Mutluluk Ve Uzun Ömürlülüğün Enerjisi: Sağlık Ve İyi Bir Ruh Hali Kaybının 6 Ana Nedeni

Mutluluk ve uzun ömür, her birimizin hayalini kurduğumuz şeydir. Ne yazık ki her gün sinir hücrelerimizi boşa harcıyoruz ve ruh halimizi bozuyoruz, bu da bizi sağlık ve pozitiflikten mahrum ediyor. Bu yazıda sağlık kaybının temel nedenlerinden bahsedeceğim.

Burada açıklanan başarısızlık, sefalet ve kötü ruhların nedenleriyle birlikte onlardan kurtulun.

1.İşkolik Ve Çoklu Görev

İlk sebep işle ilgilidir. “Ne kadar az çalışırsan, o kadar uzun yaşarsın” ilkesi işe yaramaz, ancak bir kişi çalışmaktan başka bir şey yapmazsa, sağlığı çabucak tükenir. Kendimize makul sayıda görev verdiğimizde sinir hücrelerini kaybetmeyiz. Her şeyi aynı anda üstlenen insanlar sürekli gerginlik içindedir. Bu onların ömürlerini kısaltır ve enerjilerini tüketir.

2.Dinlenememe

Bu, önceki noktanın mantıksal bir devamıdır. Bir kişi çalışır ancak dinlenmezse, biyo-alanı geri yüklenmez. Bilimsel olarak tükenmişlik etkisi olarak adlandırılan şey meydana gelir. Uyku bozulur, sinirler yıpranır, bağışıklığın azalması nedeniyle çeşitli hastalıklar ortaya çıkar. İş yerinde mola vermeye veya eve geldiğinde dinlenmeye çalış, kendine bir eğlence ve neşe günü ayarla ve ev işlerini başka bir güne bırak. Manzara değişikliği de çok önemli bir noktadır. Dinlenme işten farklı olmalıdır. Eğer insanlarla çalışıyorsan, hafta sonu inzivaya çekilmiş dinlendirici bir yuvaya değer. Hafta içi tüm günler bilgisayar başında oturursan, hafta sonları evden çıkıp doğaya gitmen faydalı olacaktır.

3.Kıskançlık ve Şikayetler

Kıskançlık, herhangi bir kişi için en tehlikeli duygulardan biridir. Kıskanç insanlar sadece hayatlarını mahvetmekle kalmaz, aynı zamanda çevrelerindeki insanların hayatlarını da mahvedebilirler. Kıskançlık, genellikle nazar veya kötü göze yol açar. Kendini başkalarıyla karşılaştırma ve kaderden şikayet etme arzusu, hastalığa, tamamen şans kaybına yol açar. Başkalarını kıskanmaktan vazgeçmek için, her şeyi başarabileceğine inanman gerekir. Kendin üzerinde çalışmalısın.

Hayat ve sana uymayan gerçeklerle ilgili bitmeyen şikayetler, minnettarlıkla değiştirilmelidir. Şu anda hayatında olanlarla ilgili olumlu anlar bulman gerekiyor.

4.Yanlış Yaşam Tarzı

Enerji, şans, sağlık ve mutluluk doğrudan nasıl yaşadığımıza, ne yediğimize, kötü alışkanlıklarla savaşıp savaşmamıza bağlıdır. Elbette, iyi beslenmek ve kötü alışkanlıklardan uzak olmak, refahın temelidir, ancak spor da eklenmeye değer. Her insan en azından biraz hareket etmelidir. Havuzda yürüyebilir, koşabilir, bisiklete binebilir veya yüzebilirsin.

Ek olarak, sağlık ve enerjinin başka bir önemli bileşeni daha var – uyku. Gün içinde biriken tüm olumsuzluklardan kendimizi arındırmak için iyi bir uyku gereklidir. Yeterince uyumazsan, yorgunluk artar ve enerji seviyen yavaşça düşer.

5.Negatif İnsanlarla Uğraşmak

Öyle olur ki, yakın insanlar, meslektaşlar, tanıdıklar veya arkadaşlar içimizde kaygı, utanç, olumsuzluk görünümüne neden olur. İnsanlar çaresizlik duygusu aşılayabilir veya daha da kötüsü, enerji vampirizmi, manipülasyon yardımıyla gücümüzü alabilir.

Çevrende olup biten her şeyi olabildiğince yakından gözlemlemeye çalış. Herkese koşulsuz güvenme. Manipülatörler ve vampirler gizlenebilir. Ayrıca, insanlar başka birinin hayatını mahvettiklerini, istenmeyen öğütler verdiklerini veya herhangi bir nedenle şüphelerini dile getirdiklerini bile anlamayabilir.

Your Page Title (#satışortaklığı)

6.Her Şeyi Aynı Anda Alma Arzusu

Başka bir deyişle abartılı beklentiler. Bu, bir insanın “ya hep ya hiç” ilkesine göre yaşadığı çok tehlikeli bir durumdur. Sinirler açısından oldukça pahalıdır. Artı, kimse istediğini elde edemez. Bazen beklemen veya fazladan çaba göstermen gerekir. Çoğu durumda, harcanan enerji elde edilen sonuçla orantılıdır.