Hayatınızı Bu 13 Gereksiz Şeyden Bir An Önce Kurtarın

Enerjinizi dağıtmayı bırakın ve hayatınız için tüm sorumluluğu üstlenin.

1. Kendinizi her zaman haklı çıkarma ihtiyacından kurtarın. Birçoğumuz harika bir ilişkiyi koparma, acıya neden olma ve stres yaratma tehdidi altında bile farklı bir bakış açısını kabul edemiyoruz. Buna değmez.

2. Kontrolü Serbest Bırakın. Başınıza gelen her şeyi (durumlar, olaylar, insanlar vb.) Sürekli izleme ihtiyacından vazgeçmeye hazır olun. İster aile, ister arkadaşlar, meslektaşlar veya sokaktaki yabancılar olsun. Sadece oldukları gibi olmalarına izin verin.

3. Suçlamayı bırakın. Sahip olduklarınız, hissettikleriniz veya hissetmedikleriniz için başkalarını suçlama ihtiyacından kendinizi kurtarın. Enerjinizi dağıtmayı bırakın ve hayatınız için tüm sorumluluğu üstlenin.

4. Negatif konuşmayı bırakın. Olumsuz düşüncelerin ve duyguların hayatlarını yönetmesine izin veren kişiler kendilerini incitiyor. Mantıklı zihninizin söylediği her şeye güvenmeyin. Düşündüğünüzden daha iyi ve daha yeteneklisiniz.

5. Sizi mutsuz, üzgün ve depresif kılan insanlar, durumlar, olaylar gibi sürekli şikayet etme ihtiyacından kendinizi kurtarın. Kimse sizi mutsuz edemez, hiçbir durum sizi üzemez.

6. Eleştiriyi reddedin. Sizden farklı olan insanları ve beklentilerinizi karşılamayan olayları eleştirmeyi bırakın. Hepimiz farklıyız.

7. Başkalarını etkileme ihtiyacından kendinizi kurtarın. Gerçekte olmadığınız gibi davranmayı bırakın. Maskeyi çıkarın, gerçek halinizi kabul edin ve sevin.

8. Değişikliğe direnmeyi bırakın. Değişiklikler normaldir, A noktasından B noktasına hareket etmelerine ihtiyacımız var. Değişim hem hayatımızı hem de etrafımızdakilerin hayatlarını daha iyi hale getirmeye yardımcı olur.

9. Etiket koymayın.Tanımadığınız veya anlamadığınız kişileri ve olayları etiketlemeyi bırakın. Ve yavaş yavaş bilincinizi yenisine açın.

10. Geçmişi bırakın. Zor olduğunu biliyorum. Özellikle geçmiş şimdiki zamandan daha keyifli ve gelecek biraz korkutucu olduğunda. Ama sahip olduğunuz her şeyin şu an olduğu gerçeğini kabul etmelisiniz.

11. Korkularınızı bırakın. Korku sadece bir yanılsamadır ve yoktur. Onu siz yaratırsınız. Hepsi zihninizde. İçsel tavrınızı değiştirin. Böylece dış taraf yerine oturacaktır.

12. Mazeret üretmeyi bırakın. Bahaneleri ortaya çıkarın ve emekli olun. Çoğu zaman, birçok bahaneden dolayı kendimizi sınırlandırıyoruz.

13. Başkalarının beklentileriyle yaşamayı bırakın. Çok fazla insan sadece yaşamak için kendilerine ait olmayan hayatlar yaşıyor. Hayatlarını, başkalarının kendileri için en iyisi olduğunu düşündüğü şeye göre yaşarlar, ebeveynlerinin, arkadaşlarının, öğretmenlerinin ve toplumun onlardan beklediğini yaparlar. İç seslerini, iç çağrılarını görmezden gelirler.

Başkalarının beklentilerini karşılamakla o kadar meşguller ki hayatlarının kontrolünü kaybederler. Onlara neyin mutluluk getirdiğini, gerçekten ne istediklerini unuturlar ve sonunda kendilerini unuturlar.

Your Page Title

Tek bir hayatınız var. Tam burada ve şimdi oluyor. İstediğiniz gibi yaşayın, iç sesinizi dinleyin ve başkalarının fikirlerinin sizi yolunuzdan uzaklaştırmasına izin vermeyin.