Manevi Bir Uyanış Sırasında Yapmaktan Kaçınmanız Gereken 5 Şey

Çoğu insana göre manevi uyanmanın farklı bir anlamı olabilir. Bazıları için, içgüdülerine ve sezgilerine daha fazla güvenmek anlamına gelir, diğerleri için ise çok daha derin bir şeydir, gerçekliği fiziksel sınırlarının ötesinde görmeye başlarlar. Yüksek Benliklerine bağlanmaya odaklanırlar ve kendilerini daha iyi anlarlar.

Ancak aydınlanmaya, iç huzura veya başarmak istediğin her şeye giden yolda kaybolabilirsin ve bu tamamen normaldir.

Burada ruhsal uyanışın sırasında yapmaktan kaçınman gereken 5 şey vardır:

1.Kendini Çok Fazla Yargılamak

Aydınlanma yolunda kendini çok fazla yargılamaya başlayabilirsin. Öz farkındalık maneviyatın önemli bir parçası olsa da, kendine dikkatli bir gözlemci olarak bakmayı, ne duyabileceğini veya görebildiğini yargılamamayı öğrenmelisin. Yargılardan, kim ve ne olman gerektiğine dair önyargılardan nasıl kurtulacağını öğrenmelisin.

Ruhsal yolculuğun mükemmellikle ilgili olmamalı, kusurlarını kabul etmeyi öğren, çünkü seni olduğun kişi yapan onlardır. Maneviyat hakkında başka birinin söylediklerine inanma, bu senin kişisel yolculuğun ve nasıl devam etmen gerektiğini bilen tek kişi sensin.


2.Duygularını İfade Etmemek

Manevi yolculuğumuz sırasında, düşüncelerimizin ve hislerimizin dikkatli bir gözlemcisi olmak yerine, duygularımızın bizi kontrol etmesine izin vermemeye çalışmamız gerektiğini sıklıkla düşünürüz. Fakat duygularına dikkat etmezsen, daha sonra yapman gerekecek ve bir süre bastırırsan daha güçlü hale gelecektir.

Ne düşündüğünü söyle, nasıl hissettiğini ifade et. Özür dileme ve pişmanlık duyma. Hepimiz insanız ve geniş bir duygu yelpazesine sahibiz. Canlı hissetmek için, şimdi ne hissettiğimizi yönetmeli ve sadece onların üstesinden gelmek istemediğimiz için duygularımızı bastırmamalıyız.


3.Hayatını Nasıl Yaşadığınla İlgili Pişmanlık Duyma.

Ruhsal uyanışını derinleştirmeye başladığında, ideallerinin biraz değiştiğini fark edebilirsin. Hayatındaki bazı insanlarla aynı fikirde olmayabilirsin, çünkü onlar daha önce olduğun kişiye o kadar alışmışlardır ki, “yeni” sana nasıl davranacaklarını gerçekten bilmiyorlar. Elbette bu doğal çünkü insanlar değişiyor ve onları neyin mutlu ettiğini keşfediyor.

Belki de ruhsal yolculuğunda, hayatını basitleştirmek ve doğaya yakınlaşmak istediğini ya da maneviyatının merkezi olarak adlandırdığın her şeyi buldun. Kalbini mutlu ediyorsa, başkaları ne düşünürse düşünsün, onu takip etmelisin.


4. Kendini Başkalarıyla Karşılaştırmak

Kendini başkalarıyla karşılaştırırsan, ya hayal kırıklığına uğrayacaksın ya da egonu şişireceksin. Bunların hiçbiri ruhsal yolculuğunda sana yardımcı olmayacak, sadece ilerlemeni engelleyecektir. Ruhsal yolculuğun çok kişiseldir ve gerçekten sana özeldir. Dolayısıyla, kendini başkalarıyla karşılaştırmak hem tedbirsiz hem de mantıksızdır, çünkü işleri kendine göre yapmalısın, başkalarına göre değil. Sadece kendi hayatına odaklandığından ve kendin hakkında iyi hissetmek için ihtiyacın olanı yaptığından emin ol.


5. Geçmişte Veya Gelecekte Sıkışıp Kalmak

Maneviyatın ortak bir yönü, farkındalığa odaklanmak veya şimdiki anın tamamen farkında olmaktır. Ancak geçmişte veya gelecekte sıkışıp kalırsak bunu yapmak imkansızdır.

Your Page Title

Zaten gerçekleşmiş veya henüz orada olmayan anlara çok fazla odaklanırsan, iç huzurunu bozarsın. İç huzuru bulmak için, şimdiyi bırakıp kabul etmek esastır. Maneviyatın büyük bir kısmı hareketi takip etmek ve çevreni kontrol etmeye çalışmak değildir.