Zor Olsa Bile Hikayeni Yeniden Yazmak İçin 4 İpucu

Belirli bireyler, bir anlaşmazlığı yeniden başlatmaktan, son sözü söylemekten veya sevilen biriyle hoş olmayan bir tartışmadan yüksek sesle ve kaotik bir şekilde çıkmaktan kaçınamazlar. Diğer insanlar ise uyuşmuş hissederler, kelimeler için bir kayıptadırlar ve tartışma sırasında tepkisiz kalırlar. Sık sık kendilerine “İşte ben böyleyim”, “İşte ben buyum” ya da “Kendime yardım edemiyorum. derler

Bunu duyduğumda ilk sorguladığım şey, “Bu ifadelerdeki ‘Ben’ kim ya da nedir?”

Yanıt, bireyin kendi yaşamında bir dönüşüm süreci başlatmak için neyi üstlenmeye istekli olduğunu belirlemek için kritik öneme sahiptir.

Değişimi etkilemek için önce kimi veya neyi değiştirmeye çalıştığını anlamalısın.

Denemeden önce bir şeyi başaramayacağımızı ilan ederek kendimizi sık sık boğuyoruz. Kendi kendine olumsuz konuşma, hikayenin yeniden yazılması gerektiğini güçlü bir şekilde gösterir.

Kendine kaç kez bunlara benzer şeyler söyledin?

Kusursuz olmalıyım… Çok yaşlıyım… O tip insanlardan değilim.

Bunlar tam olarak hedeflerimize ve nihayetinde hırslarımıza ulaşmamızı engelleyen kendi kendini yitiren tutumlardır. Bu yıkıcı inançlarla yüzleşerek ve şüpheden ziyade kendimize sevgi ile davranarak zihniyetimizi değiştirebilir ve kendimizi nasıl geliştireceğimizi öğrenebiliriz.

Hikayeni Geliştir, Hayatın Değişsin

Hikayelerimiz kimliğimizi tanımlar, neler yapabileceğimizi ve neler yapamayacağımızı düşündüğümüzü yönetir.

“Kusursuz olmam gerekiyor.”

Mükemmellik, birinin kendini tutabileceği en düşük standarttır – iyileştirme için yer bırakmaz. Bir görevi kusursuz bir şekilde yerine getirmek şu anda hoş görünse de, en mükemmel niteliklerimizi inşa etmemiz ve hayatın en değerli derslerini öğrenmemiz başarısızlıklarımızdandır. Bir görevi kusursuz bir şekilde tamamlarsan, bu etkinliği daha etkili bir şekilde nasıl gerçekleştireceğini, örneğin nelerden kaçınacağını öğrenmemişsindir. Kendini kusursuz olman gerektiğine ikna ederek yeteneklerine sınırlamalar getirirsin. Hayatını nasıl dönüştüreceğini öğrenmek istiyorsan, mükemmellikten vazgeçmelisin.

Mükemmellik peşinde koşmak yerine, dengeli bir varoluş için çaba göster. Hata yapacağını kabul et ve bunu yaptığında bunları bir sonraki seviyene ulaşmak için sıçrama tahtası olarak kullan. Kusursuz olmaya çalışmak, başarısız olma korkusuyla motive olur. Başarısızlıktan korkmak yerine, sonuçlarından bağımsız olarak tutkunu sürdür.

“Hatalarından öğrenme şansını kullan: sorununun kaynağını tanımla ve ortadan kaldır. Kusursuz olmaya çalışma; bunun yerine, iyi bir insan örneği olmaya çalış.”

“Benim hayatım herkesten daha zor.”

Herkes kendi çatışmasına giriyor. Sıkıntıya verdiğin yanıt hayatını nasıl geliştireceğini belirler.

Zor bir hayat, kendini bunun olacağına ikna edene kadar başarmanı engellemez. Büyüklüğe ulaşmak için aşılmaz zorlukların üstesinden gelen çok sayıda insan örneği vardır. Tıpkı dünyanın tüm avantajlarıyla doğanların, henüz yerine getirilmiş yaşamları yaşayamadıkları gibi. Hikayeni yeniden yazarken, geçmişi bırakman gerekir.

“Görmezden gelirsem, yok olur.”

Kendini nasıl dönüştüreceğini anlamak için önce her şeyi olduğu gibi görmek gerekir. Gerçeklik sürekli bizi yakalıyor. Bazen sorunlarımızın var olmadığını iddia etsek de, geri döndüğümüzde her zaman yanımızda olacaklar. Sadece onlarla yüzleşmeyi seçtiğimizde, tamamen yok olurlar.

“Amacımız hayatın zorluklarını göz ardı etmek değil, zihinsel ve duygusal durumlarımızı iyileştirmek, cevaplar bulmak, onlarla tanışmak ve harekete geçmektir.” Kendine ve yaşamdaki mevcut durumuna, buraya gelmek için aldığın kararlara yakından bak.

“Ya çok gencim ya da çok yaşlıyım.”

Hayatını nasıl değiştireceğini öğrenmek için çok yaşlı olduğuna inanıyor musun?

Gerçek şu ki, yaşın sadece buna izin verirsen bir kısıtlamadır.

Sağlıklı bir insanın 120 yıla kadar yaşayabileceğini düşündüğünde, hikayeni 60 yaşında yeniden yazmaya çalışmak son derece makul görünüyor. Fikrini belirlediğin her şeyi her yaşta yapabilirsin – doğru olduğunu düşündüğün ve gerçeğe dönüştürmeye çalıştığın sürece.

“Ben neşeli bir insan değilim.”

“Neşeli” olmadığını söyleyerek, sefaletini yaratırsın. Mutluluk, faaliyetlerimizle başarabileceğimiz bir durumdur. Mutluluğa giden yol maddi mallardan ve görünüşlerden daha fazlasıdır. Bunun yerine mutluluk bir varlık halidir. Düşünceni değiştirdiğinde, hayatını değiştirme yeteneğine sahip olursun – mutluluğu seçtiğinde, olumsuzlukların avantaj haline gelir.

Hikayeni yeniden yazmak için bu ipuçlarını kullanabilirsin

1. Her Gün Pratik Yap

Kendine yeni sağlıklı alışkanlıklar belirle. Daha sonra, koşullardan bağımsız olarak bunları her gün uygulamaya çalış. Koşullar yeni rutinlerine müdahale ederse ve kısayolları kesme cazibesine karşı koyarsan, olası bir öneride bulun.

2. Kendini Yansıtma Üzerine Odaklanma

Hayatını nasıl dönüştüreceğini anlama arzuna katkıda bulunan uygulamalardan biri, gerçeklerden kaçınmandı. Yolun boyunca gerçekçi bir kendini yansıtma sağlamalı ve gerektiğinde güvendiğin kişilerin tavsiyelerini almalısın.

3. Kendini Benzer Düşünen Bireylerle Kuşat

Seni önemseyen insanlarla değerli zaman geçirdiğinde, doğal olarak yeni alışkanlıkların için bir destek sistemi kurarsın ve hikayeni sevgi dolu bir atmosferde yeniden yazabilirsin.

Your Page Title (#satışortaklığı)

4. Hesaplanan Şansı Kullanmaya Devam Et

Hayatını nasıl dönüştüreceğini öğrenmek istiyorsan, konfor bölgende kalamazsın. Onlarla bir rahatlık duygusu geliştirene kadar risk almalısın. Kendini ne kadar çok zorlarsan, hikayeni o kadar çabuk yeniden yazabilir ve hayatını iyileştirebilirsin