Aynanın Önünde Ne Yapılamaz: İşaretler Ve Gelenekler

Ayna sadece dekoratif bir unsur değildir. Güçlü enerjiye sahip büyülü bir eşyadır. Eski zamanlardan beri, aynalar ritüellerde kullanılmıştır ve birçok önemli işaret onunla ilişkilendirilmiştir.

Bazı kültürlerde ayna, kendini tanımanın bir sembolü olarak kabul edilir. Japon öğretilerinde de, gerçeğin onda saklı olduğu söylenir.

Bilgelere göre, aynadaki yansımana uzun süre bakıp, aynanın önünde meditasyon yaptığında ruhsal özünü görebilir, heyecan verici sorularına cevaplar bulabilir ve kendini negatiflikten koruyabilirsin.

Ama eğitimsiz bir kişinin bunu yapması son derece tehlikelidir Birkaç saat aynaya bakan insanlar trans durumuna geçerler: böyle bir meditasyondan sonra dünyanın sınırları silinir ve kendi yansımaları tanınmayacak kadar değişir.

Eski zamanlardaki insanlar ise aynalardan korkarlardı, onları cadıların ve kötü ruhların bir özelliği olarak görürlerdi.

Karanlık güçlerin insanlara bu büyülü nesneyi verdiği efsanesi ağızdan ağza dolaştı. Bir ayna yardımıyla kötü varlıkların bir kişinin her adımını gözlemlediğine ve ona boyun eğdirebilecek zayıflıkları ortaya çıkardığına inanılıyordu.

Ama günümüzde ayna artık böyle bir paniğe neden olmuyor ve günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası.

Burada aynanın önünde neler yapmaman gerektiğinden bahsedeceğim.

Aynanın Önünde Ağlayamazsın

İşaretlere göre, bir kişi aynanın önünde ağlarsa, bu sadece onun üzüntü ve kederini arttırır. Aniden kendini aynadaki yansımanda ağlarken gördüysen, şöyle söyle: “Üzüntü ve özlem benden uzağa git. Hayatımın kolay olacağını biliyorum.”

Aynanın Önünde Kendini Veya Başkalarını Azarlama

Aynada kendini azarlarsan, “Ben bir kaybedenim”, “Ne yapacağımı bilmiyorum” dersen, o zaman bu gerçek olacaktır. Aynalar bu tür kelimeleri algılamada çok iyidir. Bu nedenle, yansımada yalnızca olumlu şeyler söylemelisin. Kendine bir iltifat et ya da sadece gülümse. Bu, sıkıntılardan kurtulmana ve seni neşelendirmeye yardımcı olacaktır.

Aniden yanlışlıkla aynada kötü bir şey söylediysen, aynayı hemen bir bezle sil. Bu, olumsuzluğun ortadan kaldırılmasına yardımcı olacaktır.

Aynanın karşısında başka biri hakkında kötü bir şey söylersen, onunla ilişkin bozulabilir. Düşmanlara karşı ayna karşısında söylenen kötü sözler sana geri dönecektir.

Hasta Olduğunda Aynaya Bakıp Uzun Süre Önünde Duramazsın.

Hastalık genellikle enerjiyi düşürür, zayıf bir durumda bir aynanın önünde uzun süre kalmak, refahının bozulmasına neden olur. Kendini iyi hissetmiyorsan aynalardan uzak durmaya çalış.

Aynaya Boş Bir Cüzdan Gösteremezsin

Bu oldukça sık oluyor, ama biz bunu fark etmiyoruz bile. Örneğin koridorda aynalı bir dolabın var. Dışarı çıkacaksın ama cüzdanındaki para bitti. Aynanın karşısında dururken cüzdanını açma. Bunun yerine, cüzdanında her zaman birkaç bozuk para veya kağıt para bırakmaya çalış. Ayrıca aynanın karşısında para sayabilir veya elinde tutabilirsin.

Aynanın Önünde Sevdiklerinle Birbirinizin Önünde Durmamalısınız

Bu, sevdiklerin veya arkadaşların arasında güçlü bir kavgaya neden olabilir. Kavga zaten tüm hızıyla devam ediyorsa, onu yoğunlaştırabilir ve feci sonuçlara yol açabilir. İşaretlere göre aynanın önünde yan yana durmak daha iyidir.

Kucağında Çocuğu Olan Anneler Başkasının Aynasına Bakmamalı

Bu, bebek için büyük sağlık ve mutluluk sorunlarına yol açabilir. Ayrıca uyku ve ruh hali sorunlarına da yol açar. Başkasının aynasına uzun süre ve sevdiklerinle birlikte bakmamalısın. Bu onlara karşı duygularını soğutabilir.

Aynanın Karşısında Yemek Yememelisin

Bir aynanın önünde yemek yemek doğru değildir. İşaretlere göre, yiyecek tüm olumlu özelliklerini kaybeder.

Aynanın Karşısında Uyuyamazsın

Geleneklere göre yatağın önüne ayna konulmaz. Uyuyan insanlara yönelik yansımalar yayan güçlü enerji akımları uykuyu bozabilir. Aynaları yatağının yakınına asmamalısın, çünkü olumsuz etkisi uyku sırasında seni rahatsız edecektir.

Tehlikeleri Önlemek İçin Aynalar Nasıl Kullanılır?

Ayna en çok kullanılan eşyalardan biridir. Kendini herhangi bir tehlikeden korumak için onu doğru kullanmayı öğrenmelisin. Burada sayacağım basit kurallara uyarak aynanın özelliklerini lehine çevirebilir ve tehlikeden kaçınabilirsin.

– Evden çıkarken mutlaka yansımana bak ve yokluğun sırasında aynadan evi korumasını iste. Böylece evini kötü ruhların girişinden koruyacaksın.

– Ayna sadece evini korumakla kalmaz, aynı zamanda sana tüm gün boyunca pozitif enerji verir. Bunu yapmak için, evden ayrılmadan önce yansımana bak ve kendine şans dile, böylece günün kolay ve sorunsuz geçecektir.

-Bir ayna oldukça kullanışlı bir eşya olmasına rağmen, onu iyi bir hediye olarak sınıflandırmak zordur. Böyle bir hediye aldıysan, negatif enerjiyi yok etmek için sirkeli suyla güzelce yıkaman gerekir.

– Evinde özellikle kötü olaylara şahit olmuş eski aynaları bulundurmamalısın. Ayna yüzeyleri, olumsuz olanlar da dahil olmak üzere her türlü bilgiyi emebilir. Zamanla ayna, her evin yaşamına yansıyabilecek biriken enerjiyi serbest bırakır. Bunun olmasını önlemek için her yıl eski ve hasarlı aynalardan kurtulmalısın.

– Bir ayna güzelce dekore edilmiş bir masayı yansıtıyorsa iyi şans getirecektir. Evdeki bolluk ve bereket enerjisi çoğalacaktır.

– Oval veya yuvarlak şekilde olan bir ayna, evindeki pozitif enerji akışını artıracaktır.

– Yatağın önünde, özellikle ayak ucunda ayna olması kötü bir alamettir. Bir kişi yeni uyandığında, kelimenin tam anlamıyla iki dünya arasındadır ve ayna yüzeyine baktığında, mükemmel bir iletken olan korkutucu bir şey fark edebilir. Bu onun hayatını değiştirebilir ve çeşitli hastalıkları çekmesine neden olabilir.

-Ayna yüzeyinin şiddet, kavga, ölüm sahnelerine tanık olması çok daha kötüdür. Böyle bir ayna olumsuz bir etkiye sahip olacak ve evine çok fazla acı getirecektir, özellikle genç aile üyelerinin karakter özelliklerini değiştirecektir. Bu yüzden ayna her zaman pozitif olan şeyleri görmelidir.

Your Page Title

Aynaların mistisizmi ve enerjik özellikleri batıl inançlarla daha da büyümüştür. Ancak ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Aynalarla ilgili çeşitli inanışlarda bunun doğru mu yanlış mı olduğuna karar vermek tamamen sana kalmış. Sen bu konu hakkında neler düşünüyorsun yorumlarda benimle paylaşabilirsin.