Hayatınızı Tümüyle Değiştirecek 15 Psikolojik Gerçek

Bu videoda günlük hayatınızda sıkça sorduğunuz soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Eğer hayatınızı değiştirmek istiyorsanız bu videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ederim.

1. Bir insanı nasıl konuşturursunuz?

Bir kişiye bir soru sorduğunuzda cevap vermek istemediği bir şey oldu mu? Eğer öyleyse bir dahaki sefere, muhatapınızla göz teması kurarken bir soru sormaya çalışın. Çoğu durumda, ondan daha fazla bilgi almanız için size yardımcı olacaktır.

2. Bir dakika içinde nasıl kendinizden emin olabilirsiniz?

Cevap basit: mümkün olduğunca geniş bir şekilde kollarınızı ve bacaklarınızı açın. Bu tekniğin adı “gücün duruşu”dur. Birkaç dakika sonra vücudunuzda hormon seviyesi yükselecek ve hemen bir güven dalgası hissedeceksiniz.

3. İzlendiğimi nasıl anlayabilirim?

Saatinize bakın, öksürün, esneyin ya da bir şeylerle uğraşın. Biri sizi izliyorsa büyük olasılıkla hareketlerinizi tekrar edecektir. Bu tür eylem kopyalama aynı zamanda bir sempati işaretidir.

4. Durumu nasıl hafifletebilirim?

Herhangi bir etkinlikte veya iş toplantısında, sizin hatalarınızı bulmaktan hoşlanan bir kişi varsa, önce yanına oturmaya çalışın. Bu durumda, yorum yapmadan önce iki kez düşünecektir.

5. Grubun üyeleri arasında ne tür bir ilişki olduğunu nasıl anlayabiliriz?

Bir grup insanın gülüşünü görürseniz, gülmeye başladıklarında birbirlerine bakmış olanlara dikkat edin. Kişi öncelikle en yakın olduğu kişiye bakacaktır.

6. Bir insanda sempati nasıl oluşur?

Bir iyilik isteyin. Bu Gerçekten işe yarayan bir yöntem , . Birinden bir iyilik isteyecekseniz ilk önce o kişiye güvenip, takdir edeceksiniz. Bu şekilde sizin ona güvendiğinizi hissettiğinde Çoğu durumda, ricanızı kabul edecektir çünkü artık sizin ona güvendiğinizi ve değer verdiğinizi hissedecektir.

7. Birinin benimle aynı fikirde olmasını nasıl sağlayabilirim?

Bir şeyler söylerken başınızı sallayın. Bu, onu ikna etmenize yardımcı olacak dinleyiciye yönelik bilinçaltı bir eylemdir. Bu teknik, terfi talebiyle başlayan ve potansiyel bir yatırımcının başlangıçta yatırıma değeceği konusunda ikna edilmesiyle sona eren çeşitli durumlarda kullanılabilir.

8. Nasıl daha unutulmaz olunur?

İyi bir ilk izlenim bırakmalısınız. Aslında, sadece ilk ve son izlenimler önemlidir, çünkü onlar bir kişinin hafızasında saklanır. Hatırlanmak istiyorsanız – hatırlanmak istediğiniz ilk veya son şey olmaya çalışın.

9. Hayatınızı nasıl daha iyi hale getirebilirsiniz?

Cevap basit – daha sık gülümseyin, çünkü gülümsemenin hayatlarımız ve başkalarının yaşamları üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Kendinizden emin olacaksınız, refahınızı iyileştireceksiniz ve başkalarının da ruh halini iyileştireceksiniz.

10. Nasıl daha önemli görünürsünüz?

Eğer sırtınızı düzeltir ve çenenizi yüksek tutarsanız, başarılı ve otoriter bir insan izlenimi elde edersiniz. Büyük etkinliklerde veya iş toplantılarında bu uygulamadan yararlanın.

11. Birinin güvenini nasıl kazanırsınız?

Bunu yapmak için muhatapınızın beden dilini, tarzını ve duruşunu kopyalamayı deneyin, ama en önemlisi – makul sınırlar dahilinde yapın ve tekrar etmeyin.

12. Ayrılacak bir kişi nasıl durdurulur?

Şirketinizden bir veya daha fazla kişi ayağa kalktıysa ve ayrılacaksa sizde kalmak istiyorsanız, bulunduğunuz yerde kalın. Hepsi değilse de çoğunluk yine yerlerini alacaktır.

13. Arkadaş canlısı ve kendinden emin bir insan izlenimi nasıl verilir?

Çok basit – muhatap ile göz teması kurun. Utanmış hissedebilirsiniz, bu nedenle gözlerinin rengine veya buruna odaklanın. Böylece durumu doğal olarak yansıtacaksınız ve muhatap ile bonus olarak iyi bir bağlantı kuracaksınız.

14. Başarılı bir şekilde müzakere nasıl yapılır?

Muhtemelen “Sükut altındır” sözünü duymuşsunuzdur ve şimdi onu kullanma zamanı. Çoğu insan sessizlikten hoşlanmaz ve bu yüzden sessizliği herhangi bir şekilde kırmak isteyeceklerdir, hatta bazen bulundukları konumlarını teslim edeceklerdir.

Your Page Title

15. İsimleri iyi ezberlemeyi nasıl öğrenirim?

“Yeni bir kişiyle tanıştığınızda ilk önce ismini sorup ona ismiyle hitap edip konuşun. Eğer konuşmanız çok kısa ise 1 kez uzun ise konuşma arasında 3 kez ismiyle hitap edin .