Her Gün Kendine Söylemen Gereken 6 Olumlu İfade

Bir kişinin zihni, günlük hayatımız üzerinde ilk bakışta göründüğünden çok daha fazla etkiye sahiptir.

Bu cümleleri her gün tekrarlayarak hayatlarımızı daha eksiksiz ve mutlu hale getirebiliyoruz. Küçük değişiklikler, her gün kendinle iletişim kurmaktan büyük zevk almanı sağlayacaktır.

Çoğu zaman kendimiz için en katı eleştirmenleriz. Belki de bir şeyler ters gittiğinde kendini suçluyorsun. Sonunda iyimserliğini ve gücüne olan inancını kaybediyorsun.

Kendine daha olumlu ifadeler söylemeye başlarsan hayatın inanılmaz bir şekilde değişecektir. Kendine karşı daha cömert ol ve kendin hakkında gerçekte nasıl hissettiğinin farkında ol.

Bu 6 olumlu ifadeyi her gün kendine tekrarlamaya çalış.

1. Hayallerime İnanıyorum

Kendine ve kim olduğuna inan. Aklımızın olanaklarının geniş olduğunu unutma. Eğer onların gerçekleştiğine inanıyorsan, seni hayallerine götürebilir. Kendine hayallerinin gerçekleşeceğine inandığını söyleyerek kendini daha kendinden emin bir insana dönüştürüyorsun. Bu güven, planlarını gerçekleştirmenin ilk adımlarını atmana yardımcı olacaktır.

Kendine ve önüne koyduğun amaçlara olan inancından seni kimse mahrum bırakmasın. Hayalini kurduğun hayata ulaşabilirsin. Bu cümleyi tekrarlamak, beynimizin daha önce bize inanılmaz görünen bir şeyde mümkün olanı bulmaya başlamasına yol açar.

2. Her Gün İçimde Olanın En İyisini Yapmaya Çalışıyorum

Hedefinin küçük veya büyük olması önemli değil. Her gün, istediğini elde etmek için içinde bulunanın en iyisini yapmaya çalış.

Başarı aniden gelmez, birçok küçük adımdan oluşan bir yol ona yönlendirilir. Kendine düzenli olarak, yalnızca kendinin en iyi yanlarını kullanarak, hedefine doğru güvenle ilerleyebileceğini hatırlat.

Kötü bir gün geçiriyorsan umutsuzluğa kapılma. Bu cümleye odaklan. Bu, istediğini elde etmek için harcadığın tüm çabaları takdir etmeni sağlayacaktır.

3. Kendimi Olduğum Gibi Seviyorum

Aynada kendine bakmak istediğinde, bir anlığına bekle. Kendine bir bak ve de ki: «Ben seni seviyorum». Kendini ne kadar sevdiğini, olduğun gibi sevdiğini, tüm erdemlerin ve kusurların ile sürekli olarak kendine hatırlatırsın.

İnsanlar kendilerini sevmeden başkalarına sevgi vermeye gücü yetmez. Kendini kabul etmeyi ve sevmeyi öğrendiğinde, kalbin sevgiye doğru açılacak. Sonuç olarak, çevrenden daha fazla sevgi almaya başlayacaksın ve insanlar seni gerçekten takdir etmeye başlayacaklar.

Her şey kendinle başlar. Bu yüzden kendini olduğun gibi sev ve her gün kendine itiraf et.

4. Kendi Mutluluğumdan Ben Sorumluyum

Üzüntü dönemleri, sonuç çıkarmamıza, öğrenmemize, yeni ufuklar bulmamıza ve güçlü olmamıza izin verir. Sadece sen, kendini hayatından memnun olan olumlu düşünceli bir insana dönüştürebiliyorsun. Kendi mutluluğundan sorumlu olan sensin.

Çoğu zaman kendimiz için değil, çevremizdeki gerçeklikte mutluluk aramaya başlamak için kendimizi kandırırız. Gerçek mutluluk her birimizin içinde gizlenir. Her gün kendine bu cümleyi tekrarlayarak, kendini mutlu ve memnun hissedip hissetmeyeceğinin sana bağlı olduğunun farkına varmaya başlayacaksın.

Yavaş yavaş kendi duygularından sorumlu hissedeceksin.

5. Hayatımın Sorumluluğunu Tamamen Kabul Ediyorum

Sorumluluğunun sadece mutluluğun için değil, eylemlerin için de farkında olman çok önemlidir. Koşullardan, yaşam durumundan veya çevrendeki insanlardan şikayet ederek yeni girişimlere başlamamalısın. Bununla sadece kendine zarar vereceksin.

Hayatından sadece sen sorumlusun. Sen, günlük eylemlerinin ve düşüncelerinin bir sonucu olarak doğan gerçekliğinin yazarısın. 6 olumlu ifadenin beşte birini düzenli olarak tekrarlamak, kendi hayatının dizginlerini yeniden ele geçirmene yardımcı olacaktır.

6. Yaşadığım Her Gün İçin Hayata Minnettarım

Hangi boyaya boyanmış olursa olsun hayatının her gününü takdir et. Neler olup bittiğini değiştirmek için her zaman gücün olmadığını unutma. Ama ona karşı tutumunu değiştirebilirsin.

Her küçük şey için, sana hayat deneyimini yaşatan her iyi ya da kötü olay için minnettar ol. Bu günün bir parçası olmana izin verdiği için hayatına teşekkür et.

Böyle bir yaşam vizyonu, hayatın sana yeni bir günü canlı, sağlıklı ve sevdiklerinle başa çıkma fırsatı verdiği için inanılmaz bir neşe yaşamana izin verecektir. Beynimizin hayatlarımızı etkileme yetenekleri şaşırtıcıdır. İşte bu yüzden bu olumlu ifadeleri düşüncelerine dahil etmek çok önemlidir

Your Page Title (#satışortaklığı)

Onları tekrarlamak alışkanlık haline geldiğinde, hayatın daha dolgun ve mutlu olacak.