Balın Faydalı Özellikleri Ve Ritüellerdeki Kullanımı

Bal, doğanın gerçek bir armağanıdır. Sadece tatlı değil, aynı zamanda vücudumuz ve enerjimiz için de iyidir. Bazı ritüellerde sıklıkla kullanılır.

Bal sadece kendi başına değil, aynı zamanda çok sayıda bitki ile birlikte faydalıdır. Isırgan otu, lavanta ile birlikte kullanılır. Bu, doğanın harika bir armağanıdır, çünkü bal son derece faydalı ve bazı sihirli özelliklere sahiptir.

Bal Neden Faydalıdır

Gerçek doğal bal, vitamin ve besinlerle doludur. Soğuk algınlığını tedavi etmek ve sağlığı korumak için yenir. Sağlıklı olmanın en iyi yolunun günde bir kaşık bal yemek olduğunu söylerler. Ayrıca aç karnına ılık su ile de yiyebilirsin.

Bal vücuda şu şekilde iyi gelir:

– Enzimlerle metabolizmayı hızlandırır;

– Bağışıklık sistemini güçlendirir;

– Bal ile birlikte, bir kişi kemiklerin ve kasların güçlendirilmesi nedeniyle çok miktarda mineral alır;

– Bal birçok B ve C grubu vitamini içerir. Ayrıca E, K, N vitaminleri de vardır.

Balın fruktoz içermesi bile çok önemlidir. Bu, balın beyin fonksiyonlarını iyileştirmeye yardımcı olduğu anlamına gelir. Tatlılar veya unlu mamuller yerine biraz bal yemek iyidir. İçerdiği şeker çok daha hızlı parçalanır ve emilir.

Balın Ritüellerde Kullanımı

Bal, bitkisel infüzyonlara katkı maddesi olarak yaygın bir şekilde kullanılır. Bu çok önemlidir, ancak yalnızca bitkilerin acı tadını olumlu yönde değiştirebileceği için değil. Enerji ve vücut üzerindeki faydalı etkilerini arttırdığına inanılmaktadır. Doğal bir katalizör görevi görür. Bal, eski çağlardan beri yaraları iyileştirmek için kullanılmıştır. Özellikle ısırgan otu ile kombine edildiğinde iyileşmeyi hızlandırmaya yardımcı olur.

Bal ritüellerde para için kullanılır. Uygulayabileceğin basit bir ritüel var. Herhangi bir madeni para al, üzerine bir damla bal dök ve parmaklarınla yay. Daha sonra şöyle söyle: “Hayatım bal kadar tatlı olsun. Şans bana gelsin. Şimdi ve sonsuza kadar. ” Bundan sonra, madeni para doğrudan bu formda önemli bir toplantıya, işe veya görüşmeye gideceğin kıyafetin cebinde olmalıdır. İyi şans getirmesi için bu uygulamayı her gün tekrarlayabilirsin.

Your Page Title

Her sabah bir kaşık bal yediğinde şöyle söyle: “Bana güç ver, bana özgürlük ver. Bana şans ver ve her zaman bana yardım et.” Böylece günün çok daha iyi olacak, çünkü şans seni daha sık ziyaret edecek. Ruh halin yükselecek ve harekete geçme arzun olacak.