EVREN DÜŞÜNCELERİNİZE VE KELİMELERİNİZE NASIL TEPKİ VERİR

Ortalama olarak, her birimizin günde 70.000 kadar düşüncesi var. Bunlardan yaklaşık 10.000 kelimeyi “seslendiriyoruz”. Her düşünce ve her kelimenin kendine ait enerjisel titreşimi ve duygusal rengi vardır.

Sadece ruh haliniz değil, gerçekliğiniz de genellikle ne düşündüğünüze ve söylediğinize bağlıdır.

Sözlerin Gücü

Kelimeler başkalarıyla iletişim kurmanın, bilgi, düşünce ve istekleri iletmenin bir yoludur. Bir kelimeyle ilgilenebilir, cesaretlendirebilir, iyileşebilir, aynı zamanda kırılabilir, zarar verebilir, duygusal ve hatta fiziksel acı çektirebilirsiniz.

Söylediğiniz her kelimenin farklı bir titreşim seviyesi vardır ve belirli bir enerji ve duygusal mesaj taşır. Günlük iletişiminizde hangi sözlü mesajlar geçerli? Bir çocuğun hasta olduğu yönündeki bir arkadaşının şikayetine nasıl tepki verirsiniz? “Zavallı bebek, bu mutsuz hastalıklar nereden geliyor?” Veya “Ona iyi sağlık!” Diyebilirsiniz. Daha hızlı iyileşmesine izin verin! ” Her iki ifadeyi de yüksek sesle söylemeye çalışın ve vücudunuzdaki duyumları ve uyandırdıkları duyguları izlemeye çalışın.

Kelimeler kişisel enerjinizi, duygusal dengenizi ve sağlığınızı etkileyen güçlü araçlardır. Titreşimi düşük, olumsuz mesajları, sınırlayıcı inançları olan kelimeler refahınızı ve davranışınızı olumsuz yönde etkiler. “Kronik” şikayetçinin yanında birkaç dakika bile harcadıktan sonra, bir bozulma hissedeceksiniz ve tavrıyla “hastalanacaksınız”. Peki ya bu şikayetçi sizseniz?

Günde kaç kez bir şeyden şikayetçi oluyorsunuz? Örneğin, fazla kilolu ya da tembel bir koca, “nankör” çocuklar … Düşük titreşimli sözleri her söylediğinizde, hayatınızı aynı anda birkaç yönde olumsuz yönde etkiler:

– aynı şeyi birçok kez tekrarlayarak, kalıcı sınırlayıcı inançlar yaratırsınız. “Kilo veremem, hiçbir şey işe yaramıyor, çok şişmanım!” İfadesinin sizce hayallerinizdeki figürlere gelmenize yardımcı olur mu?

– diğer insanlara problemleriniz hakkında şikayette bulunma, onlara gerçekten “kaybeden”, “aşkta şanssız” olduğunuz ve hayatınızın “sıkıcı ve haksız” olduğu izlenimini veriyorsunuz.

Hayatınızı yüksek titreşimli kelimelerle doldurmanın ilk adımı farkındalıktır. Kendinizi veya yaşamınızı tanımlayan tanıdık ifadelerinize dikkat edin. Negatif, “güçsüz” kelimeler kelime hazinenizde geçerliyse (“yapamam”, “işe yaramaz”, “ihtiyacım”), o zaman kendiniz istenen gerçeği yaratma fırsatından mahrum kalırsınız.

Sözlerinizin, gerçekliğinizi çizdiğiniz boya olduğunu unutmayın. Hayallerinizdeki hayatı oluşturmak için onları akıllıca ve bilinçli olarak seçin. Ve bir dahaki sefere alışkanlıktan düşük titreşimli bir şey söylemek istediğinizde, örneğin, kendinizi bir şey için şikayet edin ya da kınayın, durun. Kendinize sorun:

“Neden şimdi söylemek istiyorum?”

“Bu kelimeler beni nasıl mutlu edecek?”

Ve sonra yürekten sevgi ile ilgili bir şey söyleyin, dünyanız üzerinde olumlu bir etkisi olacak sözler.

Düşüncelerin Gücü

Eğer sözler yüksek sesle söylenirse, her şey aşağı yukarı açıktır, düşünceler gerçekliğimizi gerçekten etkileyebilir mi?

Modern bilim, düşüncelerimizin “canlı” olduğunu kanıtlamıştır. Ne zaman bir şey düşünürseniz, belirli bir titreşim enerjisi yayarsınız. Her düşüncede eşit titreşim ve güç yoktur. Aynı düşünceyi ne sıklıkla “düşündüğünüze”, ve ne kadar duyguya neden olduğunuza bağlıdır. Bir düşünce ne kadar fazla enerjiye sahip olursa, gerçekliğinize farklı olayları çekme gücü o kadar büyük olur.

“Tek kullanımlık” düşünceler, zihninizde ve bilinçaltınızda derinlere dayanan güçlü inançlarla aynı güce sahip değildir. Spesifik düşünme kalıpları yaratırlar, davranış yaparlar, hedef belirleme ve elde etme yeteneklerini etkilerler. Fizyolojik düzeyde, bu tür ısrarcı inançlar beyindeki sinirsel bağlantılardır. Bu inançlar düşük titreşimli enerjileri taşırsa, gerçeklik çarpıtılır ve çeşitli “bloklar” ortaya çıkar.

Your Page Title

Çekim Yasasına göre, enerji enerjiyi çeker. Bu nedenle, egemen titreşim frekansınızdaki bu koşulları, olayları ve insanları kendinize çekersiniz. Etrafınızdaki gerçeği düşüncelerinizle oluşturduğunuzun anlaşılması, bir karar vermenize ve yüksek titreşimlerle yaşamaya başlamanıza yardımcı olacaktır.