Epifiz Bezinizi Yeniden Aktive Edecek Yiyecekler

Epifiz bezi olarak bilinen zihin gözü, daha yüksek bilinç seviyelerine açılan kapı olarak kabul edilir.

Epifiz bezi beyinde melatonin hormonunu üreten ve salgılayan küçük bir çam kozalağı şeklindeki endokrin bezdir.

Yaşlandıkça, epifiz bezi kireçlenmeye ve halsizleşmeye başlar.

Bu oran kişiye ve yaşam tarzına göre önemli ölçüde değişir, ancak aşırı miktarda florür tüketmek bir risk faktörü olarak kabul edilir.

Florürü tamamen kesmen muhtemel olmasa da, tükettiğin seviyeleri önemli ölçüde düşürebilirsin.

Bunu başarmak için musluğunda bir filtre kullanman gerekir. Veya kaynak suyu gibi florür eklenmediğini belirten şişelenmiş su satın al. Florür içermeyen bir diş macununa da geçebilirsin. Bu, teknik olarak tüketmediğin için gerekli değildir, ancak birçok doğal diş macunu türü, florür bazlı olduğu kadar diş çürümesini de önlemeye yardımcı olabilir.

Elma Sirkesi malik asit bakımından zengindir ve tüm vücudu detoksifiye etmek için mükemmeldir. Elma sirkesinin uzun bir sağlık yararları listesi vardır.

Günde 3 kez bir çorba kaşığı içmeyi dene veya limon suyuna ve bala eklemeyi dene. Arkana yaslan, yudumla ve faydalarından yararlan.

İyot bakımından zengin yiyecekler tüket: Kızılcık, yeşil fasulye, lahana, koyu yapraklı yeşillikler, muz, karides ve ıstakoz gibi yiyecekler iyot bakımından zengindir. Bununla birlikte, bu çok kısa, eksik bir listedir ve istersen ihtiyaçlarını ve yaşam tarzını karşılayacak şekilde ayarlayabilirsin.

İyot sadece tiroid fonksiyonunu desteklemekle kalmaz, aynı zamanda epifiz bezi için de önemlidir.

İyotu çok fazla tüketmek zararlı olabilir; Bu yüzden aşırıya kaçma.

Çiğ Kakao Ye: Çiğ, organik çikolata, serbest radikallerle savaşan ve beynimizi sağlıklı tutan antioksidanlar bakımından zengindir.

Hindistan Cevizi Yağı Tüket: Hindistan cevizi yağı tüm vücudu, hatta cildi ve saçı besler, ancak en büyük yararı beyni beslemesi ve epifiz bezini detoksifiye etmesidir.

Ayrıca Maydanozun epifiz bezine enerji vermeye yardımcı olduğu söylenir.

Her Zaman Güneş Gözlüğü Kullanma çünkü retinanın yansıttığı ışık epifiz bezini uyarır. Gözlerimizin günlük olarak dolaylı güneş ışığına maruz kalması gerekir. Bu nedenle, güneş gözlüğü takıyorsan, günlük olarak en azından kısa bir mola verdiğinden emin ol. Bu aynı zamanda bize beyin sağlığı için çok önemli olan ve hatta depresyonla savaşmaya yardımcı olan D Vitamini sağlar.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Tabii ki, zihin gözünün sağlığını geliştirmenin birkaç harika yolu daha var, bu yüzden, bu hiçbir şekilde tam bir liste değildir. Takviyeleri almadan önce, özellikle herhangi bir sağlık endişen varsa, doktoruna danışman her zaman en iyisidir.