Bu 7 Sert Gerçeği Kabul Edersen, Çok Daha Güçlü Olacaksın

Hayat her zaman kolay değildir ve bu, inkar edilemez bir gerçek. Sürekli duygusal olarak ezici mücadelelerle ve yıkıcı zorluklarla karşılaşıyoruz. Ancak her zaman zorlukların üstesinden gelme ve daha güçlü olma gücünü buluyoruz.

Bununla birlikte, kabul etmekten korktuğumuz birkaç gerçek var. Sorunlarımızı görmezden gelerek onların ortadan kalkacağını umarak, bilinçli olarak onlardan kaçınırız. Ne yazık ki, çoğumuz hayattaki zorluklarla yüzleşmek yerine onları görmezden gelmenin durumu daha da kötüleştirdiğini fark edemiyoruz.

Burada daha güçlü olmak ve daha mutlu yaşamak için kabul etmen gereken gerçeklerden bahsedeceğim.

1.Hiçbir Şey Sonsuza Kadar Sürmez, Hayat Bile.

Bazıları ‘Hayat kısa’ der. Bazıları ise ‘Hayatın çok uzun’ olduğunu söyler. Ancak, hangi ifadeyi tercih edersen et, acı gerçek şu ki, hiçbir şey sonsuza kadar sürmez. Her şeyin bir başlangıcı ve bir sonu vardır. Ve hepimiz bunu bilsek de, çoğumuz bunu kabul etmeyi reddediyoruz. Bu inkar edilemez gerçekle ne kadar çabuk barışırsak, hayatımızı o kadar dolu dolu yaşamaya başlayabiliriz.

2.Başarısız Olmazsan Başarılı Olamazsın.

Başarısızlık, başarının anahtarıdır. Ne kadar tartışmalı olduğu düşünülürse düşünülsün, başarısızlık büyümene yardımcı olur. Hatalar yapmayı kabul etmek ve başarıya giden yolculukta hatalar yapmak kaçınılmazdır; ancak hedeflerine ulaşmana olağanüstü derecede yardımcı olacaktır. Ayrıca, başarısızlığın gücünü kabul etmek, harika bir karakter oluşturmana yardımcı olur.

3.Hedeflerin Hakkında Konuşmak, Harekete Geçmekten Tamamen Farklıdır.

Gelecek vaat eden hedefler ve büyüleyici rüyalar hakkında konuşabilirsin, ancak yalnızca onlar hakkında konuştuğunda, bunlar hayal gücünün bir nesnesi olarak kalacaktır. Gerçeklik, bu hedeflere ulaşmak için gerçekten bir şeyler yapmaya başladığında ortaya çıkar.

4.Hayatta Paradan Çok Daha Değerli Şeyler Vardır.

Zengin bir hayat yaşamak seni saygın bir insan yapmaz. Sayısız varlığın ve yüksek bir maaşın olsa bile, kendini hala yalnız hissedebilirsin. Masanda yemek, başının üzerinde bir çatı ve seni seven, sana güvenen insanlar olduğu sürece, oldukça iyi bir noktadasın.

5. Mutluluk Bir Yolculuktur, Varış Noktası Değil.

Kimse her zaman mutlu değildir. Sosyal medyada takip ettiğin, gerçekçi olmayan aşırı sevinçli bir yaşam tarzını savunan kişiler bile üzüntü yaşar. Sadece mücadeleleri hakkında asla paylaşım yapmazlar. Bu yüzden, bir sonraki seferde kendini biraz halsiz hissettiğinde ve iyi bir ağlamaya ihtiyaç duyduğunda, olumsuz duyguları deneyimlediğin için kendini suçlama. Sen karmaşık duygulara sahip bir insansın ve bu tamamen normal.

6.Kimse Mükemmel Değildir.

Hepimiz kusurluyuz ve açıkçası, bu insanlığın güzelliğidir. Hayatın farklı aşamalarından her birimiz farklı bir hızda ilerliyoruz. Bazıları için mükemmel olan, diğerleri için kusursuz olmaktan uzaktır. Mükemmellik basitçe mevcut değildir. Kusur olmadan, ne sen ne de ben var olmazdık.”

Your Page Title (#satışortaklığı)

7.Sabah, Akşamdan Daha Akıllıdır.

Bugün kötü bir gün oldu. Kötü haberler duydun, planların işe yaramadı, hayal kırıklığına uğradın… Tüm bunlar seni çok yorgun hissettirdi. Bu tür durumlarda, neyin yanlış gittiğini ve nasıl düzeltilebileceğini anlamak için uykusuz bir gece daha geçirmek yerine yatağa gidip uyumak daha iyidir. Kendine biraz zaman verirsen, sabahları problemlerini çözmenin ne kadar kolay olduğuna şaşıracaksın.