Ruhen yetenekli bir kişinin 11 özelliği (bu siz misiniz?)

Her zaman dünyada ve kendinde diğer insanların görebileceğinden daha fazlası olduğunu hissedersin. Bu, özel olduğunu hissetmekle ilgili değil, gerçekten tanımlayamayacağın şekillerde farklı olmakla ilgili. Dünyayla, diğer insanların fark etmedikleri seviyelerde etkileşime girersin. Aslında farkında bile olmadan ruhsal olarak yetenekli bir insan olabilirsin. Bazılarımız, diğerlerinden daha yüksek bir içsel maneviyat düzeyiyle doğar, yani onu uygulamadan bile, manevi benliğimizle daha güçlü bir bağımız olur.

Bu insanlardan biri olduğunu düşünüyorsan, burada ruhsal olarak yetenekli bir kişinin özelliklerini bulacaksın.

1. Uyumakta Zorluk Çekiyorsun

Diğer insanlar özellikle uzun ve verimli bir günün sonunda kolayca uykuya dalarken, sen kesinlikle hemen uykuya dalamazsın. Manevi olarak yetenekli insanların gece ile garip bir ilişkisi vardır. Manevi bağları nedeniyle uğraşmaları gereken birçok şey var: Bunlar Gece korkuları, sabah saat 3 ile 4 arasında uyumakta zorluk çekmek, yeni ay ve dolunay sırasında aydan gelen güçlü enerji titreşimleri gibi.

2.Yoğun Bir Hayal Gücüne Sahipsin

Manevi olarak yetenekli insanlar, hayal güçlerinden en iyi şekilde yararlanabilecekleri kariyerlere yönelme eğilimindedir.
Ruhani bir kişi olarak, hiç yoktan tamamen yeni dünyalar ve evrenler hayal edebilirsin. Meditasyon yapabilir ve başkalarının yapamayacağı şekilde kendini dünyadan soyutlayabilir, kendine yenilikçi şekillerde hayal kurman için alan ve özgürlük verebilirsin.

3. Başkalarının Acısı Seni Derinden Üzer

Diğer insanlar dünyanın diğer tarafında olan sıkıntılı durumları okuyup, izleyebilir ve bir daha düşünmeden günlerini yaşayabilirler. Ama senin için mesele sadece ekrandaki kelimeler veya resimler değil. Acı çeken insanlar, parçalanan aileler, biten hayatlar, bu senin için çok acı verici ve deneyimlemek isteyeceğin bir şey değil. Ruhsal olarak yetenekli olmak, etrafındakilerden çok başkalarının duygu ve hisleriyle, bu insanlar binlerce kilometre uzakta olsalar bile, daha fazla temas halinde olduğun anlamına gelir. Acıyı kesinlikle hissedebilir ve acı çekersin.

4. Hayvanlarla Kolayca Bağ Kurabilirsin

Normalde yabancılara havlayan evcil hayvanlarla dolu bir eve girebilirsin, ancak varlığın ve nezaketin onları hemen cezbeder. İçsel ruhsal bağlantın, hayvanlar da dahil olmak üzere tüm yaşam biçimleriyle kolaylıkla bağ kurman için sana bir köprü sağlar. Seninle fizikselin ötesinde bir bağ hissederler ve senin maneviyatını kendi ruhlarıyla hissedebilirler. Onlar için sadece başka bir kişi ya da insan değilsin. Sen bir ruhsun ve onlar bunu bilinçli bir seviyede anlamasalar da, bir kısımları bunu hâlâ hissedebilir.

5. İnsanlar Senin Yanında Kendilerini Sakin Hissediyor

Hayvanlarla kolayca bağ kurduğun gibi insanlarla da kolayca bağ kurarsın. Ama insanlar daha karmaşıktır. Hayvanların düşünmediği, insanları birbirinden ayıran duygular ve sosyal yapılar vardır. Ancak insanları açık ve inkar edilemez bir şekilde etkilemenin yolu, yaydığın ve etrafındaki herkesi sakinleştiren sakinlik duygusudur. Hayatın boyunca düzenli olarak insanlara kendilerini rahat hissettirdiğin söylendi. En stresli durumlarda bile insanların yavaşlamasına, ayaklarını yere basmasına ve kendilerini hatırlamasına yardımcı olan, diğerlerinde olmayan sakin bir temele sahipsin.

6. Aşırı Derecede Duygusal Olabilirsin

Ruhsal sakinliğin her zaman ortalıkta olmaz çünkü duygusal olarak da aynı derecede patlayıcı olabilirsin. Bir dakika sakin ve rahat olabilirsin ve sonraki dakika öfkeyle duvarlardan sekiyorsun. Bu, ruhsal olarak yetenekli olmanın birkaç dezavantajından biridir – duyguların her zaman sana ait değildir ve onları her zaman anlamıyorsun. Etrafındaki titreşimlere karşı hassassın. Bazı şeyleri hissetmek için iyi bir nedenin olmadığında bile, sırf o anda doğru hissettirdiği için bir duyguya dalabilirsin.

7. Tekrarlayan Görevlere Odaklanamazsın

Ruhsal olarak yetenekli olmak, kendi olumsuzluklarını da beraberinde getirir; bunlardan biri, sıradan, tekrarlayan görevleri yaparken odaklanma eksikliğindir. Son derece hassas ve ruhani bir kişi olarak, zihnini ve duygularını keşfetmek istiyorsun. Bu, oturmanı ve her gün aynı görevleri süresiz olarak yapmanı gerektiren bir işe bağlı kalmanı inanılmaz derecede zorlaştırır. Bunları yapmaya çalıştığında bile, odağını kaybetme eğilimindesin, kendini eksik ve tatmin olmamış hissediyorsun.

8. Hava Seni Derinden Etkiliyor

Ruhen yetenekli biriysen, kendinle ilgili ilk fark edeceğin şeylerden biri, havanın seni derinden etkileyebileceğidir. Ruhsal olarak ne kadar yetenekli olduğunu anlamadan önce, havadaki değişikliklerin neden etrafındakileri seni etkilediği kadar etkilemediğini anlayamıyordun. Buna neyin sebep olduğu net değil, ancak bazıları sana hava durumuyla olan bu bağı veren şeyin doğayla olan doğal bağın olduğunu düşünüyor. Belirli mevsimler ve hava koşulları sende mutlaka belirli ruh hallerini uyandırabilir.

9.Başkalarının Eleştirilerine Karşı Son Derece Hassassın

Yüksek düzeyde duyarlılığın ve etrafındaki her şeyle bağın, dış eleştiriler söz konusu olduğunda son derece kırılgan olduğun anlamına da gelir. Başkalarının senden kabul etmeni beklediği türden eleştiriler, etrafındakileri şaşırtacak şekilde seni incitebilir ve yaralayabilir. Bu, ruhsal olarak üstün yetenekli bireylerin büyümesini zaman zaman zorlaştırabilir çünkü onlar en ufak bir eleştiriye bile karşıdırlar. Tüm eleştirilerin kişisel olmadığını ve eleştirinin olumsuzluğunun seni ele geçirmesine izin vermemelisin.

10. Sık Sık Gerçekçi Rüyalar Görüyorsun

Ruhsal olarak yetenekli insanların rüya görme eylemiyle yakın bir ilişkisi vardır. Ruh dünyasıyla bağlantın, diğer alemlere kolay erişimin olduğu ve onlara rüyalar aracılığıyla baktığın anlamına gelir. Ayrıca rüyaların sırasında vizyonların var gibi görünüyor. Önseziler gördün; rüyanda tanıdığın ve sevdiğin insanların incindiğini veya kötü durumlara düştüğünü gördün ve kısa süre sonra gerçek hayatta benzer bir şey onların başına geldi.

11. Sık Sık Karıncalanma Hissi Hissedersin

Bazen vücudunu ürperten bir şey duyar veya görürsün. Bu herkesin başına gelse de, senin başına daha sık geliyor gibi görünüyor. Bu, ruhsal olarak bağlı olmanın bir işaretidir. Etrafındaki görünmez güçlerle daha uyumlusun, bu nedenle bazı şeylere beklenmedik bir şekilde diğer insanlardan çok daha duyarlı tepki veriyorsun. Bir deneyimi algılama konusunda yüksek bir yeteneğin var ve bu karıncalanma duyumları, etrafındaki başka bir şeyden gelen iletişimin teyididir.

Your Page Title

Manevi olarak yetenekli olmak, zaten maneviyatınla tamamen temas halinde olduğun anlamına gelmez. Bu basitçe, maneviyatına çoğu insandan daha yakın olmaya başladığın anlamına gelir. Bu yüzden sana verilenleri kullan ve ruhsal bağlılığını eğiterek hediyelerini genişlet. Ruhsal açıdan dikkatli olmayı öğren ve doğuştan sahip olduğun bu ruhsal yetenek, yakında ruhsal dünyaya açılan erişilebilir bir kanala dönüşecektir.