Evinizde Negatif Enerji Var Mı? Negatif Enerjilerin Belirtileri Ve Nasıl Temizlenir

“Negatif enerji”, sevmediğimiz durumları ve insanları tanımlamak için kullandığımız bir terimdir. Bu terimi çok kullanıyoruz, ama gerçekten anlıyor muyuz?

Yaşadığımız olumsuzlukları negatif veya kötü enerji olarak adlandırmak, suçu başka bir kişiye, nesneye veya duruma yönlendirir.

Hayatınızda kötü enerji varsa, ondan kurtulmak için neler yapıyorsunuz? Burada negatif enerjinin gerçekte ne olduğundan ve onu hayatınızdan nasıl temizleyeceğinizden bahsedeceğim.


Negatif Enerji Nedir?

Negatif enerji, gözle görünen bir şey değildir, daha çok hissedilir. “Kötü enerji” ifadesi sağlam bir gerçeğe değil, hepimizin kendimizi çevrelediğimiz enerjinin bir bütünlüğü olduğu fikrine dayanır.

Çoğu zaman insanlar negatif enerjiyi, bir kişiyle etkileşimde bulunurken veya yeni bir duruma girerken yaşadıkları bir duygu ve “his” olarak tanımlarlar.

Bazen, odadaki insanların havası bile tüm duygularınızı anında değiştirebilir. İyi ya da kötü hissettiğiniz ortam, çevrenizle etkileşime girme şeklinizi etkileyebilir.


Evinizde Negatif Enerji Var mı – Varsa Nasıl Anlaşılır

Eviniz sizin için özel olmalıdır. Gündelik hayatın sorunlarından kaçmak, dinlenmek ve gevşemek için kullanabileceğiniz rahat bir alan olmalıdır.

Evinizde sürekli olarak olumsuzluk yaşamak, baş ağrısı, huzursuzluk, uykusuzluk ve yorgunluk hissetmek, evinizin negatif enerjiyle dolu olduğunu gösterir.

Herkes kötü bir gün geçirme ya da kötü bir ruh halinde olma hakkına sahiptir, bu nedenle olumsuz bir ev ortamı arasındaki farkı anlamak oldukça önemlidir. Bu farkı anlamanıza yardımcı olmak için, evinizde yaşayabileceğiniz bazı negatif enerji belirtileri şunlardır:


Sürekli Şikayet

Bazı insanlar sürekli Negatif olduklarından tamamen habersizdir. Eğer olumsuzluk günlük iletişiminizin içine girmişse, bunun olduğunu bile fark etmeyebilirsiniz.

Şikayet, daha fazla şikayet ile beslenen kısır bir döngüdür. Sizi zamanla daha da olumsuzluğa çekebilir. Eğer yaşamınızda pozitifliği görmek için mücadele ediyorsanız ve aşırı derecede şikayet ediyorsanız, bu hayatınızda negatif enerjinin olduğunu gösteren bir işaret olabilir.

Bunun iyi bir örneği sürekli olarak işte yaşadığınız sıkıntılı durumların, ev yaşamınıza sızmasına izin vermektir. Akşam geçireceğiniz kaliteli zamanların tadını çıkarmak yerine işinizde yaşadığınız sıkıntılı olayları evinize yansıtarak, olumsuzluğun evinize girmesine izin vermiş oluyorsunuz.


Tehlikeli Eleştiri

Bu sorun aynı zamanda evde hangi konuları seçeceğinize de bağlıdır. Eleştiri basitçe insanlar hakkında şikayet etmektir. Evde başkaları tarafından sürekli eleştiriliyorsanız, kendinizi kötü hissetmeye başlayabilirsiniz.

Eleştiri o anda doğru gibi hissettirebilir, ancak kelimelerin kalıcı bir etkisi olduğunu da unutmamak gerekir. Kendinizi veya evinizdeki diğer kişileri sürekli olarak eleştirmek ve karşılığında eleştirilmek, negatif bir ortam yaratır.


Sağlıksız İlişkiler

Kimlerle yaşamayı seçtiğiniz ve bu ilişkilerin negatif enerjiyle çevrili olup olmadığını tanımak son derece önemlidir. Negatif insanlar negatif alışkanlıklarınızı besleyecektir. Eğer eviniz bu tür olumsuz ilişkilere maruz kaldıysa, etkilerini anında hissedeceksiniz.

Bu olumsuzluk, sürekli şikayet etmek kadar basit, sözlü veya fiziksel istismar kadar şiddetli bir şey olabilir. Bir ilişkinin sağlıksız olduğunu fark etmek, daha olumlu bir ev ortamına doğru ilerlemek için çok önemlidir.


Dağınıklık

Dağınık olan bir ev aslında negatif enerjiyi yansıtabilir. Ev ortamınız olumsuz enerjiyle dolu bir hayal kırıklığı kaynağı olabilir. Dağınıklık bir evde enerji akışını engeller ve bazı açılardan da kaygı hissi yaratır.

Evinizin dağınık olduğunu tanımak, evinizdeki diğer olumsuzluk alanlarını tanımlamanın ilk adımı olabilir.


Negatif Enerjiyi Evinizden Nasıl Temizleyebilirsiniz

Yaşamınızda negatif enerjinin yayıldığı alanları başarılı bir şekilde tespit ettiyseniz, sonraki adımlara hazırsınız demektir. Negatif enerjiyi temizlemek kolay bir iş değildir ve bir gecede gerçekleşmez. Açık bir zihinle, negatif enerjiyi evinizden temizlemek için ilk adımları atabilirsiniz.


Dağınıklıktan Kurtulun

Fiziksel alan, içinde bulunduğunuz ortamın türüne hacim kazandırır. Belki de eviniz, dünyanızın çok küçük görünmesini sağlayan küçük ve aşırı dolu bir stüdyodur. Belki de yıllarca süren sorunlar kıyafetler ve diğer eşyalar şeklinde ortaya çıkmıştır.

Dağınıklığınızın nasıl göründüğü önemli değildir, dağınıklığı gidermek, negatif enerjiyi evinizden temizlemenin gerekli ilk adımdır. Bu işlem biraz zaman alabilir hatta bir hafta sonunuzu ayırmak zorunda bile kalabilirsiniz.

Eski hatıraları zihninizde yeniden canlandıran eşyalar, zaman ilerledikçe zihinsel olarak kötü hissetmenize neden olabilir. Bu yüzden hayatınıza neşe getirmeyen eşyaları ortadan kaldırın. Bunu aşamalar halinde yapmak ve her zaman ruh sağlığınıza dikkat etmek çok önemlidir.


Özel Bir Alan Oluşturun

Dağınıklığı giderdikten sonra, umarım evinizde daha fazla açık alan bulacaksınız. Şimdi, pozitif enerji akışı için tasarlanmış, özel bir alan inşa etme zamanı.

Bu rahat bir yastık, rahat bir sandalye, tütsü veya başka bir şey olabilir. Bu alan kitap okuma ve meditasyon yapma gibi farkındalık faaliyetleri ile gevşeyebileceğiniz bir yer olmalıdır.


Olumlu Çevreye Dikkat Edin

Olumlu çevre çeşitli değişimlerden kaynaklanmaktadır. Negatif bir alanı temizlemek, insanlar, filmler, kitaplar, kendini yansıtma ve daha fazlası aracılığıyla pozitif enerji oluşturmak anlamına gelir.

Bu, sizin için neyin işe yaradığına odaklanması gereken çok kişiselleştirilmiş bir adımdır. Bu gerçekten çevrenize dikkat etmeyi, zamanınızı nasıl geçirdiğinizi ve zamanınızı kiminle geçirdiğinizi içerir.


Eleştiriden Daha Fazla İlham Alın

Eleştiri yapıcı olabilir, ancak olumsuz eleştiriyi temizlemeye çalışıyorsanız, bu eleştiri yapıcı değildir.

Yakınlarınıza nasıl davranacakları konusunda talimat vermek yerine onlara gösterin. İyimserlik talep etmek yerine, iyimserlik ve nezaket yoluyla bu nitelikleri onlara gösterin. Pozitif enerji iyi kelimeler yerine iyi eylemlerle oluşturulur.


Beyaz Adaçayı Yakmak

Çevrenizi temizlemek için fiziksel eylem gerektiren bir kişiyseniz, enerji seviyenizi sıfırlamak için kendinizi düşünmekten biraz daha fazlasına ihtiyacınız olabilir. Bunu başarmanın en iyi yollarından biri de beyaz adaçayı yakmaktır.

Beyaz adaçayını aktarlarda bulabilirsiniz. Ayrıca kristaller ve uçucu yağlar da negatif enerjiyi evinizden temizlemede oldukça yararlıdır.

Adaçayı yakmak ve negatif enerjiyi evinizden çıkarmak istiyorsanız, yanan adaçayı ile beraber giriş kapınızdan başlayın. Evinizin her odasında saat yönünün tersine hareket edin.

Tüm kapıları, köşeleri, pencereleri, dolapları ve yatak odanızı adaçayı ile tütsülediğinizden emin olun.

Yeni bir eve taşındıysanız eski sahiplerinden gelen kötü enerjiyi temizlemek için evin her odasını adaçayı dumanıyla tütsüleyin. Bu ev sizin için yeni bir başlangıç, bu yüzden bir yabancının kötü hislerinin işlerinizi yanlış başlatmasına izin vermeyin.

Deniz tuzu satın alın ve evinizin içerisine dağıtın, gece boyunca deniz tuzunu evinizin içerisinde bekletin ve ertesi gün evinizi temizleyin.

Halınızın üzerine biraz tuz serpin. Yaklaşık bir saat sonra süpürge yardımı ile temizleyin. Tuz kristalleri, negatif enerjiyi emme kabiliyetine sahiptir. Alternatif olarak, odanın köşelerine tuz kaseleri koyabilir ve birkaç saat bekletebilirsiniz.

Ayrıca gece boyunca vücudunuzdan negatif enerjiyi atmak için bir kase suyun içine deniz tuzu ekleyip bu karışımı yatağınızın altına koyabilirsiniz veya himalaya yada epsom tuzu ile bir banyo yapabilirsiniz.


Uçucu Yağlar Kullanın

Saf uçucu yağlarla bir oda spreyi satın alabilir veya kendiniz yapabilirsiniz, bu evinizdeki negatif enerjinin temizlenmesine yardımcı olur. Temizleme için kullanılacak en iyi yağlar gül, lavanta, sığla ve paçulidir.


Kristaller Kullanın

Daha olumlu bir zihniyete sahip olmak istiyorsanız, olumsuzluğu ortadan kaldırmak için aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli kristaller vardır. İster bu kristalleri takı olarak kullanın, ister evinizde saklayın, bu muhteşem taşlar genel sağlık ve canlılık için gereklidir.

Negatif enerjileri evinizden temizlemek, günlük ruh halinizi ve genel refahınızı iyileştirmek için siyah turmalin, obsidyen, dumanlı kuvars, ametist ve kaplan gözü taşlarını kullanabilirsiniz.

Your Page Title

Negatif enerjiyi evden temizlemek hem zihinsel hem de fiziksel esneklik gerektirir. Temizlemeye olumlu ve açık bir kalple yaklaşırsanız, çabalarınızın hayatınıza olumlu bir şekilde geri döneceğini göreceksiniz.