Olumlu Düşünceleriniz Dünyayı Değiştirebilir

Olumlu düşüncelerinizin dünya üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu biliyor muydunuz? Evet, düşündüğünüz ve arzuladığınız şeyler çevrenizi temizleyebilir veya kirletebilir!

Bildiğiniz gibi, haberler ve hatta kendi kişisel deneyimleriniz sayesinde, dünyamız kirlilikten çok fazla muzdarip. Hava dumanla dolu, topraklarımıza ve sularımıza atık atan insanlar, amansız gürültü, hoş olmayan sesler ve çok fazla yapay ışık.

Bütün bunlar sadece sağlığımız için değil, hayvanlar ve tüm gezegen için zararlıdır. Ama aynı derecede zarara neden olan başka bir tür kirlilik var ve buna ‘psişik kirlilik’ deniyor.

Psişik Kirlilik Nedir?

Psişik kirlilik, dünyada insanların negatif ve pozitif düşüncelerinden oluşan kolektif psişik ’emisyonlardır’. Bu birikim nedeniyle, birçok insanın ruhsal sağlığı bozulur ve bu da daha zayıf bir ruhsal zihin ve fiziksel bedene neden olabilir.

Psişik Kirliliğin Ana Nedeni

Bu fiziksel olmayan kirlenme türü, öncelikle dünyaya salınan tüm negatif düşünce enerjilerinden kaynaklanır. Görüyorsunuz, düşüncelerimizi, duygularımızı, arzularımızı, özlemlerimizi, niyetlerimizi, sözlerimizi ve eylemlerimizi içeren her şey enerji yayar.

Kötü niyet veya şiddet eylemi gibi olumsuzluk ifade edildiğinde, düşünce veya eylemden kaynaklanan negatif enerji serbest bırakılır ve dünyaya yerleştirilir.

Ev içi ve sokak şiddeti, sözlü tartışmalar, kavgalar, yalanlar, aldatma, hırsızlık ve benzerleri gibi kötü eylemlerden salınan enerjiyi fiziksel çöp olarak görselleştirmeye çalışabilirseniz, bunların ne kadar derin olduğunu anlayabilirsiniz.

Psişik Kirlilik Sizi Nasıl Etkileyecek?

Psişik kirlilik, çıplak gözle görülemez, ancak etkilerini kesinlikle hissedebilirsiniz. Ağır psişik kirliliğin olduğu yerde, kendinizi depresif ve uyuşuk hissedeceksiniz. İçsel bir korku veya çaresizlik hissi olabilir. Çoğu durumda, fiziksel olarak etkilenme ve hatta hastalanma eğiliminde olabilirsiniz. Psişik kirliliğin ağır bastığı böyle bir yere gittiğinizde, sanki ‘nefes alamıyorsunuz’ gibi hissedersiniz.

Psişik kirlilikle ilgili olan şey, dönme eğiliminde olmasıdır. Örneğin bir ev öfkeyle dolduğunda, o evin sakinleri kızgınlıkla dolabilir. Bu kızgınlık hissi, daha fazla öfke ve diğer olumsuz düşünce ve duyguları besler. Negatif enerjinin çoğalmasına neden olarak devam eder.

Psişik Kirlilik Nasıl Durdurulur

Psişik kirliliği fiilen durdurmanın tek yolu, onu köklerinden çıkarmaktır. Bu, her insanın düşüncelerinin, duygularının, arzularının, niyetlerinin ve eylemlerinin daha fazla farkına varması ve bu negatif enerjinin dünyaya salınmasını durdurmak için olumsuz olanları olumluya dönüştürmek için çalışmaya başlaması gerektiği anlamına gelir.

Elbette bunu söylemek yapmaktan daha kolay, ama yapmak imkansız değil. Her gün meditasyon yaparak, ne düşündüğünüze, hissettiğinize, söylediğinize ve her zaman yaptığınız şeylere günlük olarak daha fazla dikkat ederek başlayabilirsiniz. Ve sonra hoş düşünceler ve iyi niyetlere sahip olarak bilinçli bir şekilde pozitif enerji yaymaya başlayacaksınız.

İyi hisler yaymaya başladığınızda, diğer insanlar size çekilecek ve kendileri pozitif enerjiler yaymaya başlayacaklar. Eylemleriniz kolektif değişimi yaratır, böylece evinizden başlayarak, iş yerinizden, mahallenizden ve sonra dünyaya doğru kesinlikle bir fark yaratabilirsiniz.

Your Page Title

Dahası, basit bir olumlu düşünceler düşünerek, kendiniz için ruhsal zindeliğe ulaşmaya başlayacak ve aynı zamanda tüm dünyada olumlu bir değişime neden olacaksınız!