Herkesin Manevi Yolculuğunda Sıkıştığını Hissettiği Anlar Vardır. İşte 7 Temel Manevi Gerçekler:

Herkesin manevi yolculuğunda sıkıştığı anlar vardır. Varoluşumuzla ilgili evrensel gerçeklere uyanıyoruz ve sonra birdenbire daha yükseğe çıkamayacakmışız gibi oluyor.

Zaman geçtikçe depresyona giriyoruz ve hatta acı çekiyoruz. Birlikte yürüdüğümüz merak duygusunu kaybediyoruz. Bir parçamız manevi sınırlarımıza ulaştığımızı düşünüyor.

Ama elbette bu sadece bir yanılsama.

Sıkışmış hissetmemizin nedeni, belirli bir ideolojiye fazla bağlı olmamız ve temel gerçekleri unutmamızdır.

Çözümü ise kendimize bu temel manevi gerçekleri hatırlatmaktır.

Geri çekilmek yerine, bu gerçeklerle doğrudan yüzleşmeli ve manevi tıkanıklığı kırmalıyız.

1. Maneviyata Giden Doğru Yol Yoktur.

Dünya, hepimizi birleştiren gerçeğe ulaşmak için sadece size verilen eşsiz armağanları kullanarak kendi yolunuzu açtığınız manevi bir portaldır.

Birinin ruhani yolunda yürümek için belirli yöntemleri uygulaması, aynı şeyin sizin için çalışacağını garanti etmez.

Çünkü hepimiz bireyler olarak farklıyız, ruhsal yolculuğumuz da öyle.

Diğer insanlar sadece rol model ve ilham kaynağı olarak hizmet eder. Çok çeşitli yöntemler, ideolojiler, teknikler ve maceralar keşfedilmeyi bekliyor.

Kendiniz için oluşturacağınız bir yöntemi kullanarak kendi yolunuzu çizmekten korkmayın.

Doğru ya da yanlış yol yoktur. Bu, ne zaman sıkışıp kaldığınızı hissettiğinizde her zaman yolunuzu değiştirebileceğiniz anlamına gelir.

Başlayabileceğiniz sayısız macera var ve her biri size farklı bir şeyler öğretecek.

2. Maneviyatın Sınırı Yoktur.

Maneviyatın sınırlarına ulaştığınızı hissederseniz, bilinmesi gereken her şeyi bildiğiniz gibi, bu dünyanın en büyük kavramlarını alırsınız ve her şey bunlara uyarsa, noktayı kaçırırsınız.

Her şey ve hiçbir şey, iyi ve kötü, doğru ve yanlış, küçük ve büyük, yüksek ve alçak, gitgide daha fazla, gelecek ve geçmiş, başlangıç ​​ve son… tüm bunlar insan zihninin var olduğu gerçekliği daha iyi anlamak için yarattığı algılama mercekleridir.

Ancak bu mercekleri yaratmak, kendisini ancak anlayabileceği bir gerçeklikte var olmaya sınırlar. Gerçek şu ki, gerçek gerçekliğin sınırı yoktur, sadece zihnimizde sınırlar vardır.

Maneviyat, zihninizin anlayabileceği gerçekliğin ötesine bir göz atmak için kendinizi bu sınırlardan kurtarmak anlamına gelir, çünkü bu şekilde büyürsünüz.

Yani maneviyatın sınırlarına ulaştığınızı hissederseniz, aslında kendi algınızın sınırlarına ulaşmışsınızdır. Uyanmaya başladığınız zamanki gibi zihninizi açmanız gerekir.

3. Sırf Daha Yüksek Bilinç Bulmak İçin Kendinizi Yok Etmeye Gerek Yok.

Yüksek bilinç karşılığında kendinizi yok etmenize gerek yok. Kişiliğinizin bazı kısımlarını kesmenize veya sevmediğiniz diğer kısımları bastırmanıza gerek yok.

Aslında, tüm bu parçaları özünüz aracılığıyla nasıl birleştireceğinizin bir yolunu bulmanız gerekir. Kendinizi tüm bu parçaların içinde bulmalısınız. Bütünlüğe iyileşmeniz gerekiyor.

Hepimiz doğal olarak herhangi bir dış etken olmadan bilincimizi yükseltebiliriz.

Meditasyon, sağlıklı ve doğal yaşam tarzı, oyun, iç ve dış dünyanızı keşfetme, tutkularınızı takip etme… tüm bu şeyler daha yüksek bilinç uyandırabilir.

Aslında, bu şekilde uyanmak, her zaman başka bir faktör tarafından zorlanmaktan daha kararlıdır.

4. Gerçeklik Sabit Değildir.

Kuantum fiziğinin temel unsurlarından biri, ‘Olasılık, bildiğimiz her şeydir.’ Ayrıca, gözlemlendiğinde veya ölçüldüğünde gerçeklik değişir.

Gerçeklikle ilgili algınız ne olursa olsun, sizi asla tanımlamaz. Öyleyse endişelerinizi bırakın.

5. Maneviyat, Kolay Bir Yaşamı Garanti Etmez.

Manevi bir yol, kargaşadan veya mücadeleden yoksun bir yol değildir. Aslında, zorluklar, şüpheler ve kafa karışıklıkları, hepsini siz adlandırıyorsunuz.

Maneviyat tamamen aşkınlıkla ilgilidir. Bu şeylerin üstesinden gelirken ne kadar başarılı olursanız, ruhsal olarak o kadar güçlenirsiniz.

Sıkışmış gibi hissediyorsanız veya maneviyatınızın sınırlarına ulaşmışsanız, korktuğunuz bir şey yapmayı deneyin.

Büyük olasılıkla kaçmayı sevmediğiniz bir rahatlık alanı yaratmışsınızdır ve içinde her şeyin olduğunu düşünürsünüz, böylece korkularınızla yüzleşmek zorunda kalmazsınız.

Ruhsal olarak büyümek, canavarlarınızla düzenli olarak yüzleşmeniz gerektiği anlamına gelir ve bazen bu canavarlar sizi dış dünyadan koruyan çitler gibi görünür.

6. Maneviyat, Herkesi Memnun Etmeniz Gerektiği Anlamına Gelmez.

İyilik, şefkat ve nezaket, ruhsal olarak uyanmış insanlarla ilişkilendirdiğimiz şeylerdir.

Bu şeyleri uygularsınız çünkü nerede olduğunuzu anlamak için ruhsal olarak yeterince büyüdüğünüzde, doğal olarak nazik ve şefkatli olmak istersiniz.

Ancak bu, tüm olduğunuz anlamına gelmez.

Zaman zaman herkes sinirlenir. Bazen şefkat göstermek kimseye yardımcı olmuyor. Ve nezaket her zaman tüm kapıları açmaz.

Maneviyatınızla farklı bir algı edinmiş olsanız bile, onun armağanlarını akıllıca kullanmanız gerekir, aksi halde kimseye yardım etmiyorsunuz.

Ya kendinize karşı dürüst değilsiniz ya da başkaları için iyi görünmeye çalışıyorsunuz. Her iki durumda da bu hediyeleri kötüye kullanıyorsunuz.

Bu, üstesinden gelmeniz gereken bir iç savaş. Herkesi memnun etmediğinizde kaba davrandığınızı asla düşünmeyin.

Manevi bir kişi olarak, her şeyi olduğu gibi açıkça görürsünüz. Birini memnun etmek onlar için iyi değilse, sizden nefret etmelerine neden olsa bile bunu yapmayın.

Bu duruma sevgi ve şefkatle çalışmanız gereken bir yer olarak bakın. Er ya da geç, ne demek istediğinizi anlamaya gelecekler. Sonuçta maneviyat, kendinize karşı daha dürüst olmakla ilgilidir.

7. Manevi Yolculuk Maneviyatla İlgili Değildir.

Hayatın anlamı daha ruhani olmakla ilgili değildir.

Tüm bunların amacı, hayatınızı istediğiniz gibi yaşayabilmeniz için sizi gerçeğinize yaklaştırmaktır.

Sonuçta, maneviyat hayatınızın sadece bir bölümüdür. Yapabileceğiniz ve keşfedebileceğiniz çok daha fazla şey var. Okuyabileceğiniz kitaplar, takip edebileceğiniz tutkular, izleyebileceğiniz filmler, tanışabileceğiniz insanlar, duyabileceğiniz hikayeler, dinleyebileceğiniz müzikler var.

Sırf size çevrenizdeki dünyadan bir kaçış sağladığı için sadece maneviyata öncelik vermeyin.

Her şeyin bir anlamı vardır ve sadece ruhsal olarak evrimleşmiş olduğunuz için bir şeyin anlamsız olduğunu düşünmek, maddi dünyayı görmek için gözlerinizi evrimleştirdiğiniz için ruhsal herhangi bir şeyi gözden düşürmekle aynıdır.

Fiziksel dünya sonsuz büyüklüktedir. Spiritüel olandan ne daha az ne de daha önemli. İkisi de eşit derecede önemlidir. Dolaşık ve birbirine bağlılar. Birinin itibarını sarsmak, diğerinin özünü gözden düşürmektir.

Bu yüzden, ruhsal yolculuğunuzda sıkışıp kaldığınızı hissederseniz, anlamsız bulduğunuz bir şeyi yapmayı deneyin. Başkalarının neden bu şeyi beğenebileceğini anlamaya çalışın.

Your Page Title

Maddi dünyayı keşfederek, asla hayal edemeyeceğiniz ruhsal büyümenin yollarını bulacaksınız.