Bu Alışkanlık Sadece 30 Saniye Sürer ve Hayatınızı Kökten Değiştirebilir

Bu uygulamayı bir toplantıdan, bir randevudan veya bir görevden sonra yaparsanız, hayatınız kökten değişebilir.

Yaşamın hızlı temposu, etrafımızda olan her şeyi analiz etmeyi giderek daha da zorlaştırmaktadır, bu yüzden olayları mümkün olduğu kadar ayrıntılı bir şekilde öğrenmenin en hızlı yollarını aramalıyız. Kişisel gelişim için araçlar bulmalı ve daha iyi kararlar almalıyız.

Bunun için karmaşık matematiksel işlemler gerçekleştirmenize veya çok kapsamlı kitapları okumanıza gerek yok, sadece iki basit şey var: kalem ve kağıt. Analiz etme ve karar verme yeteneğini geliştirmek için mükemmel bir yöntemin, 30 saniye içinde, kalem ve kağıtla, farklı deneyimler hakkındaki sonuçlarımızı kaydettiği gösterilmiştir.

Bir toplantıdan, bir randevudan veya ilk kez bir görevi yerine getirdikten sonra sonuçlarınızı not alırsanız, hayatınız kökten değişebilir.

İnsanların yeni şeyler öğrenmek için farklı yöntemleri vardır, kitap okuyabilir veya belgesel izleyebilirler. Bunlar, 30 saniyeden fazla sürmeyen bir yöntemle tamamlanabilir: Bir konudaki veya olaydaki sonuçlarınızı kağıda yazın.

Uygulayabileceğimiz günlük durumlar:

Toplantılar: Bir iş toplantısının sonunda, bu toplantıdan ne öğrendiğinizi, katılımcılar hakkındaki düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

Çocuklarla: okuldan çıktıklarında, öğrendiklerini günlük olarak sorun. Bu, zihni eğitmenize, hataları tanımlamanıza ve her şeyin öğrenmek ve üstesinden gelmek için bir fırsat olarak görülebileceğini anlamanıza yardımcı olacaktır.

Buradaki asıl önemli olan şey çok fazla not almak değil, yaşadığınız deneyimler hakkında neyin önemli olduğunu düşünmek, onları yazmak ve gözden geçirmektir.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Bu uygulamayı düzenli olarak uygulayarak, zihnimiz daha iyi kararlar vermek için geçmiş deneyimlerin öğrenme parçalarını elde edebilecektir.