Mor Rengin Anlamı, Enerjisi Ve Faydaları

Her renk, büyülü ve enerjik özelliklerinde benzersizdir. Bu sefer mor hakkında konuşacağız. İnsan aurası üzerindeki etkisi benzersizdir ve diğer renklerden farklıdır.

Birçok insan moru maviyle karıştırır. Özellikleri bazı yönlerden örtüşür, ancak yalnızca birkaçında. Kırmızı ve mavinin karıştırılmasıyla elde edilen çok güçlü bir tondur, dolayısıyla içinde muazzam bir güç vardır.

Morun Enerjisi Ve Anlamı

Yukarıda belirtildiği gibi, mor bir parça kırmızı içerir. Bu, morun dikkatli olman gereken çok güçlü bir güce sahip olduğu anlamına gelir.

Bu renk, bir kişinin üçüncü gözünü açmasına yardımcı olur. Bunun nedeni, morun genellikle böyle adlandırılan Ajna çakra üzerinde çok faydalı bir etkiye sahip olmasıdır. Bu renkte giysiler giydiğimizde veya ona baktığımızda sezgilerimiz keskinleşir.

Mor, onsuz görülmesi son derece zor olan şeyleri görmemizi sağlar. Çevredeki insanların gerçek niyetlerinden veya Evrenin ve varoluşun sırlarından bahsedebiliriz. Mor bizi düşündürür. Mavi bunu yapmaya yardımcı oluyorsa, mor bize başka seçenek bırakmaz. Etkisi altındaki birçok insan geçmiş ve gelecek hakkında düşüncelere dalmaya başlar. Birini bir şeye ikna etmek istediğinde bu renkteki giysiler giymelisin.

Mor, depresif düşüncelerden kurtulmaya yardımcı olur. Vücut üzerinde gençleştirici bir etkiye sahiptir. Ayrıca kötü alışkanlıklarla savaşmanı sağlar.

Bilinci genişletir. Meditasyonlardan önce bakmakta fayda var. Bu durumda, daha derine dalabilecek, çelişkileri çözebilecek ve korkuların üstesinden gelebileceksin.

Morun Yan Etkileri

Bu renk akıllıca, çok dikkatli kullanılmalıdır. Çok fazla mor giymek veya her gün çok uzun süre ona bakmak hafızayı önemli ölçüde bozabilir.

Mor, önemli bir şeye odaklanmana yardımcı olur, ancak onu ne kadar çok giyersen ve ona ne kadar sık ​​bakarsan, etki o kadar hızlı tersine döner. Eğer bugün mor giyersen, yarın ara vermelisin.

Mor Renkle Uyumlu Olan Şeyler

Mor renk en iyi zihin üzerinde güçlü etkisi olan tılsım taşlarıyla birleştirilir: aventurin, akuamarin, ametist, gül kuvars, kunzit.

Your Page Title

Ayrıca mor bir renk, platin ve gümüşten yapılmış takılarla birlikte güvenle kullanılabilir. Bu malzemeler bu rengi uyumlu hale getirerek yan etkilerini önemli ölçüde azaltır.