Evinizi ve Ofisinizi Pozitif Enerjilerle Dolduran Bitkiler

Evimizde ve ofisimizdeki bitkilere sahip olmak sadece temiz hava solumak için değil, aynı zamanda ruh halimizi ve sağlığımızı da iyileştirmemize yardımcı oluyor.

Uzmanlar, bazı bitkilerin bize her gün bir refah hissi verme kapasitesine sahip olduklarını söylüyor. Bu bitkilerin canlı olması gerektiği açıklığa kavuşturulmalıdır, bu yüzden onları tutmalı ve özel bakımlarını yapmalıyız. Sağlıklı oldukları sürece canlılık kazanırlar.

Feng Shui’ye göre, ağaçlar ve bitkiler çevremizdeki uyum ve iyiliği yaratabilir, çünkü Chi’yi çekme,yaratıcılığımızı ve mutluluk hormonları üretimini artırma yeteneğine sahiptir.

Kaktüs: Kaktüsler çok güzellerdir ve dekorasyona katkıda bulunurlar. Güneşten uzak olmak da dahil olmak üzere bakımı için özel dikkat gerektiren bir bitkidir. Kıskanç ve davetsiz misafirleri kovma kapasitesine sahip olduğu söyleniyor. Ayrıca kötü niyetli insanlar, ikiyüzlüler ve cihazların kötü elektromanyetik enerjilerini emer.

Biberiye: Biberiye, eski zamanlardan beri kullanılmakta olan tıbbi faydaları büyük bir bitkidir. Manevi düzeyde, bu bitki içten sevgi ve mutluluğu çekmek için bilinir. Bazı biberiye dallarını bez torbalara koymanız ve sadakati yakalamak için birkaç alana dağıtmanız önerilir.

Yasemin: Yasemin, manevi alanda ilişkilere fayda sağladığı için çiftin bitkisi olarak bilinir. İlişkiyi ve romantizmi güçlendirmek için bu bitkinin çiftle paylaşacak alanlarda olması tavsiye edilir.

Lavanta: Saflığın simgesi olan lavanta aroması, stresin etkileriyle mücadele etmek ve rahatlamayı teşvik etmek için iyi bir doğal çözümdür. Size huzur getirmek için yatak odanıza yerleştirebiliriz.

Bambu: Bambu evi dekore etmek için moda oldu, sofistike ve iyi enerjileri kendine çekiyor. Bambu’nun saflığı, şeffaflığı ve hayatı sağladığı için büyümeyi ve suyu birleştirdiği söylenir. Bu bitkinin evinizde olması, size mutluluk ve huzur hissi verir.

Bitkilerin Arındırıcı Faydaları

Hepimiz bitkilerle dolu bir evin hayat ve renklerle dolu bir ev olduğunu biliyoruz. Ancak, bitkiler çoğumuzun bilmediği bir işlevi yerine getirir: çevrenin havasını arındırmak.

1989’da NASA, bir evde bulunan kirletici maddelerin her birini filtrelemek için hangi bitkilerin uygun olduğunu belirlemeye yönelik bir çalışma yaptı. Araştırma sırasında, bir evde bulunan en yaygın elementlerin benzen, ksilen, amonyak, trikloretilen ve formaldehit olduğu sonucuna varmışlardır.

Bu bitkiler cildimizi nemlendirmek, böcekleri uzaklaştırmak, evi doğal bir şekilde parfümlendirmek, toksik elementleri yakalamak ve etkilerini etkisiz hale getirmek, toz ve dumanı ortadan kaldırmak ve ruhu iyileştirmek gibi birçok fayda sağlıyor.

Benjamin Bitkisi: Oturma odası için idealdir, çünkü benzen veya parafinin buharlarını ahşap masalardan veya zeminlerden etkisiz hale getirir.

Gerbera: Yatak odaları içindir. Plastiklerden, liflerden ve diğer kimyasallardan salınan benzeni yok eder.

Aloe vera: Yatak odası içindir. Geceleri oksijen üreten formaldehit ve benzeni ortadan kaldırır.

Açelyalar: Mutfak içindir. Bazı deterjanlar ve çakıltaşı mobilyalar formaldehit ve benzene sahip olduğundan, evinizi güzel çiçekleriyle süslerken bu maddeleri emmek için de idealdir.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Sardunya: Eski evler içindir. Havayı dezenfekte eder ve kötü kokuları giderir, güvelerle savaşmaya yardımcı olur.