Beyninizin Büyülü ‘Sil Düğmesi’ – Dikkatli Olmanıza Ve Unutmanıza Yardımcı Olabilir

Kelimenin tam anlamıyla bir silme düğmesi değildir, ancak belirli bir alanda yeni bir başlangıç ​​yapmanız gerekiyorsa, belki de zihninizi doğru şekilde kullanmanıza yardımcı olabilir. Bu tür bir şey söz konusu olduğunda, ne kadar çok çalışırsanız becerileriniz o kadar iyi olur.

Beynimiz zaten sinaptik budama olarak adlandırılan bir şeydir, bu da daha verimli bir iletim sağlamak için ekstra nöronları ve sinaptik bağlantıları bozar ve kim olduğumuzu şekillendirmeye yardımcı olur. Beynimizi ergenlikten yetişkinliğe kadar şekillendirir ve büyüdükçe zayıf sinirsel bağlantıları dışarıda tutar.

Bağlantı kaybolduktan sonra glial hücrelerin bu ölü nöronları yok ettiğini ve ortadan kaldırdığını da not etmek önemlidir. Şimdi, muhtemelen tüm bunların aklımızdaki ‘sil’ düğmesiyle ne ilgisi olduğunu merak ediyorsunuz, değil mi?

Beynimiz uykudayken bir şeyler siler ve bir bütün olarak silinenleri seçemeyiz, ancak bu şeyleri bazı seviyelerde etkilemeye yardımcı olabiliriz. Tüm bunların bilinmesi, beyninizin güçlü olduğunu ve sürekli farklı şeyler üzerinde çalıştığını hatırlatmaktır, beyniniz hayal ettiğinizden çok daha fazlasını yapabilir.

Beyninizin hangi şeylerden kurtulacağını ve hangi şeylerin saklanacağını seçmesine yardımcı olmak, daha dikkatli olarak yapılabilir. Tüm bunların anahtarı dikkatli olmaktır. Düşüncelerinizi takip edin ve kendi zihninizde tutmak istemediğiniz şeyleri kullanmayı bırakın. Tüm bunlar mantıklıdır, ancak bir şeyi değiştiremezseniz, zihninizi bundan uzaklaştırabilirsiniz, zamanla onu ya da belki de en azından onunla ilişkili duyguları unutmanıza yardımcı olur.

Farkındalık, hepimize muazzam şekillerde yardımcı olabilir ve şu anda olmak, zihninizi sizi aşağı çeken düşüncelerden kurtarmanın en iyi yoludur. Çünkü kötü anılar aklımızda çok daha canlı ve belirgin olma eğilimindedir. Bazı insanlar sahte anılar yerleştirmeye veya bağlamlarını değiştirmeye çalışırken, bu şeyler herkes için işe yaramayabilir.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Ne kadar iyi uyursanız ve unutmak istediğiniz şeylere takıntı yapmaya ne kadar az izin verirseniz, hayatta ilerlemeniz o kadar kolay olur. Üzerinde kontrol sahibi olmadığınız şeyleri düşünmek için çok fazla zaman harcıyorsunuz, bu da sizi hiçbir yere götürmüyor.