Zor Günler Olacak Ama Emin Ol Her Şey Düzelecek

Elbette hayatında her şeyin kaybolduğuna inandığın anlar olmuştur. Kalbin ağrıyor, sıkıntılı hissediyorsun, hiçbir değerinin olmadığını, kimsenin sana yardım edemeyeceğini ve artık dayanamayacağını düşünüyorsun.

Evet, üzücü anlardan bahsediyorum ve normalde yalnız yüzleşmek zorunda kaldın. Daha büyük zorluk veya hayal kırıklığı zamanlarında, etrafımızda olması gerekenlerin büyük çoğunluğunun uzaklaşıp bizi yalnız bıraktığı bir gerçektir.

Eğer öyleyse, endişelenme. Hepimiz bir süre karmaşık durumlardan geçtik ve her şeyi bir kenara atıp ‘artık ilerlemeye değmez’ demenin cazibesini deneyimledik. Sende böyle düşünüyorsan bekle. Bunu düşünmeden ve söylemeden önce bunu okumalısın.

Zor günler olacak ama emin ol her şey düzelecek…

Şartlar er ya da geç ortaya çıkacaktır. Herkes kötü zamanlar geçirir. Ancak çözümün her şeyi bir kenara atıp kendini mutsuzluğa terk etmek olmadığı açıktır; Bu sorunu çözmek değil, daha büyük bir sorun yaratmaktır.

Zor zamanlarda kendini teşvik etmeye, güçlendirmeye, motive etmeye ve her şeyi daha iyi hale getirmeye istekli olmalısın. Kulağa basit gelmiyor, biliyorum. Ama üzgün de kalamazsın. Bir şeyler yapmalısın. Savaşmaya devam etmek zorundasın.

Çoğu kez yenilgiler, yalnızlık ve hayal kırıklıkları seni ıstırap, depresyon ve üzüntüye neden olacak uç durumlara sokar. Ancak bu, her şeyin kaybolduğu anlamına gelmez.

Bir şeyler yapmalı ve kendini desteklemelisin.

Burada sayacaklarımı yaparak başlayabilirsin.

1. Zor Durumu Kabul Et

Yenilgi, hayal kırıklığı, hata veya olumsuz sonuçlarla yüzleşmek zorunda kalacaksın. Zor bir dönem yaşadığını kabul etmek zorunda kalacaksın. Bunu inkar etmek çılgınlık olurdu ve bu olumsuzluk seni yere sermek için daha fazla güç vermenin bir yolu olurdu. O yüzden ağlaman gerekiyorsa ağla. Hissetmek zorundaysan hisset. Çünkü bunlar hayatın bir parçasıdır.

Acıyı inkar etmek sorunu ortadan kaldırmaz. Yapabileceğin en iyi şey, gerçekle olduğu gibi yüzleşmek ve anı yaşamaktır. Çözüm bağımlılıklara yönelmek ve durumdan kaçmak değildir. Bu sana hiçbir şekilde yardımcı olmayacak, aksine seni hayatla yüzleşmek için ihtiyacın olan hazırlıktan uzaklaştıracaktır.

2.Her Zaman İlerleme Fırsatına Sahip Olacaksın

Yeniden başlamak, çok çalışmak ve devam etmek için fırsatların olacağı konusunda net olmalısın. Tüm zorlukların ortasında ışığı görmenin senin için zor olacağı doğrudur, ama her zaman olacaktır. Senin görevin bunu başarmak olacak.

Zor zamanların ortasında, bu kararı tekrarlamayı seçebilirsin:

«Acımı ve üzüntümü kabul ediyorum, her şeyin yanlış olduğunu biliyorum ama ilerleyebileceğimden ve her şeyin düzeleceğinden eminim.

Bu sözler sana motivasyon verecektir, çünkü her zorluğun mutlaka bir çözümü olacaktır.

3.Savaşmaya Devam Et

Çıkışa ulaşmanın tek yolu, ona doğru yürümektir. Bir soruna çözüm bulmanın tek yolu onu aramaktır. Ve kendini kötü hissettiğinde, en çok çalışmak ve savaşmak zorunda olduğun zamandır.

Hiç kimse, ama kesinlikle hiç kimse, oturup kötü bir durumun kendiliğinden geçmesini beklemez. Bu nedenle, en iyi çıkış yolunu ve en iyi çözümü bulmak için mücadeleci bir tutum geliştir ve kendini motive etmeye çalış.

4. Değerlerini Asla Unutma

Sağlam durmak için değerlerinden destek araman gerekecek. Hayatını yönetenler. Burada saygı, sevgi, özgürlük, hoşgörü, adalet, barış, dürüstlük, sorumluluk ve sadakatten bahsediyorum. Bir şekilde sana aşılanmış olan değerler.

Şimdi, herhangi birinde zayıflıkların olduğunu düşünüyorsan, onları güçlendirmeye çalış.

Your Page Title

Son bir tavsiye olarak. Maneviyatını canlandırmayı unutma. Tüm olumsuz durumlardan galip geleceğine inan ve kendine güven.