Ruh Rehberleri: Bizi Önemseyen Yüksek Güç

Tüm çabalarımızda bize rehberlik eden ve bizi önemseyen yüksek gücü anlamak ister misiniz?

Ruhumuzun varoluşunun en başından itibaren, yolun her adımında bizi besleyen, eğiten ve bize bakan bu sevgi dolu varlıklara tayin ediliyoruz. Dünya’da doğduğumuzda, bu sevgi dolu varlıklar yaşamlarımız boyunca bize yardım etmeye ve rehberlik etmeye devam ederek gerçek amacımızı bulacağımızdan emin olurlar. Onlara ruh rehberleri demeye geldik. Ruh rehberlerimiz her zaman yanımızda kalır, manevi ve dünyevi çabalarımızı yerine getirmemize yardımcı olur.

Tarih boyunca birçok insan, deneyimlerini veya ruh rehberlerine ilişkin anlayışlarını belgelemiştir. Çoğumuz Dünya’da enkarne olurken onları göremiyor veya onlarla etkileşim kuramıyor olsak da, içgüdüsel olarak çevremizde bir yerlerde olduklarını biliyoruz ve çeşitli çabalarımızda bize yardımcı olmak için yaşamlarımız boyunca bizimle kalacaklar.

Ruh rehberleri enkarnasyon döngülerini tamamlayan çok ileri ruhlardır ve şimdi aynı şeyi başarmamıza yardım ediyorlar. Bilinç düzeyleri ve eğitim yöntemleri değişebilir ve bu, yaşamlarımız üzerindeki etki düzeylerini etkileyebilir.

Bir Ruh Rehberinin Etkisi

Ruh rehberlerimizin her biri, tüm yaşamımız boyunca bize yardım ettiğinden, her an başımıza gelenlerin farkında kalırlar. Dünyadaki yaşamlarımızı birçok farklı şekilde etkiliyorlar. Ruh Rehberleri bizimle şu şekilde etkileşime girer:

1. Sezgi Yoluyla

Sezgimiz büyüleyici bir duygudur, o kadar eşsiz ve derin ki açıklaması biraz zor olabilir. Ruh rehberleri gerekli gördüklerinde, deneyimlediğimiz bu içgörüleri bize sezgilerin parıltıları olarak gönderirler. Kelimenin tam anlamıyla sezginin nerden geldiğini bilemeyiz, ancak her zaman son derece önemlidirler. Birçoğumuz sezgisel yeteneklerimizden uzaklaşma eğilimindeyiz ve bu onlar için gerçekten talihsiz bir durum çünkü sezgi değerli bir bilgi kaynağıdır. Sezgi, önceki enkarnasyonlarda ustalaştığımız derslerin sonucu da olabilir. Ne zaman bir şeyi ‘içgüdüsel olarak’ bildiğiniz hissine kapılırsanız, bunun nedeni ya ruh rehberinizin size çok ihtiyaç duyulan bilgileri göndermesidir ya da bu dersi önceki bir enkarnasyonda zaten almış olmanız ve ruhunuzun sizin çıkarınıza en uygun olanı bilmesidir.

2. İçgüdü Hissi Yoluyla

Çoğu zaman, anlayamadığımız ürkütücü bir duyguya kapılırız. Pek çok insan bu tuhaf hissi yaşıyor ve bunun ne olduğunu gerçekten anlamıyor. ‘İçgüdüsel duygu’, ruh rehberinin bize önemli bir şeyi iletmeye çalışırken ortaya çıkar ve bu tuhaf duygunun amacı, bizi belirli bir gerçekliğin farkına varmak veya mevcut kararı sorgulamamızı sağlamaktır. Bu tür duygulara dikkat etmek genellikle iyi bir fikirdir.

3. İmkansız Durumlar

Acele ettiğimiz zamanlar olduğu ve her şeyin basitçe yersiz düştüğü konusunda hepimiz hemfikir olabiliriz. Örneğin, hepimizin zaman zaman yaşadığımızdan emin olduğum son derece sinir bozucu bir deneyim, işe geç kalırken anahtarları bulmaya çalışmaktır. Anahtarları yanlış yerleştirmemizin bir sonucu olarak, ilginç veya önemli bir şey olur, aksi takdirde anahtarlarımızı daha önce bulmuş olsaydık önemli olan şeyi gözden kaçırmış olacaktık. Bunlar her zaman ruh rehberlerimiz tarafından yaratılan durumlardır (daha yüksek yardımla), belirli bir olayın meydana gelmesini sağlar. (Yaşamlarımız boyunca, verilen dersleri deneyimlememiz ve bunlarda ustalaşmamız için olması önceden belirlenmiş belirli olaylar vardır ve bunların hepsi manevi ilerlememiz içindir).

4. ‘Tesadüfi’ Karşılaşmalar

Birçoğunuz yıllar sonra biriyle karşılaşmayı deneyimlemiş ve bunu hoş bir tesadüf olarak düşünebilirsiniz. Ruh rehberlerimiz bu tür karşılaşmaları düzenleme eğiliminde olduklarından, çoğu zaman bunlar tesadüften başka her şeydir. Ünlü psikiyatrist Carl Jung, görünüşte imkansız olan bu tesadüfleri inceledi ve sonuç olarak bunları açıklamak için ‘eşzamanlılık’ terimini icat etti. İşyerinde olduğu gibi, belirli olayların gerçekleşmesini sağlayan daha yüksek güçlerin olduğunu anladı.

Ruh Rehberlerinin Sonsuz Varlığı

Herkes böyle şeyler yaşar ve bunu düşündüğümüzde bunlar oldukça derin deneyimlerdir. Bir insanı meraklandıran ve kafasını karışan türden. Bu tür olaylar genellikle, bizim anlayışımızdan yoksun olduğumuz şekillerde bize bakan ruh rehberlerimizin yaptıklarıdır. Ruh rehberlerimizle etkileşim kurmak tamamen mümkündür, tek ihtiyacımız olan şey onların manevi yönleriyle temasa geçmektir. Çoğunlukla, hayatın incelikleri ve onlara karşı daha açık olma ihtiyacımızla ilgilidir.

Yaşamlarımızı etkilemeye çalıştıklarının farkında olursak ve bilinçli olarak işaretlerini ararsak, eylemlerimizi onların içgörüleriyle hizalayabiliriz. Ruhsal bir enerjiye ya da tek amacı size hayatta rehberlik etmek olan bir varlığa güvenmekten daha iyi ne olabilir? Sadece sezgilerinizi dinleyerek daha açık olmaya çalışın ve kafanız karıştığında içgüdülerinizle devam etmek için bir alışkanlık geliştirin. Bizimle gerçekten uyum içinde olmayan şekillerde çalıştıkları için, işaretlerine karşı daima dikkatli olun. Ancak biraz farkındalıkla, çoğu kendilerini ruh rehberleriyle başarılı bir şekilde senkronize ettiler.

Meditasyon, ruhsal farkındalığa ulaşmamıza yardımcı olan güzel bir uygulamadır. Hayatınızdan birkaç dakika ayırın ve meditasyon yapmaya başlayın. Meditasyondan sonra hissettiğiniz sakinlik ve coşku, dünyadaki en şaşırtıcı duygulardan biridir. Ayrıca ruh rehberinizin işaretlerine daha açık olmanıza yardımcı olacaktır.

Your Page Title

Ruh rehberinizle daha senkronize olmanın bir başka yolu da, rüya görürken onlarla iletişim kurmaya çalışmaktır. Lucid rüya, insanların rüya görürken uyuduklarının farkına vardıkları zamandır. Bu, rüyalarının yönü üzerinde bir miktar kontrole sahip oldukları anlamına gelir. Bilinçaltınıza erişmenin en iyi yollarından biridir ve ruh rehberinizle iletişim kurmanın en iyi yoludur.