Daha Yüksek Bilinç – Ruhsal Olarak Büyüyüp Büyümediğinizi Bilmenin 5 Yolu

Daha yüksek bir bilince ulaşmanın kendi başına bir son değil bir yolculuk olduğunu söylemek kolaydır. Bununla birlikte, doğru yolda olduğumuzu ve ilerleme kaydettiğimizi garanti eden kilometre taşları arıyoruz.

Aynı şey, bilinçlerini genişletmek için yola çıkan insanlar için de geçerli.

Çoğu zaman, daha yüksek bilince yönelik arama, uyanış döngülerinden geçer: arama, depresyon, üzüntü ve son olarak, atılım.

Uyanış, çoğu zaman bizi kim olduğumuzu ve amacımızın ne olduğunu daha iyi anlamaya götüren bir mücadeleyi tetiklediğinde ortaya çıkar.

Hem kalplerimizde hem de ruhlarımızda meydana gelen, bilincimizi yükseltmemize ve ona uyum sağlamamıza izin vererek bizi Kaynağa daha yakın hale getirir.

Bilincinizi genişletmenin hayat boyu süren bir yolculuk olduğu ve öyle kalması gerektiği konusunda ısrar ediyoruz, ancak asıl soru şudur: herhangi bir ilerleme kaydedip kaydetmediğinizi nasıl bilebilirsiniz?

İşte Yüksek Bilince ulaşıp ulaşmadığınızı görmenize yardımcı olacak 5 işaret:

# 1 Geçmişe Bakıldığında, ‘Benlik’ Değişti, Genişledi veya Tanınmaz Hale Geldi

İnsanların birbirlerini tanımlamak, kategorize etmek ve anlamak için etiketleri kullandıkları bir toplumda yaşıyoruz. Ve çoğu zaman, ‘benliğin’ kısıtlamaları içinde hareket etmeye çalışırız.

Bununla birlikte, bilincin en yüksek zirvelerine doğru yolculuk ederken, gerçek ‘benliğin’ sınırsız potansiyel olduğunu, sonsuzluğun yapıları içinde oluştuğunu fark edersiniz.

Her zaman büyüyebilir ve kendinizin farklı ve daha iyi bir versiyonu olabilirsiniz. Her yeni uyanışta çoklu evreni farklı şekillerde deneyimleyebilen bir ‘siz’ olabilirsiniz.

Geriye baktığınızda bu geçmiş yıllarda ne kadar büyüdüğünüze hayran kalırsanız, o zaman büyümüşsünüz demektir.

# 2 Bir’in Ardındaki Gerçeği Anlıyorsunuz

İnsanlık hepimize nüfuz ediyor. Hepimiz biriz. Bu nedenle, gerçek potansiyeliniz, çevrenizdeki herkes olabilmenizdir.

Bu, enerjinizin veya değişiminin, genel olarak tüm insanlık ve yaşam boyunca tüm gezegende hareket eden bir dalgalanma etkisini nasıl oluşturduğunu anlamanızı sağlar.

Bu, tanımadığınız insanlara olan sevginizi sahiplenmenize ve göstermenize olanak tanır. Yabancıları tereddüt etmeden ve endişe duymadan sevebilirsiniz.

Bu aynı zamanda, kendi başına herkese olan sevginizi etkileyeceği için kendinizi sevdiğiniz anlamına gelir.

Kendinizi ve başkalarını daha çok sevmeye başladıysanız, büyümüşsünüz demektir.

# 3 Yıkıcı Alışkanlıkların Üstesinden Umutla Gelirsiniz

Koşulsuz olarak nazik, şefkatli ve kendinize karşı sevgi dolu olmak, çevrenizdeki yaşamla bağlantılılığınızı anlamanızla doğrudan ilgilidir.

Geriye baktığınızda yıkıcı alışkanlıklarınızda bir uyanış modeli görürseniz – kendinize duyduğunuz sevgiden dolayı onların üstesinden gelmek için aktif ve şefkatle çalışıyorsanız – o zaman büyüdünüz demektir.

# 4 Başkaları Sizden Pozitiflik Alır

Manevi ufkunuzu genişletmek, yaşamda sahip olduğunuz bolluğa ve başkalarının hayatlarında zevk aldığını gördüğünüz bolluğa minnettar olmayı gerektirir.

Bu, egonuzu ve olumsuzluğunuzu başkalarının hayatında bolluğa karşı sınırlarken, size daha fazla bolluk çeken kendi kendini gerçekleştiren kehanetlerinizi sürdürür.

Bu, ürettiğiniz pozitifliği doğrudan etkiler. Sonuç olarak, sizi geride tutan sorunlar ve engeller çözülür. Önünüzde yeni gerçekler belirirken, günlük hayal kırıklıkları artık sizi rahatsız etmez.

Geriye bakın ve daha olumlu, sevgi dolu, kibar, alçakgönüllü ve şefkatli insanları kendinize çekerseniz, o zaman büyüdünüz demektir.

# 5 Daha Hızlı İyileşirsiniz

Daha yüksek bilince yükselmek, kendinize ve başkalarına karşı affedici bir tavrı telkin eder.

Koşulsuz şefkat varlığınızın ayrılmaz bir parçası haline geldiğinde, pozitiflik sadece başkalarını güçlendirmek için dışarı akar, aynı zamanda başkalarının da sizi iyileştirmesi için pozitiflik çağrısı yapar.

Sonuç olarak, artık egonuzun pençesinde kalmazsınız. Meditasyon, kendi kendinizi iyileştirme aracınız olur.

Your Page Title

Ruhunuza, zihninize ve bedeninize eşit olarak saygı gösterirken psikolojik, duygusal ve fiziksel zararın daha hızlı üstesinden gelebileceğinizi fark ederseniz, o zaman büyüdünüz demektir.