Epifiz Bezinin Güçlendirilmesi: Yapmanız ve Yapmamanız Gerekenler

Epifiz bezi, serotonin ve melatonin hormonları üretiminden sorumlu, bezelye büyüklüğünde küçük bir çam kozalağı şeklindeki doku kütlesidir.

Uyanık olduğunuzda ve onu ‘akıl gözünüz’ ile görebileceğiniz, duyabileceğiniz, koklayabileceğiniz ve hissedebileceğiniz kadar net bir şey hayal ettiğinizde,epifiz bezinizi kullanıyorsunuz.

Epifiz bezinizi güçlendirmek istiyorsanız burada sayacağım ipuçlarını hemen uygulamaya başlayın…


Neler Yapmalısınız…

Florürden Uzak Durun

Bugün piyasadaki birçok gıda florür içerir veya florür içeren su kullanılarak yapılmıştır. Akıllıca bir alışveriş yapın ve yiyecek etiketlerini kontrol edin ve musluk suyundan etkili bir filtrelenmiş çözeltiye geçin.


Organik Gıdalar Yiyin

Geleneksel olarak yetiştirilen veya genetik olarak değiştirilmiş ürünler, tarımsal amaçlar için florür ile su kullanılarak büyütülür. Bu florür tüketim seviyelerini azaltmak için, organik tarım yöntemlerini desteklemek amacıyla organik üretime geçmek en iyisidir.


Koyu Yapraklı Yeşilleri Yiyin

Bir diğer organik ürün bonusu, besin seviyelerinin genellikle daha az tuzlu tarım yöntemlerinden üretilenlerden daha yüksek olmasıdır. Özellikle koyu yapraklı sebzeler, toksinleri vücuttan, özellikle florürden temizlemek için gerekli olan birkaç yararlı vitamin ve mineral içerir.


Doğal Tereyağı ve Yağları Tüketin

Tamamen doğal, organik tereyağı (asla margarin!) Ve yağlar epifiz bezinin parçalanması ve kireçten arındırılması için çok faydalı olabilir.


Neler Yapmamalısınız

Musluk Suyunun Etkisini Gözardı Etmeyin

Musluk suyu, varsayılan diş endişeleri nedeniyle musluk suyuna eklenen litre başına 4 miligram kadar florür içerebilir. Yine de aşırı maruz kalma, istenmeyen yan etkilerin bir listesine yol açabilir. Musluk suyu sadece içmekten daha fazlası için kullanılır. Ayrıca pişirme, durulama, buz küpleri için de kullanılabilir. Bunun yerine daha güvenilir ve daha sağlıklı bir alternatif düşünün.


Abur Cuburların Etkisini Göz Ardı Etmeyin

Birçok abur cubur alternatif, çevre dostu üretim uygulamalarını göz ardı eden şirketlerden üretiliyor. Böylece, en sevdiğiniz atıştırmalık çok iyi bir dizi sağlıksız kimyasal katkı maddesi kullanılarak yapılabilir, florür dahil edilir.

Your Page Title


Diş Macunu

Günümüzde çoğu diş macunu markası aktif, önde gelen bileşenleri olarak florür içerir. Sanki bir tür diş çürümesi kahramanıymış gibi anlatılır. Alternatif diş macunu markaları, aşırı florür tüketme gereksiz riski olmadan daha sağlıklı bir diş macunu çeşitliliği sunar.