Başarılı Bir Yaşam İçin Pozitif Olumlamaları Mutlaka Kullanın

Önde gelen Fransız Psikolog Emile Coue tarafından 1920’lerde yapılan araştırmada olumlamaların kişinin hayatında bir dizi şaşırtıcı değişiklik getirdiği söyleniyor.

Olumlu onaylamalar, olumsuz düşüncelerinizi değiştirmenize, incitici duyguların ötesine geçmenize, mutluluk ve esenlik arayışınıza yardımcı olur.

Bu süreç aynı zamanda sadece odak noktanızı, dolayısıyla düşünme ve hareket etme şeklinizi değiştirerek sizi çözülmemiş travmalardan ve zarar verici anılardan kurtarabilir.

Herkesi etkilemeye çalıştığımız bir dünyada yaşıyoruz, insanlara saygı duyuyoruz, insanlar için çalışıyoruz ve insanların kendimiz hakkındaki fikirlerini olumlu hale getirmek için bir şeyler yapıyoruz.

En iyi çabalarımıza rağmen, başarımız ve refahımız için en önemli olan şeyi etkilemeyi unutuyoruz: bilinçaltı benliğimiz.

Uzun zamandır pozitiflikle ilişkilendirilen ve “Sen sadece düşündüğün kadar iyisin” diyen bir söz olmuştur. Olumlu doğrulamaların hayatımızda yapabileceği şey de budur.

Yapabileceğinizi düşünme, kendinizi motive etme, çaba sarf etmeden başkalarının başaramayacağını bildiğiniz görevleri başarabileceğinize inanma, olumlu bir onaydır.

Başarıya ulaşmak için gereken tek şey, zorlukların üstesinden gelme yeteneğinize kendinizi inandırmaktır.

Başarı, Olumlu Olumlamalarla Nasıl İlişkilidir?

Başarının pek çok tanımı vardır. Belki de başarı sadece sıkı bir çalışma meselesidir, hatta iyi şansın bir sonucudur.

Başarının en büyük bileşenleri: niyet, yetenek ve sıkı çalışmadır. Yaşamınızdaki olumlu onaylamaların rolü, niyetinizi harekete geçirmek, kendinize inanmak, yeteneğinizi not almak, yeteneğinizi yönetmek ve sıkı çalışmanın size sağlayabileceği başarı seviyesine güvenmektir.

Olumlu doğrulamaların gerçekten başarıyı doğurmasının nedeni budur.

Başarı, farklı sınıflandırma paradigmalarına sahip olsa da, kişinin kendi benliğiyle gerçekleştirmesi, kendini gerçekleştirmesi ve mutluluğunun hem profesyonel hem de kişisel olarak başarının en yüksek noktası olduğu doğrudur.

Olumlu onaylamalar tam da budur – hayatın zorlukları söz konusu olduğunda zihninizi anlatma ve bilincinizi üstünlüğünüz konusunda defalarca ikna etme fikri.

Bir çalışanın kendi iş yerinde gerçekten gelişme yeteneğini ölçen en yeni fenomen duygusal zekadır.

Olumlu onaylamalar ve kendiniz hakkında olumlu düşünmenin duygusal zeka üzerinde etkisi vardır. Olumlu onaylamaların bize duygusal izler yoluyla yardımcı olduğuna ve duygusal refahımızı vurgulayıp yardımcı olduğuna inanılıyor.

Günün başında olumlu, canlandırıcı düşüncelere sahip olmak, size tüm gün boyunca hoş bir algı kazandıracaktır.

Bu sadece enerji seviyenizi yükseltmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda, duygularınızda ve düşüncenizde daha olumlu bir şeye dönüşür.

Ne düşündüğümüz, ne hissettiğimizdir, ne hissettiğimiz, nasıl davrandığımızdır ve nasıl davrandığımız, neyi başardığımızı belirleyen şeydir.

Psikologlara ve konuyla ilgili önde gelen uzmanlara göre, bir kişideki olumlu düşüncelerin gücü, zihnimizin doğru olduğunu düşündüğü her ne olursa olsun, bedenimiz tarafından yorumlanıp eyleme geçilebileceği için, pozitif onaylamaların tüm bunlarda rolü çok önemlidir. Neredeyse mucizevi bir şekilde.

Sonuç Olarak

Başarı verilmez, kazanılır. Ve bunu gerçekleştirecek en önemli iki şey, irade ve niyettir.

Yine de, bizi başarıya giden yolda kendimizi olumlu düşünceler yağmuruna tutarak beslemeliyiz.

Your Page Title

İradeniz sizi çalıştıran motordur. Eğer büyük şeyler başarma iradeniz yoksa, o zaman onları asla başaramazsınız.