Evinizde Bir Kediniz Varsa, Sağlığınız İçin İyi Olduğu Bilimsel Olarak Kanıtlanmıştır

-Stres seviyeleri azalacağından kardiyovasküler hastalık riski azalacaktır. Birkaç çalışma, kedi sahibi olmanın felç de dahil olmak üzere çeşitli kalp rahatsızlığı riskinizi azaltabileceğini göstermiştir.Böyle bir araştırmaya göre, kedisi olan bir kişinin inme veya kalp krizinden ölme olasılığı, olmayanlara göre % 30 daha azdır. Bunun kediden mi kaynaklandığı hala sorgulanmaya açık olsa da, daha sakin insanların evde kedileri var.

– Mırlamak, tüm dünyadaki en iyi ve en rahatlatıcı seslerden biri olarak kabul edilirken, insan kaslarını ve kemiklerini iyileştirmek için bazı terapötik yeteneklerle de ilişkilendirilmiştir. Bazı araştırmalara göre, 18 ile 35 Hz arasındaki frekansların aslında yaralanma sonrası eklem hareketliliği üzerinde bazı olumlu etkileri vardır. Kedi mırıltısı 20 ile 140 Hz arasındaki frekanslarda bazı pozitif titreşimler yaratır.

– Birkaç araştırmaya göre, insanlar bir kedinin varlığında daha iyi uyuyor. Bu sonuçlar Klinik Uyku Tıbbı Merkezi tarafından onaylanmıştır. İnsanların yaklaşık % 41’i evcil hayvan yüzünden daha iyi uyuduklarını söylüyor.

– Bir yaşın altındaki çocuklarda alerji geliştirme olasılığı daha düşüktür. Ulusal Sağlık Enstitüleri 2002 yılında, kedilerle aynı alanda bulunan bir yaşın altındaki çocukların farklı alerji türleri geliştirme olasılığının daha düşük olduğunu bulan bir çalışma yayınladı. Evcil hayvanlara erken yaşta bu şekilde maruz kalma, onları yalnızca alerjilerden evcil hayvanlara karşı değil, aynı zamanda akarlar, toz, çimen vb. Gibi diğer birçok sık görülen alerjik reaksiyon türlerinden de koruyacaktır.

Your Page Title

– Bir kişinin bir kedisi olduğunda, bazen kayıpların bir kısmıyla daha iyi başa çıkmasına ve bir süre ondan kurtulmasına yardımcı olur. Zor zamanlarda bir tür sosyal destek gibidirler. Bir insan, işini kolaylaştırmak için konuşabilir ve kedisine ne düşündüğünü söyleyebilir, çünkü onu asla insanlar gibi kınamaz.