Manevi Uyanışın 7 Aşaması

Manevi uyanışının ne kadar süreceği büyük ölçüde kendi uyanış sürecinin hangi aşamasında bulduğuna bağlıdır. Her aşamanın farklı zorlukları var ve üzerinde çalışılması farklı bir süre alabilir. Bu yazımda  ruhsal uyanışın 7 aşamasından bahsedeceğim. Böylece kendi uyanışında nerede olduğunu anlamana yardımcı olacak.

1.Aşama: Farkındalığın Uyanışı

İlk aşama en yaygın olanıdır ve genellikle “farkındalığın uyanışı” olarak adlandırılır. Bu, ruhsal doğanın ve etrafındaki dünyanın bilincine vardığın yerdir. Her şeyi sorgulamaya başlayacaksın, hatta eskiden emin olduğun şeyleri bile. Sonuç olarak, artık sana hizmet etmeyen bazı şeyleri hayatından çıkarmaya başlayacak ve onların yerini yeni, zenginleştirici şeylerin almasına izin vereceksin. Aynı zamanda bir şeylerin eksik olduğunu hissedeceksin ama ne olduğunu tam olarak bilemeyeceksin. Bu aşamada kaybolmuş, kafası karışmış veya depresif hissetmen tamamen normal.

2.Aşama: Ruhun Karanlık Gecesi

İkinci aşama, hemen hemen göründüğü gibidir: büyük bir karanlık ve kafa karışıklığı dönemi. Bazı yoğun duygular yaşayacaksın ve hiçbir yere varamıyormuş gibi hissedebilirsin. Bu kısmen oluyor, çünkü ruhun egodan sıyrılıyor, yeniden ayarlanmasına izin veriyor. Bu, ruhsal uyanışın zorlu bir aşamasıdır, ancak bir kez en alt noktaya ulaştığında, geri dönülecek hiçbir yer kalmadığını unutma. Yüzeye çıkacağın yeni gerçeklik, umut dolu ve yeni başlangıçlar olacak.

3.Aşama: Meraklı Keşif

Ruhun karanlık gecesi geçtikten sonra, yeni uyanmış hayatın için yeni bir heyecan duygusu bulacaksın. Ruhsal uyanışın bu aşaması, kim olduğunu ve bu dünyadaki amacını keşfetmekle ilgilidir. Yeni bir şeyler denemene izin ver. Bu, hobileri veya ilişkileri içerebilir. Ruhsal uyanışın sadece fikirlerini değiştirmekle ilgili olmadığını hatırlamak önemlidir; aynı zamanda manevi bir varlık olarak gerçek kimliğini bulmakla da ilgilidir.

4.Aşama: Gerçek Benliğinin Farkına Varma

Üçüncü aşamadaki keşfin sayesinde, gerçek benliğini bir an için görmeye başlayacaksın. Dördüncü aşama, spot ışığına adım atmaya ve gerçekten parlamaya başladığın yerdir. Tüm kötü alışkanlıkları bırakıp, ruhuna uyan yeni alışkanlıklar geliştirmeye devam etmek isteyeceksin. Yeteneklerini ve becerilerini nasıl onurlandıracağını ve gerçek kimliğini nasıl somutlaştırabileceğini düşünmeye başlayacaksın.

5.Aşama: Hayatında Yeni Bir Yapı İnşa Etmek

Ruhsal uyanışın bu beşinci aşamasında, hayatın için yeni bir yapı inşa etmeye başlayacaksın. Bu biraz uzun bir süreç olabilir, hatta yıllarını alabilir. Çünkü senin için çalışan rutinleri ve ritüelleri bulduğun için biraz deneme yanılma gerektirecektir. Ancak sabırlı ol, çünkü bu süre ruhunun büyümesi ve iyileşmesi için gerekli. Bu noktada, yeni gerçekliğine uyum sağlamana ve ruhsal yolculuğunda önemli fırsatları kaçırmadığından emin olmana yardımcı olacak arkadaşlıklar edinebilirsin.

6.Aşama: Teslim

Ruhsal uyanışın altıncı aşaması, yeni gerçekliğine güvenmeyi öğreneceğin yerdir. Bu, egonun soyulduğunu ve ruhunun yenilendiğini kabul etmeye başladığın yerdir. Seni hâlâ geride tutan tüm kalan yapıları veya inançları geride bırakacaksın. Bu aşamanın en önemli kısmı, ruhsal uyanışa eşlik eden suçluluk, pişmanlık ve utanç gibi duygularla nasıl başa çıkılacağını öğrenmektir. Teslim olmak aynı zamanda geçmiş hatalar için kendini nasıl affedeceğini öğrenmek ve artık onların üzerinde fazla durmamakla da ilgilidir. Bu aşamayı tamamladığında, gücünü tamamen kullanabilirsin.

7.Aşama Farkındalık Ve Hizmet

Ruhsal uyanışın bu son aşamasında, etrafındaki dünyayı ve içindeki amacını anlayabileceksin. Ayrıca, dünyayı daha iyi bir yer haline getirmekle ilgili güçlü bir hizmet anlayışına sahip olacaksın. Başka birinin fikrini veya gündemini takip etmek yerine, hayatını kendinin gerçek bir ifadesi olarak yaşadığını fark etmeye başlayacaksın. Bu aşama kendine çok fazla güvenmeni gerektirir, ancak ruhunun amacı ile uyum içinde yaşamanın getirdiği doyumu da beraberinde getirecektir. Tabi birde manevi uyanışla başla çıkmak için yapman gereken bazı şeyler var.

Your Page Title

İlk önce uyanışın ilk şokunu geçmelisin. Uyanışta ilerlemeye başlamak için savaş veya kaç tepkini etkisiz hale getirmelisin. İç benliğin ve maneviyatın üzerinde nasıl çalışacağını öğrenmelisin. Enerjinle uyum içinde olup, geçmiş travmalarını iyileştirmelisin ve son olarak egondan kurtulup, yeni benliğine adım atmalısın.