Evrimimiz İçin İhtiyacımız Olan İnsanlara İlgi Duyuyoruz

Çoğu zaman kendimize belli bir ilişkiye nasıl dahil olduğumuzu ya da belirli bir şekilde bizi etkileyen bir bağ kurmak için tam olarak ne gördüğümüzü sorabiliriz.

Bir çok kez girişimde bulunsak bile hayatımızdan kolayca çıkaramayacağımız insanlar var. Gelecekte bizi başka bir kişiyle benzer bir durumla karşı karşıya görmek için belirli bir profili olan biriyle ilişkilerimizi koparabiliriz bile.

Biraz daha ileriye baktığımızda özümsemek kolaydır ve hayatımız boyunca sahip olduğumuz tüm ilişkilerin bir amacı olduğunu anlamalıyız, birisiyle tanıştığımızda ve o kişide bir şey dikkatimizi çektiğini düşündüğümüzde birbirimiz üzerinde yansıtma fırsatı sunuyoruz.

İlişkiler, bize sormanın, diğerinin ne olduğumuzu ve kendi başımıza bizim için bu kadar basit olmayacak olanı ortaya çıkarmak için neye yol açtığımızı görmenin en pratik yoludur.

Açıkçası, gördüğümüz ve bizi rahatsız eden şeylere verilen doğal tepki değildir: “Ben bu hissin kökenini gözden geçireceğim ve diğerinde reddettiğim şeyi kabul edeceğim”, genellikle eleştirmeyi ve yargılamayı seçeriz. Ancak, dikkatimizi diğer kişiye çeken her şeyin yararlılığını tespit edersek, bu deneyimden en iyi şekilde faydalanabiliriz ve büyümemiz garanti altına alınabilir.

Orada hayatın çok iyi bir öğretmen olduğu söylenir, eğer bir ders öğrenmezsek, bize tekrar etmekten sorumludur. Bunu ilişkilerimize getirirsek, belirli bir türden insanlar tarafından kuşatıldığımızı, ilişkilerimizin tüm uçlarının birbirine benzediğini veya bize yaklaşan tüm insanların bunu belirli bir amaç için yaptığını düşünmeyi bırakabiliriz, birbirimizi çok sevmeyebiliriz ve kurduğumuz bu bağlantının bir nedeni olduğunu düşünebiliriz. Eğer iyileştirir, kabul eder, affeder ve ihtiyacımız olanı bırakmazsak, muhtemelen döngüleri tekrar etmekten ve hikayeleri yeniden yaşatmaktan vazgeçeceğiz.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Hayatımızdaki her varlığı onurlandıralım, çünkü hayatımıza çektiğimiz tüm insanlar, bize bir sonla dokunurlar, bize öğretecek bir şeyleri vardır, bize araçlar sunarlar, gelişmemiz için bize yardım ederler, tıpkı onlara yaptığımız gibi. Eleştirmeden önce, düşünelim. Muhtemelen kabul etmediğimiz şeylerle çözülecek bir şeyler var ve eğer bir başkasında bir şeye hayran olursak yine düşünelim muhtemelen kendimizde daha fazlasını bulacağız.