Düşünmeyi Nasıl Hızlandırabilirim: 4 Etkili Yöntem

Bir kişinin düşünmesi çeşitli nedenlerle yavaşlatılabilir. Bunun nedeni yorgunluk, motivasyon eksikliği vb. Olabilir. Düşünceni nasıl hızlı bir şekilde hızlandıracağını öğrenmenin zamanı geldi.

Çoğu zaman üretken düşünemiyoruz. Buradaki ipuçları, beynin sözde nöroplastisini ve düşüncenin gücünü artırmana yardımcı olacaktır, bu sayede hayatın daha iyi olacak şekilde değişecektir.

Temiz Hava Ve Solunum Uygulamaları

Bazen sadece odayı havalandırmak yeterlidir. Bir pencere açabilir, bir güç ve dinçlik yükü elde edebilirsin. Oksijen beynimizin daha iyi çalışmasına yardımcı olur. Temiz havada yürümek de çok iyi bir seçenek olacaktır. Havalandırılan bir alanda, karar verme ve yaratıcı enerji, entelektüel faaliyetlere yardımcı olan üst çakraların açılmasını sağlar. Enerjiyi güçlendirmek ve böylece düşünmeyi daha da hızlandırmak, beyni aktif hale getirmek için nefes egzersizlerini kullanabilirsin.

Fiziksel Egzersiz

Bu, hem uzun vadede hem de şu anda beyninin verimliliğini artırmanın harika bir yoludur. Egzersizler farklı olabilir. Her gün daha fazla hareket etmen gerekiyor, yürüyebilir, koşabilir veya yüzebilirsin. Evinde en basit egzersizleri yapabilirsin. Ayrıca vücudunu germe egzersizlerini de unutma. Egzersiz, insan beynindeki sinaps sayısını artırır.

Rahatla

Entelektüel çalışma dinlenmeyi ve molayı gerektirir. Beynimiz süresiz ve durmadan çalışamaz. Beyninin dinlenmeye ihtiyacı var, bu nedenle işin durup yavaşlamaya başladığını hissedersen ve düşüncelerin karışırsa, ara ver. Yukarıda bahsettiğim gibi yürüyüşe çıkabilir veya egzersiz yapabilirsin. Bir şeyler atıştırmaya çalış, biraz tatlı ye, böylece beyin ana “yakıtını” glikozu alır.

Zorlu entelektüel çalışmaya ara vermenin en iyi yollarından biri meditasyondur. Meditasyon yapmayı öğrenmek zor değil. Zamanla daha iyi olacaksın. Meditasyonlar sayesinde beyin daha hızlı yeniden başlayacak ve daha verimli bir şekilde temizlenecektir.

Müzik Aç

Müzikte ara vermek, beyin fonksiyonlarını iyileştirmenin başka bir iyi yoludur. Dahası, birçok entelektüel çalışma türünün müzikle yapılması çok daha kolaydır. Pek çok insan çocuklarının ödevlerini müzikle yapmasını yasaklar, ancak bu gerçekten beynin üretkenliğini artırabilir. En faydalı etki, en sevdiğin müzik değil, en sakin, ritmik ama sözsüzdür.

Your Page Title

İş gününü daha verimli hale getirmek için buradaki tüm ipuçlarını kullan. Çoğu insanın en verimli olduğu zamanı öğren, böylece gününü doğru bir şekilde planlayabilirsin.