Her Gün Yaptığımız Ve Enerjimizi Azaltan 12 Olumsuz Alışkanlık

Farkında olmadan fiziksel, zihinsel veya ruhsal enerjin için sağlıklı olmayan bu kötü alışkanlıklara sahipsin. Onlara sahip olduğunun farkına varman ve değerli enerjini tüketmeye devam etmeden önce onları durdurman önemlidir.

1.Her Şeyi Kişisel Olarak Almak

Olan her şeyin seninle ilgisi yok, o yüzden lütfen egonu kontrol et ve daha rahat bir hayat yaşa.

2.Geçmişe Tutunmak

En kötü alışkanlık geçmişi bırakmamaktır, iyi ya da kötü olması önemli değil, geçmiş geçmiştir. Önemli olan tek şey olan bir döngüyü kapatmak ve şimdiki zamanda yaşamak için seçtiğin bir ritüelle onu salıvermeye çalışmak.

3. Sosyal Ağlara Bağlı Kalmak

Aynı sosyal ağ sahipleri, insanların kendilerine bağımlı olduğunu gördükleri için onları yarattıklarına üzülüyorlar. O kadar iyi tasarlanmışlar ki, beynimiz onlara en çok istediklerini vererek kolayca bağımlı hale geliyor.

4.Her Zaman Stresli Olmak

Kanında çok fazla kortizol olduğunda zihnin ve bedenin acı çeker. Kortizol, stresli olduğunda vücudunun ürettiği bir hormondur. Stres, sayısız fiziksel rahatsızlığa ve diğer ‘nadir hastalıklara’ neden olan hastalıktır. Herhangi bir rahatsızlık için doktora gittiğinde birçok test yaparlar ve elinde hiçbir şey yoktur. Evet, bu stres.

5.Geç Uyumak

Sirkadiyen döngülerine saygı duyarak 6 ila 8 saat uyumalısın. Bunu yapmamak bir sonraki gününü kötü bir şekilde etkileyecektir. Lütfen iyi uyu.

6.Dramatik Olmak

Dramatik insanları kimse sevmez, her küçük sorunu cehenneme çevirirler. İnsanların hayatından çıkmasına izin verme. Bu kötü alışkanlığı değiştirmeye çalışmak, ailenden biri tarafından miras alınmışsa biraz zor olacaktır. Beynine bunun sağlıklı bir aktivite olmadığını söylemek için çok çalışmalısın.

7.Kötü Yemek Yemek

Birçok hastalık bu kötü alışkanlıktan kaynaklanmaktadır. Bana ne yediğini söyle, sana neyden hasta olduğunu söyleyeyim. Vücudun için yararlı olmayan çok miktarda toksin içerdiğinden işlenmiş gıdaları büyük ölçüde azalt.

8.Her Zaman Şikayet Etmek

En kötü şey, her zaman her şey hakkında şikayet duymak. Şikayet etmek sağlığın için çok kötü. Bu kötü alışkanlığı minnetle değiştir. Yeni bir uyanış için, sağlığın için, ailen için şükret, çünkü şükretmek zorundasın, gözlerin, ayakların ve ellerin için. Hayatındaki her saniye için şükret, hayatında tanıdığın tüm insanlara, hatta seni incittiğini düşündüğün kişilere bile şükret.

9.Fazla Düşünmek

Çok düşünmekten beynini yoruyorsun. Ve eğer bunlar olumsuz düşüncelerse, üretken hiçbir şey bırakmayan bu aktivite ile boşa harcadığın enerji daha da kötüdür. Daha fazla meditasyon yap ve sessizliği takdir et. Bazı eğlence aktiviteleri yapman gerektiğinde, bunun sıkıldığını ve içsel varlığının huzurunda olmaya dayanamadığını söyleyen beynindir. Bu yüzden sessizliğin tadını çıkar.

10.Dedikodu Yapmak

Birinden kötü bahsetmek bir dünya sporu olarak adlandırılmalıdır, çünkü insanların hemcinsleri hakkında konuşmayı ne kadar sevdiklerini görüyorum. Kıskançlık bu kötü alışkanlıktan doğar. Hayatını yaşa, çünkü sana bunun için verildi. Komşunun ne yaptığı umrunda olmasın, bırak hayatını istediği gibi yaşasın.

11.Anı Yaşamamak

Şimdiki zamana dikkat etmelisin, çünkü içinde sonsuza kadar yaşıyorsun. Gerçek meditasyon anda yaşamaktır. Yemek yiyorsan ye, televizyon izleme. Partnerinle birlikteysen, tüm dikkatini ona ver, cep telefonunla uğraşma. Yürüyüşe çıkacaksan, deneyiminin her detayının tadını çıkar. Tam olarak şimdiki zamanda yaşa. Şimdiki zamanda ne kadar şanslı olduğun hakkında hiçbir fikrin yok.

Your Page Title

12.Başkalarını Memnun Etmeye Çalışmak

Bir şeyler yapıyorsan kimseden bir şey bekleme. Hakiki varlık, iyiliğe karşılık vermediği için gücenmez, bunu büyük bir zevkle yapar. Kırılan, her zaman yaptıklarından dolayı alkışlanmak isteyen egondur. Sen egon değilsin.