Yıkıcı Etkileri Önlemek İçin Bu 6 Şeyi Gizli Tutun

Bu dünya gerçek üzerine inşa edilmiştir, ama aynı zamanda denge gerektirir ve bu yüzden bilge insanlar bazı şeyleri kendimize saklamanın daha iyi olduğu konusunda bizi uyarırlar. Sır, mutlak gerçeğin bir parçasıdır ve bu yüzden maddi dünyamızda insan kültürünün bir parçası olan bir gizem de vardır.

Sırları yanlış zamanda paylaşmak, onun hakkında konuşma zamanı geldiğinde mutlak gerçek hakkında sessiz kalmakla aynı şeydir.

Tamamen açık olmak için doğru bir zaman var. Bilmeceler ve Gizemler için zaman var. Kültürlü insanlar her iki durumda da nasıl davranacaklarını biliyorlar.

1. Konuşmamanız gereken ilk şey, uzun vadeli planlarınızdır.

Siz onların tamamen farkında olana kadar onları gizli tutmak daha iyidir. Fikirlerimizin çoğu mükemmel olmaktan uzaktır. Birisi bu zayıflıklardan yararlanırsa, tüm planlarınız boşa gidebilir.

2. Sır olarak saklamamız gereken ikinci şey bizim iyi işlerimizdir.

İyi işler yapmak, bu dünyada nadir görülen bir manzaradır, bu yüzden çok sevilmeli ve derinden takdir edilmelidir.Yaptığınız iyi şeyler için kendinize fazla kredi vermeyin. Bu tür bir tutum egonuzu güçlendirir.

3. Sır olarak saklamamız gereken üçüncü şey, cesur ve kahramanlık eylemlerimizdir.

Evet, yaptığınız şey güzel, asil ve önemli, ama bu hayatın bir sınavı. Her insan bu tür zorluklarla karşı karşıyadır.

Bazılarımız, dünyanın cazibeleri tarafından cezbedilir, diğerleri iç denemelerden geçer. İlk durumda, sömürülerimiz çevremizdeki tüm insanlar tarafından görülebilir, bunlardan sonradan ödül alırız.

Ama içimizde kazandığımız zaferler başkalarının gözlerinde gizli kalır, bu yüzden bu durumda övgü almadan kalırız. Bu nedenle, bilgeler, dış zaferlerin kahramanlarına iç mücadelenin kahramanlarına olan saygısını ifade etmelerini tavsiye ediyorlar.

4. Gizli tutmamız gereken dördüncü şey, ruhsal gelişimimizdir.

Bu sadece bizim kişisel başarımızdır ve etrafımızdakilerden gizli tutmak için daha iyidir. Bunu göstermek sadece diğer insanlara bir şeyler öğretebileceğimiz durumlarda gereklidir.

5. Özellikle aile sorunları ve çatışmalar konusunda sessiz kalmalıyız.

Kavgalar, iletişim sürecinde biriken negatif enerjinin salınımını temsil ediyor.Sorunlarınız hakkında ne kadar çok konuşursanız, onlara o kadar çok inanırsınız.

Your Page Title

6. Başkalarından duyduğunuz dedikoduları ve kötü sözleri kimseye yaymayın.

Başkalarından duyduğunuz dedikoduları başkalarına yaymak sizi de onlardan biri yapar.