Zihnimiz,Bedenimiz ve Ruhumuz Her 7 Yılda Bir Bu Şekilde Gelişir

Sürekli bir evrim halindeyiz ve hepimiz kendi hızımızda gelişiyoruz. Bir zaman dilimi koyabiliyorken, mümkün olan en açık yolu bırakmanın en iyi yol olduğuna inanıyorum.

Bu yazıda her aşamayı geçtiğimiz gibi görüyoruz ve her bir aşamada ne var. Bu aşamalar her 7 yılda bir ya da hatta her 10 yılda bir gelebilir, ancak bazılarımız sadece 10 yıllık bir süre içinde hepsini yönetmeyi bile başarabiliyor. Bu hayatta yürüdüğümüz her yol, herkesin yürüdüğü yoldan farklıdır. Sadece bir başkası kadar ilerlemediğiniz için,bu durum sizi daha az aydınlanmış bir insan yapmaz. Tam tersine, bu sadece Evren tarafından önünüze konan yolu takip ettiğiniz anlamına gelir.

1.Aşama: Yapı

Bu temelde, bazı şeyleri sorgulamaya başlayana kadar doğduğumuz zamandır. Bu süre zarfında bedenlerimize doğru büyüyoruz ve ebeveynlerimizin kim olduğunu ve bizi çevreleyen insanların kim olduğunu öğrenmek istiyoruz. Bu iyi bir şeyde olabilir kötü bir şeyde olabilir, hepsi doğduğunuz duruma bağlıdır. Ne olursa olsun, nereden geldiğinizi bilmek için kim olduğunuzu bulmak çok önemlidir. Bir şeyleri sorgulamaya başladığınız bir noktaya geldiğinizde 2. aşamaya geçmeye başlarsınız. (Bu aşamaların her zaman bu sırayla olmadığını hatırlayın, bu sadece en ‘evrensel’ düzendir ama bu kişiden kişiye farklı olabilir.

2.Aşama: Duygu

Bu noktadan sonra, bazı şeyleri sorgulamaya ve gerçekten kim olduğunu öğrenmeye başlıyorsunuz. Bu aynı zamanda vücudunuzun en çok değiştiği aşamadır. Daha çok bir yetişkin olursunuz. Bu süre boyunca kendinizi tamamen kaybettiğinizi ve emin olamayacağınızı hissedeceksiniz. Bu, duygusal aşamada olacak olan iyi yada kötü şeyler kişiye bağlıdır.

3.Aşama: Büyüme

Bu noktada, bir yetişkin olacak ve hayatta çok şey yaşayacaksınız. Hala bir şeyler sorgulayacaksınız ama aynı zamanda kendi başınıza da olmayı öğreneceksiniz. Umarım, bu noktada, duygusal durumunuz daha istikrarlı olacaktır ve hayatta meydana gelen değişiklikler, ele alabileceğiniz değişiklikler olacaktır. Temel olarak, bu, kendinizi bulma ve gerçekten kendi zihninizde kendinize bir isim verme zamanıdır.

Kim olduğunuzu anladığınızda ve bu aşamada ilerlemek için uğraştığınız her şeyden sonra başka bir şey kendini gösterecektir.

4.Aşama: Kendini Tutmak

Bu aşama oldukça ilginçtir. Zihinsel varlığınızın nihayetinde olması gereken yerde olacağınız bir aşamadır. Kim olduğunuzu çözmeye başlayacak ve açık bir zihinle yolunuza çıkan tüm problemlerle yüzleşeceksiniz. Sezgileriniz zirvede olacak ve etrafınızdakilerin duygu ve düşüncelerini hissetmeye başlayacaksınız. Bu aşama, ne kadar zor görünse de, daha fazla zihinsel güç kazanmakla ilgilidir.

5.Aşama: Huzursuzluk

Şimdi, kim olduğunuzu ve nereye gittiğinizi anladığınıza göre, oraya varıncaya kadar huzursuz hissedeceksiniz. Bu aşama iniş ve çıkışlarla doludur, bazen normal hissedersiniz ve tüm dünya size karşı çalışıyormuş gibi hissedersiniz. Bu nokta, sizi olduğunuz gibi devam etmenin çok ötesinde endişelenmeniz gereken bir şey değildir.

6.Aşama: Deneyim

Bu noktada, işler olması gerektiği gibi ve siz de amacınızı yaşıyorsunuz. Bu herkes için farklı olsa da, hepimizin elde etmek istediği bir şeydir. Bu dünya bizim için ortaya konulan yol boyunca ilginç anlar ve zorluklarla doludur. Kim olduğunuzu ve nereye gittiğinizi bilmek en büyük zorluktur. Bu aşamadaki her şey olumludur.

Your Page Title

Peki siz hangi aşamada olduğunuzu düşünüyorsunuz ve nereye gideceğinizi düşünüyorsunuz?