sağlar. Diğer varoluş uçakları her zaman oradadır. Aslında, tam buradalar, her zaman iletiyorlar! Ama onları algılayamıyoruz çünkü bunu yapmak için tasarlanmadık; kablolama sistemimiz bizi Kanal Normal’de tutuyor. Rick Strassman, M.D.

Gerçekliğin Dokusu

Madalyonun diğer tarafında, Gerçeklik Dokusunu yazan bir bilim adamı ve yazar olan David Deutsch, zihinlerimizin paralel bir gerçekliğe bağlanabildiğine dair şüphelerini dile getirdi. Böyle bir başarının kuantum hesaplama gerektireceğini söylüyor.

Bu, aslında başka bir evrene ulaşmak için neredeyse mutlak sıfır olan simüle edilmiş sıcaklıklara ihtiyacımız olacağı anlamına gelir.

Buna karşılık Strassman, zihinsel olarak DMT seviyelerindeki bir artışın, henüz anlamadığımız şeyleri keşfetmek için aradığımız anahtar olabileceğini öne sürüyor. Belki de zihnin kuantum hesaplaması, kendi biyolojik yapımız içerisinde teknolojiyle yapamayacağımız senaryoyu yaratabilir.

Your Page Title

Eğer DMT gerçekten bilincimizi galaksiler arası, yıldızlararası ya da hatta boyutlararası keşiflere iten bir deneyim yaratırsa, belki de evreni anlamanın sırrı her birimizin içindedir. Belki de DMT, insanlığa neden var olduğumuzu anlama konusunda yardım etmenin anahtarı olacaktır.