Nefes Alma Teknikleri: Nasıl Çabuk Sakinleşilir, Korkuların Üstesinden Gelinir ve Kendinden Emin Olunur

Nefes alma teknikleri, enerjiyi normalleştirmenin en etkili yollarından biridir. Korkular, sinirler ve güvensizliklerle etkili bir şekilde başa çıkmaları için onları donatmaya çalışın.

Buradaki uygulamalar, basitlikleri ve etkinlikleri nedeniyle çok kullanışlıdır. Yine de, sadece az sayıda insanın bildiği gizli yöntemleri her zaman kullanabilirsiniz.


Sinirleri Yatıştırmak İçin Nefes Alma Tekniği

Bir kişi sinirsel bir heyecan halindeyken, normal nefes alma ve nefes verme ritmini unutur. Bu yüzden öfkenizi kaybettiğinizde çok hızlı ve ritmik nefes almaya çalışın. Bunu yaparken sırtınız düz olmalıdır.

Sinirleri yatıştıran bu nefes. Kimse sizi görmediğinde özel bir teknik olarak kullanabilirsiniz. Ağzınızı çok geniş açmanız ve 20-30 saniye boyunca çok hızlı nefes alıp vermeniz gerekir. O zaman normal ritimde durup eşit şekilde nefes almaya başlamanız gerekir. Böylece gerginlik çok hızlı bir şekilde azalır. Ayrıca bu tekniği yatmadan önce kullanırsanız uykunuz daha derin olacaktır.


Güveni Artırmak İçin Nefes Tekniği

Dik bir duruşa sahip olmak için bir sandalyeye oturun. Rahatlayın, tüm gereksiz düşünceleri kafanızdan atın. Bu teknik, meditasyonlara başlamanıza, ruhunuzun ritmine akmanıza yardımcı olur.

Önemli olan çok derin nefes almaktır. Mide ile çalışarak uygulamanın etkinliğini artırabilirsiniz. Teneffüs ederken tamamen gevşeyin. Havanın tamamen dışarı çıkması için son aşamada karnı hafifçe germek gerekir. Önemli olan ciğerlerinizi hava ile doldurup sonra tamamen boşaltmaktır. Bunu yapmak için sadece rahatlamanız gerekir, böylece hava anında kendi kendine çıkar. Bu uygulama ayrıca kendine güven oluşturmaya da yardımcı olur.


Korkuyla Mücadele İçin Nefes Tekniği

Bu teknik, küçük bir farkla basit bir gevşeme uygulamasına benzer. Nefes aldığınızda veya verdiğinizde bunu çok yavaş yapın. Nefes alırken, sadece havayı içeri aldığınızı değil, sizi daha güçlü kılan evrenin gücünü ve enerjisini hayal etmelisiniz. Burada, hava ile birlikte tüm korkularınızı ve mücadelelerinizi açığa çıkardığınızı hayal etmek önemlidir.

Your Page Title

Ayrıca nefes alırken kendinize “güçleniyorum”, nefes verirken “şüpheden uzaklaşıyorum” diyebilirsiniz.