Ruhsal Sağlık – En Büyük Mutluluğun Anahtarı

Ruhsal sağlığın (zihnin) ve fiziksel sağlığın (beden) arasında doğrudan bir bağlantı vardır çünkü bastırıyor olabileceğin olumsuz düşünceler ve duygular genellikle hastalıklar ve acılar şeklinde ortaya çıkar. Evde, işte, ilişkilerde ve mali durumdaki stres sağlık şikayetlerinin başlıca nedenlerinden bazılarıdır.

Ruhun ve fiziksel bedenin arasında doğrudan bir bağlantı vardır ve bu zihin-beden bağlantısı nedeniyle uykusuzluğun, baş ağrıların, sırt ağrıların, boğaz ağrıların, yüksek tansiyonun ve benzerleri, fark ettiğinden daha derin nedenlere sahip olabilir.

Fiziksel sorunlarının derin nedenlerini ortaya çıkarmak zor olabilir, çünkü insanlar duygusal olarak acı verdikleri için genellikle anıları, düşünceleri, duyguları ve öfkeyi gömerler.

Duygusal Ağrının En Yaygın Nedenleri

– Stres

Daha fazla paraya sahip olmak veya bir evliliği kurtarmak gibi bir hedefe ulaşma ihtiyacı duyduğun için stres hissedebilirsin. Bir hata yaparsan alay edilme korkusu veya kendini zorlamazsan işini kaybetme korkusu gibi korkudan gelebilir.

– Olumsuz Düşünceler ve Duygular

Seni rahatsız eden biriyle ödeşmek istemek gibi düşünceler ya da şansını gerçekten kaybettiğinde çaresizlik gibi duygular, zihnin ve vücudun üzerinde derin bir etkiye sahip olabilir. Öfke, kıskançlık ve diğer olumsuz düşünceler vücudundaki pürüzsüz enerji akışını engeller ve zihnini bulanıklaştırır.

– Kendinden Şüphe Etme, Düşük Benlik Saygısı, Gurur ve Ego

Yeterince iyi olmadığını veya daha az olduğunu düşünmeye başladığında, tüm sisteminin sönük hissetmesine neden olursun. Öte yandan, savunacak bir itibarın olduğuna veya insanların senden beklediklerinden daha az olamayacağına inanmak da zarar verici olabilir. Kendine güvenmek sağlıklı olsa da, hatalara yer vermemek zihnine ve bedenine zarar verebilir.

– ‘Şimdi’ de Yaşamamak

‘Buna sahip olmalıyım, bunu yapmalıyım, işler böyle olmalı, durum böyle olmalı …’

Bu tür bir tutum, seni şimdide yaşamaktan alıkoyar. Daha iyi bir yaşam koşulu arzulamak kötü olmasa da (daha iyi bir yaşama sahip olmayı düşünüyorum), tatminsizliklere odaklanmak (daha fazla ödeme almalıyım), huzurdan daha az bir ruh haline sahip olmana neden olabilir.

– Olumsuz Dış Etkiler

Bir komşudan gelen sürekli gürültü gibi olumsuz dış etkiler, zihninde bir kaos kaynağı olabilir. Bununla birlikte, dış etkiler yalnızca sen onlara izin verdiğin sürece seni etkiler.

Ayrıca, negatif enerji yayan insanlarla zaman geçirmek gibi sürekli olumsuz durumların etrafında olmak, içsel zihin durumunu da etkileyebilir.

En Büyük Mutluluğunu Nasıl Yaşarsın – Güçlü Bir Teknik

Seni rahatsız eden şeyin kaynaklarını belirledikten sonra, hayatına ‘bahar temizliği’ ile devam edebilirsin. İç temizliğini yapmanın bazı olumlu yolları şunlardır:

– Düşüncelerini Negatiften Pozitife Çevir

Herkesin onları ağırlaştıran zihinsel ve duygusal bir yükü vardır, ancak gönül rahatlığı kazanmak, ruhsal ve fiziksel bedeninde pozitif enerjinin akmasına izin vermek için bagajlarından kurtulman gerekir.

İstenmeyen duygusal yüklerden kurtulmak için kullanabileceğin bir temizlik tekniği:

• Kendini sakinleştirerek ve gevşeterek zihnini yatıştır.

• Rahatladığın zaman, kendine şifa için ilk adımı attığını, zihinsel, duygusal, ruhsal ve fiziksel yaşamını düzene sokmak istediğini söyle.

• Tüm acılarla cesaret ve kararlılıkla yüzleşeceğini yeniden onayla.

• Ruh rehberlerinden yardım ve rehberlik iste.

• İçindeki tüm negatif enerjileri içinde hapsolmuş gri bir sis olarak düşün (zihninde, kalbinde, damarlarında, cildinin altında, kaslarında, hücrelerinde).

• Bir kalem al ve bir kağıdın üzerine kalın harflerle yaz: ÖZGÜR OLMAK NİYETİNDEYİM.

• Şimdi, düşündüğün ve hissettiğin tüm endişeleri listelemeye başla. Mümkün olduğunca dürüst ve samimi ol.

• Kağıt parçasına tüm olumsuz düşüncelerini, duygularını, seni inciten tüm anıları, seni yakan tüm öfkeyi, sana acı çektiren tüm acıları yaz. Dürüst ve açık ol.

• Seni mutsuz eden tüm olumsuzlukları yazdıktan sonra kağıdı elinde sıkıca tut ve gözlerini kapat.

• Şimdi zihninin gözünde tüm olumsuz düşüncelerinin ve duygularının artık o buruşuk kağıt parçasında olduğunu, zihninin ve bedeninin özgür olduğunu hayal et.

• Sonra o kağıt parçasını yak ve ardından külleri topla.

• Şimdi külleri dışarı çıkar ve rüzgarın külleri uçurmasına izin ver. Rüzgar külleri savururken, evrene artık yeni bir başlangıca hazır olduğunu söyle.

• Evrene ve ruh rehberlerine teşekkür et.

• Sonra zihnini yatıştırmaya devam etmek için şifalı bir müzik dinle.

Your Page Title

Kendini negatif enerjilerden kurtardığında, pozitif enerjilerin zihninde ve bedeninde akmasına izin verdiğinde, daha huzurlu ve daha sağlıklı bir yaşama sahip olabilirsin.